Skocz do zawartości

Pontiac Trans Sport


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

 

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

Pełny tekst dziennika:

http://www.norcom.com.pl/download/stacja2000/prawo/NORCOM_Dz.U.2003.32.262_ujednolicony_2005_11_30.pdf [PDF, 470 kB]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ! Wiedzy nigdy zadość , jestem tu po to aby się czegoś dowiedzieć więcej.

Mamy jednak szczególne ograniczenia w stosunku do reszty świata... chociaż ja w praktyce nie spotkałem się z dodatkowym , trwałym dodatkowym oznakowywaniem samochodów w wersji amerykańskiej czyżby kazdy z nich miał odstępstwo ? Nie sądzę. A co z lagunami , ostatnio mają tylko VIN na kokpicie np VF1CM0C0H28305240 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tu po to aby się czegoś dowiedzieć więcej.

To tak, jak my wszyscy :mrgreen:

 

Mamy jednak szczególne ograniczenia w stosunku do reszty świata...

Ty też to zauważyłeś ? ;) No to jest nas co najmniej dwóch :lol:

 

Ps. Polska to dziwny kraj ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo napisał/a:

umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym

 

I to jest chyba koniec dyskusji - nie ma vinu na nadwoziu = negatyw, bo nikt o zdrowych zmysłach nie uzna przedniej dechy (którą się wymienia w trzy godziny) za "podstawowy element konstrukcyjny". pablo, oczywiście punktuje...

 

miałem dzisiaj Citroena F C3 1,1 Z 2003r. -tabliczka znamionowa w bagazniku

nr.vin -decha rozdzielcza lewy dół -jak wszystkie takie oznaczenia .samochód kupiony w Polsce . w/g ksiażki samochodu instrukcji -nr.vin tylko w tym miejscu i .nie ma innego nabijanego na nadwoziu . 8)- mam wysłać na nabicie numeru :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.