Skocz do zawartości

Ligier Ambra 50cm3 patos prawny


mareknoda

Rekomendowane odpowiedzi

mam zarejestrowany jako motorower bo takie były przepisy w 2007 roku,

 

Pojęcie czterokołowca weszło w 2004 roku, więc... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • mareknoda

    15

  • michal_k

    10

  • Psuj

    8

  • JANUSZ60

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

rozmawiałem w kierownikiem WK i powiedział że on by nic nie zmieniał bo w 2007r. musiał zarejestrować na podstawie papierów, które wtedy dostarczyłem i przepisów, które wtedy obowiązywały.

Powiedział chociaż jakie przepisy ma na myśli ?

 

[ Dodano: 21-05-2014, 10:56 ]

Pojęcie czterokołowca weszło w 2004 roku, więc...

Może to ten WK, który dwa lata temu również puszczał te pojazdy jako motorower ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zarejestrowany jako motorower bo takie były przepisy w 2007 roku,

 

Pojęcie czterokołowca weszło w 2004 roku, więc... :evil:

 

w 2007 mogłem go również zarejestrować jako czterokołowiec, ale korzystniej było jako motorower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przecież administracyjnie ograniczyć ładowność do tych 200 kg, czyli de facto ograniczyć DMC.

Zrobiłem tak kiedys ,na 4 pobliskie WK ,padły 4 odmowne odpowiedzi . Oczywiscie wszystkie na słowo honoru ,nic na pismie, a klijent był chyba słaby psychicznie i nie walczył. zarejestrował gdzies dalej na "wujka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale korzystniej było jako motorower.

 

"Ale" nie spełniał warunków szczegółowych dla motorowerów... więc... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedstawionym przez mareknoda DR, ładowność (206kg) przekracza dopuszczalne 200kg - dalej sami sobie dopowiedzcie. Takich przypadków na moim terenie jest na pęczki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czterokołowiec lekki... a na inny?

 

 

Dz. U poz. 951:

 

10. Dopuszczalna ładowność określona przez producenta dla pojazdów trzy- i czterokołowych nie może przekraczać w przypadku:

1) motoroweru trójkołowego - 300 kg;

2) pojazdu czterokołowego lekkiego - 200 kg;

3) motocykla trójkołowego:

a) do przewozu rzeczy - 1.500 kg;

b) do przewozu osób - 300 kg;

4) pojazdu czterokołowego innego niż lekki:

a) do przewozu rzeczy - 1.000 kg;

b) do przewozu osób - 200 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Urząd mi potwierdził że pojazdem został zarejestrowany zgodnie z przepisami w 2007 roku. Wtedy była inna definicja motoroweru a prawo nie działa wstecz. Diagności nie mogą odmówić przeglądu takich pojazdów. Ministerstwo również to potwierdziło. Oczywiście rejestracja tych pojazdów jako motorower dzisiaj nie jest możliwa, ale te które zostały już zarejestrowane w 2007 zostały zarejestrowane zgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd mi potwierdził że pojazdem został zarejestrowany zgodnie z przepisami w 2007 roku

 

Nie całkiem zgodnie z przepisami, bo jak się nie mylę, to pojęcie samochodowy inny funkcjonuje od 2004 lub 2005 roku. Czyli wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem zgodnie z przepisami,

Dokładnie, bo nawet jeśli mieli na myśli zmiany z 2011 , to już wcześniej pojazd ten nie mógł być motorowerem, choćby z powodu zabudowy zamkniętej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem zgodnie z przepisami, bo jak się nie mylę, to pojęcie samochodowy inny funkcjonuje od 2004 lub 2005 roku.

 

Z jednej strony tak i definicja z rozporządzenia w sprawie homologacji nie pozwalała na motorower czterokołowy, ale z drugiej strony definicja w PORD pozwalała jak najbardziej.

