Skocz do zawartości

VW CADDY czy spełnia vat 1a?


ozii1

Rekomendowane odpowiedzi

Wypociny na kilka stron które przeczytałem i sentencja "Niniejsza porada prawna nie jest oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

 

Udzielane porady prawne nie mogą być wykorzystywane w jakichkolwiek postępowaniach sądowych, administracyjnych i innych, jako dowód na poparcie stanowiska stron, posiadają bowiem walor doradczo-informacyjny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejsza porada prawna nie jest oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

To ja zapytam, po co powstała, by bardziej mącić dość już zmącone ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

To ja zapytam, po co powstała, by bardziej mącić dość już zmącone

Odpowiem takim humorem:

Baca pasie stado owiec. Nagle zza wzgórza wjeżdża w chmurze kurzu nowiutkie BMW. Kierowca - młodzieniec w garniturze HUGO BOSS, butach GUCCI, ciemnych okularach od DIOR'a, w pięknym jedwabnym krawacie - wychyla się przez okno luksusowej limuzyny i pyta bacę:

-Czy dasz mi jedną owcę, jeżeli odgadnę liczbę owiec w twoim stadzie?

 

Baca z niedowierzaniem patrzy na młodego człowieka - to oczywiście zarozumiały yuppie - i spoglądając na swe ogromne stado odpowiada:

 

 

-Ok., dlaczego nie.

 

 

 

Usłyszawszy odpowiedź Chłopak parkuje samochód, wyjmuje przenośny komputer, podłącza do telefonu komórkowego, znajduje odpowiednią stronę internetową. Następnie wywołuje GPS - satelitarny system lokacji, aby określić swoją pozycję po czym ładuje otrzymaną informację do innej strony, która robi superdokładne zdjęcia. Następnie obrabia otrzymane zdjęcie, przesyła je do odpowiedniej firmy na Wyspach Bahama. W ciągu kilku minut otrzymuje odpowiedź, że zdjęcie zawiera tyle a tyle punktów. W końcu za pomocą superminiaturowej laserowej drukarki HP drukuje w pełnym kolorze 10-stronicowy raport, po czym odwracając się do bacy mówi:

 

-Baco - macie dokładnie 1410 sztuk owiec!

 

Baca na to, nieco zakłpotany:

 

-Racja....w takim razie zgodnie z umową weźcie sobie jedną.

 

Następnie młody człowiek bierze jedna owcę po czym pakuje ją do bagażnika lśniącej w blasku słońca limuzyny. Baca jak to baca - niegłupi człowiek - próbuje swojej ostatniej szansy i mówi do chłopaka:

 

-A jakbym odgadł Twój zawód to oddalibyście mi ją?

 

Młodzieniec myśli chwilkę i mówi: W porządku, dlaczego nie.

 

Pan jest KONSULTANTEM - mówi baca bez chwili zastanowienia.

 

-O rany - zgadł pan! Ale jak, jak pan zgadł? - pyta z niedowierzaniem młody człowiek.

 

-Wcale nie musiałem zgadywać" - odpowiada baca: "Pokazałeś się tutaj chociaż nikt cię nie potrzebował, chcesz otrzymać zapłatę za odpowiedź, którą już znałem, na pytanie, którego nigdy ci nie zadałem, i na dodatek nie masz zielonego pojęcia o moim biznesie. A teraz oddawaj mojego psa i jazda stąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to rozwinąć?

A co to jest jak nie podrodzaj? BB - van, AF - wielozadaniowy.
No właśnie to. Mieszamy w dyskusji pojęcia rodzaju nadwozia i podrodzaju pojazdu. Kolego aboz, wśród pojazdów kategorii N mamy cztery rodzaje nadwozi: BA- samochód ciężarowy, BB - van (przestrzeń ładunkowa zawarta w bryle nadwozia), BC- ciągnik siodłowy, BD- ciągnik balastowy . Natomiast podrodzajów mamy jedenaście i dodatkowo "inny" przy czym BC i BD stanowią osobną grupę. Dlatego określenie: Pojazd kategorii N rodzaj nadwozia BB- van nie jest tożsame z określeniem: Pojazd kategorii N podrodzaj 11- van. Według definicji rodzaju nadwozia to wszystkie "blaszaki " to vany, ale według podrodzaju to już niekoniecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zaraz... zaraz... zaraz... żeby nie wyszło , że pojazd o kategorii homologacyjnej N1, o rodzaju nadwozia VAN, nie wyszedł w podrodzaju pojazdu kombi, hatchback... czy jakoś tak :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brzmienia załączników do powyższego rozporządzenia wynika, że podrodzaje: wielozadaniowy oraz van występują zarówno w przypadku samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Zarówno wielozadaniowe pojazdy ciężarowe oraz pojazdy ciężarowe - vany, jak i samochody osobowe wielozadaniowe oraz samochody osobowe - vany uprawniają do pełnego odliczenia podatku naliczonego, jeśli spełniają powyższe dodatkowe kryteria związane z liczbą rzędów siedzeń oraz oddzieleniem części ładunkowej.

 

Ciekawe z tymi osobowymi. Bardzo ciekawe :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w poprzednim stanie prawnym było, że pojazd samochodowy itd. Czyli osobówka się łapała. Pozostawała kwestia definicji ustawowej, że jak przewóz ładunków, to nie osobowy, ale to też szło obalić, bo definicji ładunku, a bagażu w przepisach nie ma. A i od praktycznej strony trudno było rozgraniczyć... Wolno mi w bagażniku osobowego wozić cement na budowę? Czy to bagaż czy ładunek wtedy??

 

Niemniej jednak miałem znajomego z takim autem (osobowy VAN) - Zaraz jakoś w 2005 to było. Badanie OK, ja wpis zrobiłem, ale US i tak mu cofnął "bo tak"... A klient wiadomo - czas i pieniądz ważniejszy, więc się nie bujał z odwołaniami, tylko w jeden dzień zmienił na ciężarowy i było ok... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak już ktoś zrobił badanie vat 1a gdzie w dowodzie było napisane przeznaczenie uniwersalny a pojazd spełniał kryteria dla vat 1a to jakie mogą być konsekwencje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie było napisane przeznaczenie uniwersalny a pojazd spełniał kryteria dla vat 1a

 

Nie mógł spełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakie mogą być konsekwencje??
sąd,szubienica,szafot,krzesło elektryczne :D ,a tak na poważnie to zależy.......nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak już ktoś zrobił badanie vat 1a gdzie w dowodzie było napisane przeznaczenie uniwersalny a pojazd spełniał kryteria dla vat 1a to jakie mogą być konsekwencje??

Póki co nie spotkałem się z sytuacją w której ktoś zarzucił diagnoście że zakwalifikował pojazd do grupy VAT1a a w przeznaczeniu był uniwersalnym . Pytanie jeszcze czy to co jest w DR w przeznaczeniu jest tak jak powinno być, a jak diagnosta na pierwszym żle określi podrodzaj i przeznaczenie to w takim razie klient ponosi tego konsekwencje , nie otrzyma badania na vat? Myślę że zapis w Dz.U 312 pkt 9.1 a jest mocno oderwany od rzeczywistości, bo każdy diagnosta wie że niejednokrotnie pojazdy o przeznaczeniu uniwersalnym oraz te nasze nieszczęsne vany i wielozadaniowe to de facto ten same pojazdy o tych samych cechach konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.