Skocz do zawartości

DR


jast

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można wykonać OBT pojazdu w którym w pierwszej rubryce jest tylko Termin nast. bad. żadnych pieczątek i podpisów. To samo w środkowej części jest wpis HAK i WTÓRNIK i żadnych pieczątek i podpisów . DR wystawiony w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpisywał bym na Twoim miejscu takiego DR.

Dzwoń do WK i pytaj o co chodzi.

Może to fałszywka?

Ktoś tu nawet kiedyś wrzucił skan takiego fałszywego DR (o ile to nie był dowcip)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podejrzewam, że pracownik WK wydając DR zapomniał o pieczątkach i podpisach. DR powinien wrócić do WK celem uzupełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odmówiłem, ale właściciel-diagnosta wykonał badanie i pobrał opłatę łącznie z CEPIK. Prawdopodobnie wpisał w DR. "Wyszedłem i nic nie widziałem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale właściciel-diagnosta wykonał badanie i pobrał opłatę łącznie z CEPIK.
:?

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2014/45/UE

(34) Przeprowadzając badania zdatności do ruchu drogowego, diagności powinni działać niezależnie, a na ich ocenę nie powinny mieć wpływu konflikty interesów, w tym konflikty interesów o charakterze ekonomicznym czy personalnym. ciekawe kiedy zauważ konflikt interesów właściciel SKP- diagnosta w jednym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wpisał w DR. "Wyszedłem i nic nie widziałem".
Nie raz trzeba być faktycznie trochę"ślepym"... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z wpisaniem badania do takiego DR mogą być jakieś problemy ze strony WK, Policji?
mogą ale nie muszą, wszystko zależy ilu "ślepych" będzie miało styczność z rzeczowym DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z wpisaniem badania do takiego DR mogą być jakieś problemy ze strony WK, Policji?

- to zależy jak przedstawiciel organu do sprawy podejdzie:

Rozdział 2

Zatrzymywanie i zwracanie dowodów rejestracyjnych

Art. 132.

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a)

b) zagraża porządkowi ruchu,

c)

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);

5)

6)

7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podejrzewam, że pracownik WK wydając DR zapomniał o pieczątkach i podpisach. DR powinien wrócić do WK celem uzupełnienia.

Czasami pracownik WK zapomni o przepisaniu znaku legalizacyjnego, albo wklejeniu go w DR.

Jak kupowałem czytnik 2DDR to w ulotce reklamowej było napisane, że dzięki niemu można również potwierdzić autentyczność DR, prawda czy fałsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda czy fałsz?

Po częśći na pewno prawda, bo fałszerz dodatkowo musi stworzyć kod 2D a jesli w to miejsce wstawi niepoprawny kod, to czytnik to wyłapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czytnik to wyłapie.
Aż dziwne,że taki czytnik nie jest jeszcze na obowiązkowym wyposażeniu SKP,czyżby lobby coś przespało :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo fałszerz dodatkowo musi stworzyć kod 2D a jesli w to miejsce wstawi niepoprawny kod, to czytnik to wyłapie.

 

Tylko w tym roku miałem dwa DR których nie czytał kodu 2D. I traf chciał, ze oba DR NA PEWNO były wydane przez WK (w sensie, ze legalne), bo to byli moi znajomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym roku miałem dwa DR których nie czytał kodu 2D

Jak nie czytał, to pół biedy ale gdyby dane były inne niż w DR, to było by to bardzo podejrzane.

 

Psuj, jakiej firmy masz czytnik i jakim cudem pokazuje podrodzaj pojazdu, bo ten mój zasysa tylko dane widoczne w DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuje podrodzaj pojazdu

 

Z tym podrodzajem to trzeba być ostrożnym, bo może zdarzyć się, że w kodzie zawarty jest podrodzaj np. furgon, a tymczasem w systemie został już zmieniony np. na van.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, jakiej firmy masz czytnik i jakim cudem pokazuje podrodzaj pojazdu, bo ten mój zasysa tylko dane widoczne w DR?

 

To nie kwestia czytnika, tylko oprogramowania na skp :)

 

Z tym podrodzajem to trzeba być ostrożnym, bo może zdarzyć się, że w kodzie zawarty jest podrodzaj np. furgon, a tymczasem w systemie został już zmieniony np. na van.

 

W interesie klienta jest aby dane w DR zgadzały się z tymi w WK ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo fałszerz dodatkowo musi stworzyć kod 2D a jesli w to miejsce wstawi niepoprawny kod, to czytnik to wyłapie.

 

Tylko w tym roku miałem dwa DR których nie czytał kodu 2D. I traf chciał, ze oba DR NA PEWNO były wydane przez WK (w sensie, ze legalne), bo to byli moi znajomi...

pewni to możemy być śmierci i podatków :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W interesie klienta jest aby dane w DR zgadzały się z tymi w WK ::D

 

Klient (właściciel) może o tym nie wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa... akurat...

 

Twoi kumple wiedzieli, że ich kod DR jest niemożliwy do odczytania Twoim czytnikiem??

 

Pytane retoryczne...

 

Więc i do nieprawidłowych danych tak nie podskakuj...

 

Pomijam fakt, że pewne zmiany zgłaszane do WK nigdy nie są aktualizowane do kodu DR. Co wtedy??

 

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytane retoryczne...

 

Mimo to odpowiem - tak.

 

Więc i do nieprawidłowych danych tak nie podskakuj...

 

Jest różnica jak odczytasz i są różne, a jak nie można odczytać...

 

Pomijam fakt, że pewne zmiany zgłaszane do WK nigdy nie są aktualizowane do kodu DR. Co wtedy??

 

Jak już pisałem wcześniej to problem klienta, a nie mój. Jego DR - jego problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.