Skocz do zawartości

Pojazd pomocy drogowej


Potrek_TM

Rekomendowane odpowiedzi

To może tak. Umieszczę sobie koguty, pomaluję auto jak karetka, ale żadnych dodatkowych dla uprzywilejowanego mi nie róbcie, bo ja tylko tak upodobniłem ten samochód do kareki, ale to nie karetka itd... Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    12

  • adam1501

    6

  • marceli2

    6

  • Potrek_TM

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

blakop, ale jest mimo wszystko delikatna różnica pomiędzy uprzywilejowanym a specjalnym pomoc drogowa. To raz. Dwa, pojazd ciężarowy posiadający koguty, pasy itp. nie musi być rejestrowany jako pomoc drogowa. Trzy, każdorazowo przy OBT pobieram opłatę za warunki dla pojazdu wykonującego czynności na drodze. Czy jest to seicento "Pomoc Drogowa" :cool: , czy pojazd ciężarowy wodociągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak. Umieszczę sobie koguty, pomaluję auto jak karetka, ale żadnych dodatkowych dla uprzywilejowanego mi nie róbcie, bo ja tylko tak upodobniłem ten samochód do kareki, ale to nie karetka itd... Tak?

4. Zabrania się:

1)

1a)

2)

3)umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, wysyłających sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Pojazd pomocy drogowej powinien posiadać:

1) kabinę kierowcy lub nadwozie barwy żółtej lub oznaczone pasem wyróżniającym barwy żółtej spełniającym warunki, o których mowa w § 36;

- a na drogach i stacjach się spotyka: :x

(to nie reklama żadnej z tych organizacji)

Pomoc.jpg.ea34b516b7fd822db9c7a01710fa1f03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma znaczenia,czy jest to pojazd ciężarowy czy też specjalny,gdy przyjedzie klient na badanie okresowe to dajemy wynik pozytywny nawet jeśli sam.ciężarowy będzie pomalowany na żółto i miał koguty na dachu i napis pomoc drogowa,bo mu wolno i od klienta zależy,czy chce sam.ciężarowy czy pojazd specjalny tak z tego wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma znaczenia,czy jest to pojazd ciężarowy czy też specjalny,gdy przyjedzie klient na badanie okresowe to dajemy wynik pozytywny nawet jeśli sam.ciężarowy będzie pomalowany na żółto i miał koguty na dachu i napis pomoc drogowa,bo mu wolno i od klienta zależy,czy chce sam.ciężarowy czy pojazd specjalny tak z tego wychodzi :)

 

Ja uważam, że gdy będzie posiadał napis Pomoc Drogowa to musi on być sklasyfikowany jako pojazd specialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma znaczenia,czy jest to pojazd ciężarowy czy też specjalny,gdy przyjedzie klient na badanie okresowe to dajemy wynik pozytywny nawet jeśli sam.ciężarowy będzie pomalowany na żółto i miał koguty na dachu i napis pomoc drogowa,bo mu wolno i od klienta zależy,czy chce sam.ciężarowy czy pojazd specjalny tak z tego wychodzi :)

 

Ja uważam, że gdy będzie posiadał napis Pomoc Drogowa to musi on być sklasyfikowany jako pojazd specialny.

Tyle, że nie ma na to jednoznacznego przepisu :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na to jednoznacznego przepisu

Literalnie aboz, masz racje, ale logika wskazuje, że o poj. specjalny chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma na to jednoznacznego przepisu

Literalnie aboz, masz racje, ale logika wskazuje, że o poj. specjalny chodzi.

Ale tak naprawdę tylko odpowiednia klasyfikacja pojazdu w DR świadczy jednoznacznie czy pojazd jest pomocą drogową czy też nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie ma znaczenia,czy jest to pojazd ciężarowy czy też specjalny,gdy przyjedzie klient na badanie okresowe to dajemy wynik pozytywny nawet jeśli sam.ciężarowy będzie pomalowany na żółto i miał koguty na dachu i napis pomoc drogowa,bo mu wolno i od klienta zależy,czy chce sam.ciężarowy czy pojazd specjalny tak z tego wychodzi :)

To może należy usunąć pojazdy specjalne :? Skoro nie ma różnicy.

Osobowym czy też ciężarowym też można przewozić trumny-po co zaraz pogrzebowy. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że gdy będzie posiadał napis Pomoc Drogowa to musi on być sklasyfikowany jako pojazd specialny.

 

A podstawa prawna? Może to tylko reklama pomocy drogowej :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podstawa prawna? Może to tylko reklama pomocy drogowej

No właśnie, następny chochlik w naszych przepisach - zawsze uważałem - i przypuszczam, ze większość kolegów też - pomoc drogowa / żółty, koguty, wciągarka, napis itd../ a tu co -lipa przepis tak nie precyzyjny, iż właściwie nie do rozpoznania ciężarowy czy specjalny - jedynie zapis w dowodzie coś powie - ile jeszcze takich kwiatków- niby prosty temat a sam się na niego naciąłem przeczytawszy rozporządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

W wyjaśnieniu do tabeli opłat jest napisane że opłata 7.2 obowiązuje również przy OBT. A co znaczy owy zapis to już każdy może sobie podejść do tego inaczej...Ja od pomocy drogowych, śmieciarek czy pługów śnieżnych pobieram raczej zawsze, tym bardziej że klienci owych pojazdów raczej się dopominają żeby na zaświadczeniu był odpowiedni zapis, a wiadomo za free tego nie zrobię, choć co druga stacja klepie to za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2022 o 15:41, Rafi90 napisał:

tym bardziej że klienci owych pojazdów raczej się dopominają żeby na zaświadczeniu był odpowiedni zapis

Jakiż to magiczny zapis miałby się pojawiać w zaświadczeniu i do czego miałby służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adam1501 napisał:

Jakiż to magiczny zapis miałby się pojawiać w zaświadczeniu

Dodatkowe - czynności na drodze - jest w cenniku ale nie drukuje się na zaświadczeniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, IVVO napisał:

Dodatkowe - czynności na drodze

Taki rodzaj badania znam, natomiast przy OBT to warunki dodatkowe są weryfikowane w ramach tego badania:

"...2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

...

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17–22, § 38–42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych. ..."

więc raczej żadnych dodatkowych adnotacji nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adam1501 napisał:

to warunki dodatkowe są weryfikowane w ramach tego badania

To wiem ale przewoźnicy "chcieli by " aby  to znalazło się na zaświadczeniu - to taki kaprysik - kiedyś to było jako dodatkowe ale znikło - jeśli za coś płacą to chcieli by mieć na to podkładkę - nie tylko pozycję na fakturze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, IVVO napisał:

"chcieli by " aby  to znalazło się na zaświadczeniu

A potem WK nie chce wydać DR "... bo pan nie napisał, że uprzywilejowany...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest problem wpisać "Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla : pojazdu przeznaczonego do wykonywania czynności na drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.