 

pojazd ten nie mógł być motorowerem, choćby z powodu zabudowy zamkniętej,,,

 

A który przepis zabrania zamkniętej zabudowy w motorowerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który przepis zabrania zamkniętej zabudowy w motorowerze?

A właśnie, dopiero w zmianach z 2011 zrezygnowano z tego zapisu (nie znajdę teraz) ale mówiliśmy tu o tym,,,

Z tego między innymi powodu miałem kiedyś problem z Aixamem 400,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsza była informacja czy dalej może być motorowerem, dostałem odpowiedź z urzędu że tak, przeszedł drogę rejestracji i tak został wtedy zarejestrowany. Ja go dostałem w spadku i chcę go sprzedać, a dla kupującego jest to istotna informacja bo tylko motorowerem można jeździć na dowód. Dla mnie to dziwne że dzisiaj Skuter np: Piaggio Ape można zarejestrować jako motorower, a Ligier 50cm już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dziwne że dzisiaj Skuter np: Piaggio Ape można zarejestrować jako motorower, a Ligier 50cm już nie.

 

A nie widzisz różnicy w ilości kół???

 

Widzę, ale to wynika z przepisów to jest jasne, kiedyś w definicji motoroweru tego nie było. Nie widzę logiki w tym że ustawodawca dopuścił obecnie pojazdy 3 kołowe jako motorowery, a czterokołowe nie. Pod względem bezpieczeństwa Ligier ma sporo przewagę od mp3 czy Ape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę logiki

 

I jej nie szukaj. Przepisy nie zawsze są logiczne, co nie zwalnia nas i ich przestrzegania...

 

kiedyś w definicji motoroweru tego nie było.

 

W PORD nie, ale w rozporządzeniach homologacyjnych już tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę logiki

 

I jej nie szukaj. Przepisy nie zawsze są logiczne, co nie zwalnia nas i ich przestrzegania...

 

kiedyś w definicji motoroweru tego nie było.

 

W PORD nie, ale w rozporządzeniach homologacyjnych już tak...

 

Ale urząd na pewno chciał homologacje w tamtym czasie, może w niemieckiej już było że to motorower, tego nie pamiętam wiem że u nas są dość upierdliwi w WK i dokładnie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas są dość upierdliwi w WK i dokładnie sprawdzają.

Czyli ci, co przykładają się do swojej pracy, to upierdliwcy. Zawsze podejrzewałem, że klienci mają odrobinę racji, narzekając na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas są dość upierdliwi w WK i dokładnie sprawdzają.

Czyli ci, co przykładają się do swojej pracy, to upierdliwcy. Zawsze podejrzewałem, że klienci mają odrobinę racji, narzekając na mnie.

 

Nie w sensie negatywnym może źle słowo dobrałem na złość nie robią, ale dokładnie sprawdzają, a skoro Urząd zarejestrował pojazd w owym czasie, a z tego co pamiętam był to pierwszy w mieście, to jakim prawej niektórzy diagności mogą odmówić przeglądu?, powołując się na nowe przepisy. Jak dobrze rozumiem Urząd dopuszcza pojazd do ruchu, a diagnosta sprawdza jedynie stan techniczny, a policjant uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem Urząd dopuszcza pojazd do ruchu, a diagnosta sprawdza jedynie stan techniczny, a policjant uprawnienia.
to idź do urzędu (przepraszam nie napiszę przez wielkie U) niech Ci dopuszczą pojazd do ruchu. Co robi się na SKP możesz przeczytać w PORD oraz w poz.996, poz. 951 etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem Urząd dopuszcza pojazd do ruchu, a diagnosta sprawdza jedynie stan techniczny, a policjant uprawnienia.
to idź do urzędu (przepraszam nie napiszę przez wielkie U) niech Ci dopuszczą pojazd do ruchu. Co robi się na SKP możesz przeczytać w PORD oraz w poz.996, poz. 951 etc.

 

Ale ja mam dopuszczony do ruchu jako motorower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.