Skocz do zawartości

Rejestracja WSK


kuba5550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że remont mojej czwórki zbliża się ku końcowi mam zamiar ją zarejestrować. Niestety WSK jest bez żadnych papierów i dokumentów :-( ( dlatego cena była bardzo zachęcająca) . Poprzedni właściciel też ich nie miał bo kupił ją od jakiś młodych co katowali ją po polach. Bardzo zależy mi na rejestracji gdyż wyremontowałem ją z bardzo wysoką dokładnością czyli zgodnie ze specyfikacją na 82 rok. Wszystko zostało ocynkowane pomalowane pochromowane itp. Nic nie jest niej zmodyfikowane czyli oryginalny zapłon żadnych tuningowych filtrów powietrza itd. Włożyłem w nią bardzo dużo pieniędzy, czasu i pracy więc proszę Was drodzy forumowicze o pomoc czyli jak ją zarejestrować ( o ile się da) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz pozostaje ci tyko zarejestrować tyko jako zabytek ,chyba że masz dojście do WK można sprawdzić o ile to jest w systemie jako kiedyś rejestrowane :x , wymagania do zabytku znasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw to bym podszedł na komendę policji i sprawdził czy nie figuruje jako skradziona/utracona.

 

Koledze kilka tygodni temu właśnie ukradli taki motor, tak więc najpierw zakup i sprawdzenie cech identyfikacyjnych a potem zaczynamy odbudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc najpierw zakup i sprawdzenie cech identyfikacyjnych a potem zaczynamy odbudowę.
i mieć zarzut paserstwa, chyba nie taka kolejność.

 

Sprawdzenie cech identyfikacyjnych, sprawdzenie czy nie figuruje jako skradziona/utracona, zakup, odbudowa - bynajmniej ja bym tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz ;)

Tylko zaciągnąć na Komendę sprzedawcę z dowodem rejestracyjnym na jeszcze inną osobę wpisaną do DR i kilkoma umowami K-S to przyznasz że praktycznie nie jest możliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciągnąć na Komendę sprzedawcę z dowodem rejestracyjnym

jaki dowód ...

WSK jest bez żadnych papierów i dokumentów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym żeby się ze złomiarzem dogadać (dobry kumpel dziadka :-D ) żeby mi fakturę na ramę o takim numerze jak mam wystawił ale nie wiem czy się uda . Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie ?

że się tu nie dowiesz, jak ominąć przepisy :nook:twisted:

 

zresztą składaki już dawno przestały być rejestrowane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodu własności tak czy siak będziesz potrzebował.

 

Jeśli nie masz żadnych informacji gdzie pojazd był rejestrowany to najprościej na zabytek. Ewentualnie jeśli wiedziałbyś, że motocykl był wyrejestrowany - wtedy można jako unikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeśli wiedziałbyś, że motocykl był wyrejestrowany - wtedy można jako unikat.

Pod warunkiem, że wiesz gdzie i na kogo był zarejestrowany i masz umowę (umowy )kupna od tego właściciela wpisanego w rejestrach WK. ( o ile nie został zgłoszony jako sprzedany )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że wiesz gdzie i na kogo był zarejestrowany i masz umowę (umowy )kupna od tego właściciela wpisanego w rejestrach WK.

 

Wcale nie - skoro nie ma DR (bo nie musi dla unikatu wyrejestrowanego) i nie ma danych zawartych w DR (bo np. pojazd nie figuruje w CEP) to urzędnik nie ma z czym zweryfikować ciągłości umów, czyli nie może jej wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.