Skocz do zawartości

VW CADDY czy spełnia vat 1a?


ozii1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc WV CADDY nr VIN WV12229KZ2R519278 przeznaczenie w dowodzie uniwersalny czy spełnia VAT 1a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy był też hologowany jak van wielozadaniowy?

 

był, ale sprawdzamy konkretne auto, a nie partię... W gestii właściciela jest, aby poprawić błędy, a nie żeby diagnosta nadstawiał cztery litery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gestii właściciela jest, aby poprawić błędy, a nie żeby diagnosta nadstawiał cztery litery...

 

W praktyce jednak to diagnosta nadstawia określając nowy podrodzaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gestii właściciela jest, aby poprawić błędy, a nie żeby diagnosta nadstawiał cztery litery...

 

W praktyce jednak to diagnosta nadstawia określając nowy podrodzaj...

Jeden wystawił zaświadczenie na VAT przy uniwersalnym i pewnie dzisiejszą nockę ma nieprzespaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wystawił zaświadczenie na VAT przy uniwersalnym i pewnie dzisiejszą nockę ma nieprzespaną.

 

Latami wbijałem VAT w uniwersalnych (na początku walczyłem, tylko jak się okazało, że jestem w tej walce osamotniony skapitulowałem). I jakoś sypiam spokojnie. A i od diagnostów nie mam sygnałów, żeby się tam budzili po nocach czy co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku walczyłem, tylko jak się okazało, że jestem w tej walce osamotniony skapitulowałem

Ponieważ standardowo po polsku, wprowadzono przepis oderwany od rzeczywistości, którego nikt nie kontrolował, nie przestrzegał. Gdyby z całą konsekwencją US zweryfikował zapisy i wyciągnął konsekwencje wówczas nocki nie spane. Jednak póki leci to naszym standardowym torem, kolorowych snów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzono przepis oderwany od rzeczywistości

 

Dokładnie. Praktycznie żadne auto przed 2004 rokiem, czyli przed wejściem w życie ustawy o VAT, nie miało homologacji BB lub AF. Po prostu nie stosowano tego nazewnictwa. Ba - przed 2001 rokiem to nawet nie występowało przepisach takie nazewnictwo :)

 

Czyli można powiedzieć, że ustawodawca w 2004 powiedział "od dziś do vatu rozliczać można TYLKO samochody nowe pochodzenia krajowego". Było to takim absurdem (uważam, że niezamierzonym), że przepis ten albo w wielu wydaniach stał się martwy, albo obchodzono go w jeszcze bardziej absurdalny sposób (zmieniając homologacje wydane lata wcześniej). Najlepszy przykład to SEICENTO VAN (pełna nazwa handlowa), który tak naprawdę był furgonem, a potem miał dwie identyczne homologacje - i na van i na furgon :razz: (nawet kiedyś pamiętałm nr tej homo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który tak naprawdę był furgonem, a potem miał dwie identyczne homologacje - i na van i na furgon (nawet kiedyś pamiętałm nr tej homo)

- na furgona przypomnę, ale na seicento vana homo na vana ??? :?

5ae1a60fa33af_FiatSeiVan.JPG.411e427b6b08f8b927364931780ef700.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na furgona przypomnę, ale na seicento vana homo na vana ??? :?

 

Tak - to chyba ta

Oczywiście, że była też druga - wariant, wersja, wszystko to samo, ale jako BB :)

Zresztą kto ma dostęp do katalogu ITS może sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i od diagnostów nie mam sygnałów

Ja wczoraj miałem ,trafiło na WK który odmówił wpisania i powiadomił starostwo pod które podlega diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałem ,trafiło na WK który odmówił wpisania i powiadomił starostwo pod które podlega diagnosta.

ale że co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że co

Dokładnie to;

 

Latami wbijałem VAT w uniwersalnych (na początku walczyłem, tylko jak się okazało, że jestem w tej walce osamotniony skapitulowałem). I jakoś sypiam spokojnie. A i od diagnostów nie mam sygnałów, żeby się tam budzili po nocach czy co...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co?

Widocznie w jego starostwie mogą i co dalej?

U mnie to ja właśnie zacząłem mieć kłopoty jak odmawiałem wbijania VAT-1 na uniwersalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczeraj miałem tel.ze starostwa,że wykonałem VAT-1a,a to jest furgon i pretensje,że jestem ich oczyma i ICH zawiodłem.Ja na to,że to oni zawiedli mnie,ponieważ był ciężarowy,przeznaczenia brak to przyjąłem że to VAN i że Oni zawiedli mnie bo w/g klasyfikcji pojazdów każdy furgon powinien mieć wpisane przeznaczenie,a ten nie miał,a dodatkowo w/g DZ.U.ja mam obowiązek sprawdzić stan faktyczny z DR lub odpowiadającym mu dokumentem co uczyniłem,pstrykając przy tym 6 fotek owego pojazdu dla RWD i teraz to piłeczka jest po ich stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy posługiwanie się rodzajem nadwozia zamiast podrodzajem pojazdu jest właściwe? Ułatwiłoby wiele spraw ale czy nie jest grubym błędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy posługiwanie się rodzajem nadwozia zamiast podrodzajem pojazdu jest właściwe?

a ja się zastanawiam :? po co te DB skoro :x Starostwo i Wk US wiedzą lepiej czy to jest BB czy wielozadaniowy :razz: niech oni robią te DB i decydują czy może mieć te Vat-y czy Nie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji 38 wyciagu ze swiadectwa jes Rodzaj angielski BODYWORK nadwozia dla przykladu BB Lub AF a nie podrodzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji 38 wyciagu ze swiadectwa jes Rodzaj angielski BODYWORK nadwozia dla przykladu BB Lub AF a nie podrodzaj
A co to jest jak nie podrodzaj? BB - van, AF - wielozadaniowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.