Skocz do zawartości

Ligier Ambra 50cm3 patos prawny


mareknoda

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze rozumiem Urząd dopuszcza pojazd do ruchu, a diagnosta sprawdza jedynie stan techniczny, a policjant uprawnienia.
to idź do urzędu (przepraszam nie napiszę przez wielkie U) niech Ci dopuszczą pojazd do ruchu. Co robi się na SKP możesz przeczytać w PORD oraz w poz.996, poz. 951 etc.

 

Ale ja mam dopuszczony do ruchu jako motorower.

to po co temat? masz dopuszczony to jeździj. W warsztacie też mogą Ci stan techniczny sprawdzić i nikt nie będzie się czepiał zapisów w DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • mareknoda

    15

  • michal_k

    10

  • Psuj

    8

  • JANUSZ60

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ale ja mam dopuszczony do ruchu jako motorower.

Wiemy i bo bardzo jesteśmy ciekawi co pan prokurator na to powie jak jakieś nieszczęście z udziałem tego motoroweru się wydarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem Urząd dopuszcza pojazd do ruchu, a diagnosta sprawdza jedynie stan techniczny, a policjant uprawnienia.
to idź do urzędu (przepraszam nie napiszę przez wielkie U) niech Ci dopuszczą pojazd do ruchu. Co robi się na SKP możesz przeczytać w PORD oraz w poz.996, poz. 951 etc.

 

Ale ja mam dopuszczony do ruchu jako motorower.

to po co temat? masz dopuszczony to jeździj. W warsztacie też mogą Ci stan techniczny sprawdzić i nikt nie będzie się czepiał zapisów w DR.

 

Ja mogę jeździć bo mam prawko, ale chcę go sprzedać, zakładając temat nie miałem wiedzy o rejestracji tych samochodów, dostałem go w spadku i chciałem wyjaśnić kwestie prawne bo różni ludzie, różne rzeczy mi mówili. Myślę że temat wyczerpany, bo dotyczył on tylko pojazdów czterokołowych zarejestrowanych przed 2007r. jako motorowery, w chwili obecnej to może jest garstka na rynku, a nowe przepisy są już w miarę jasne. Jedno jest już pewne że sprzedawcy oszukują pisząc że na l6e można jeździć na dowód, takie uprawnienia zachowały motorowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam dopuszczony do ruchu jako motorower.

 

A jak będziesz miał Landrover-a Discovery i w DR będzie wpisane wpisane "wachadłowiec" (był taki - prawda?) to tez diagnosta ma zasłaniać oczy i klepać pieczęć w dowodzie? W wydziale nie widzą pojazdu, to diagności je oglądają i weryfikują to co w dowodach z rzeczywistością...

 

Jesli nie był zarejestrowany na podstawie homologacji to zawsze jest to do ruszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ktoś z szanownych ma wiedzę jakie warunki dla 16 (samochodowy inny) / 99 (inny*) / 0 ? :D

Jak dla samochodu osobowego? Zarejestrowane to cudo w PL 02.2016. LIEGER JS16

DMC 550kg

MW 340kg

Poj. 505cm3

Moc 4 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest źle sklasyfikowany. Dane wskazują na czterokołowca lekkiego (ale wtedy musiałaby być ograniczona ładowność = ograniczone DMC). Ale na "zwykłego" czterokołowca do przewozu rzeczy spokojnie się łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, faktycznie ON.

Kiedy czterokołowiec inny niż lekki łapie się pod "do przewozu rzeczy" ? Bagażnik jakiś tam posiada za fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy czterokołowiec inny niż lekki łapie się pod "do przewozu rzeczy"

 

Wtedy kiedy ładowność przekracza 200 kg :x

 

Bagażnik jakiś tam posiada za fotelami.

 

Czyli może wozić rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może wozić rzeczy ;)

 

Jak ze szwagrem byśmy jechali, to już chyba tylko puszki do skupu materiałów wtórnych :D

 

A tak poważnie, skoro łapie się pod 16/01 to nie może pozostać 16/99/0 jak w dokumencie widnieje? Taka luźna myśl :D Zastanawiam się jeszcze czy w pierwotnym WK chętnie udzielą info na podstawie czego to rejestrowane było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro łapie się pod 16/01 to nie może pozostać 16/99/0 jak w dokumencie widnieje?

 

Jeśli spełnia wszystkie warunki techniczne "ogólne" to może zostać. Ale wiąże się to też z kategorią prawa jazdy.

 

Zastanawiam się jeszcze czy w pierwotnym WK chętnie udzielą info na podstawie czego to rejestrowane było.

 

Trzeba zadzwonić i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zadzwonić i zapytać.

 

W ostatnim czasie sporo rozmawiam i pytam. Sam się zastanawiam czy jakiś nadgorliwy jestem czy co. Wiecznie mi coś nie pasuje :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam czy jakiś nadgorliwy jestem czy co. Wiecznie mi coś nie pasuje :razz:

Starzejesz się po prostu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.