Skocz do zawartości

Egzamin teoretyczny - część 5.


miliard

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy!

 

W czwartek mam egzamin z części 5 tj. badanie pojazdu sprowadzonego z zagranicy, skierowanego przez policję lub starostę, pojazdów zabytkowych i SAM.

 

Powiedzcie mi teraz, jaki jest zakres materiału, bo nie mogę ogarnąć sprawy. O ile np. w przypadku gazów tj. części 4 nie ma problemu bo głównie patrzymy na załącznik nr 9 do rozporządzenia w sprawie szczegółowego wyposażenia + 996 w sprawie sposobu przeprowadzania badań i tam też mowa o gazach.

 

Nie bardzo wiem jak ogarnąć temat o tej części 5.

 

Bardzo proszę o odpowiedzi, bo egzamin pojutrze!

 

Z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 5 to kompendium wiedzy - niby proste ale wyłożyć się łatwo - ostatnio 2 razy było o ciągniku rolniczym i dodatkowym miejscu w nim - przyjedzie mój sztyft to go spytam - bo wyłożył się właśnie na 5 - resztę zaliczył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak ogarnąć temat o tej części 5.

Obowiązują te same akty prawne co do części podstawowej.Wszystko masz napisane w dz.u.poz 996 ze zm. jakie czynności wykonujesz. Np.

 

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio do stwierdzonych usterek;

2) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego, który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4, lub noszącego ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia;

3) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji – obejmuje ustalenie danych pojazdu określonych przez starostę w skierowaniu lub przez posiadacza pojazdu we wniosku, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

4) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia; w przypadku pojazdów, w których stwierdzono wyłącznie naruszenie wymagań ochrony środowiska, przeprowadza się tylko czynności określone w pkt 8 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem – obej-

muje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego pojazdu, oraz zakres czynności określonych w pkt 1–2 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, a także ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu, podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu w sposób określony w dziale II załącznika nr 2 do rozporządzenia, oraz sporządzenie opisu zmian dokonanych w pojeździe, zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia; nie wymaga się wykonania czynności określonych w pkt 1 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, jeżeli zmiany konstrukcyjne lub wymiana elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym nie mają wpływu na działanie układu kierowniczego, skuteczność tłumienia zawieszenia oraz ustawienie kół jezdnych;

 

 

10. Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu, który jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. Wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia.

 

Itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak ogarnąć temat o tej części 5.

Musisz sięgnąć do zapisów, które ogarniają poszczególne przypadki. Dla pojazdu sprowadzonego - badanie przed pierwszą rejestracją w kraju (okresowe+DIP), skierowany przez policję - dodatkowe.... itd dla każdego przypadku oddzielnie. Generalnie wszystko masz w 996 plus oczywiście warunki techniczne 951.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek mam egzamin z części 5 tj. badanie pojazdu sprowadzonego z zagranicy, skierowanego przez policję lub starostę, pojazdów zabytkowych i SAM.

Jesteś pewny ?

Rozporządzenie w sprawie badań co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych znajdziesz tutaj

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=177929#177929

 

Proponuję też poczytać ten temat

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12425&highlight=etapy+egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to zmienia w przypadku zabytku?

Nic - chodzi o to,że dziale 5 może być wszystko z 1 do 4 - dlatego uważam, iż ten dział do zdania jest najtrudniejszy

 

[ Dodano: 15-05-2014, 16:48 ]

Co do ostatnich pytań:

-co to jest zwis tylny

-sprowadzony - jakie dokumenty

- po kolizji - co sprawdzamy - bicie kół/wyrywkowo śruby

- ciągnik dodatkowe siedzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz powyższych, były jeszcze następujące pytania:

 

Cz. 4 tj. Gazy:

 

2 pytania dotyczące w co musi być wyposażona instalacja gazowa? Odpowiedz była w tabelce załącznika nr 9 do rozporządzenia 996.

 

W cz. 5 tj. Sprowadzone i skierowane...

 

Było pytanie dotyczące za co w układzie ABS odpowiada: i tutaj 3 odpowiedzi modulator- i tu opisane co robi; czynnik- tez opisane; i jeszcze jedna odp juz nie pamietam.

 

Jak cos mi sie jeszcze przypomni, bede pisał, może komuś sie przyda;)

 

Pozdrawiam Kolegów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cos mi sie jeszcze przypomni, bede pisał
W czwartek mam egzamin z części 5

Jak Ci sie przypomni to napisz jak Ci poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh;) udało sie;) także teraz sie szykuje na praktykę;) ale wczoraj euforia była większa, bo dzisiaj jak żebrakiem wiadomosci o praktycznym, to nie wiem czy nie jest gorszy niż teoretyczny... Jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebrakiem
i nastukałeś na kurs? :evil: ...gratulacje,powinno być lepiej na praktyce,teorie gorzej jest przejść,a uprzedzając pytanie-możesz trafić na wszystko,ale egzaminatorzy nie są tacy źli,nie gryzą i zawsze można podyskutować jak się tam jakąś wiedzę posiada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz?

Gratuluję zdanej teorii :) W moim przypadku praktyka była trudniejsza ( większy stres i dodatkowa presja żeby zaliczyć w terminie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tez sie cieszę, ze to juz mam za sobą. Jednak dzisiaj radość powoli mija. Do wczoraj myślałem, ze teoria dużo gorsza jest, ale wiedzę, ze praktyka bedzie trudniejsza...

 

Słuchaj ja zaznaczyłem odpowiedz z tym czujnikiem. Nie ukrywam, ze to był strzał, dlatego nie wiem czy dobrze, ale wynik z egz pozytywny.

 

Na tym praktycznym, po wylosowaniu pytania mozna zajrzeć w przepisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchaj ja zaznaczyłem odpowiedz z tym czujnikiem. Nie ukrywam, ze to był strzał, dlatego nie wiem czy dobrze, ale wynik z egz pozytywny.

 

\

 

Ja też zaznaczyłem odp. z czujnikiem. Dwie pozostałe odpowiedzi wzajemnie się wykluczały, takie moje zdanie. A tak na marginesie gratuluje zdania praktyki :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie gratuluje zdania praktyki :ok
pogratulujesz koledze jak już zda...,a to nie długo :ok

sorki chciałem pogratulować zdanej teorii ;) życzę powodzenia na praktycznym koledze ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.