Skocz do zawartości

ADR a nowy pojazd


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Więc XXX zastąp "wg DR" :)

Za taki wpis "zgodnie z DR" P. Małgosia z TDT w Warszawie straszyła mnie skierowaniem na powtórny egzamin. Ma być konkretny termin OBT w zaświadczeniu z ADR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc XXX zastąp "wg DR" :)

Za taki wpis "zgodnie z DR" P. Małgosia z TDT w Warszawie straszyła mnie skierowaniem na powtórny egzamin. Ma być konkretny termin OBT w zaświadczeniu z ADR.

Stanowisko to jest powszechne chociaż sankcja chyba mylnie wzięta z zakresu PJ. Nikogo tam nie interesuje jak data ta "zostanie osiągnięta" ma być i koniec. Problem może pojawić się w czasie kontroli stacji bo akurat w tym przypadku można przekombinować i mocno sobie zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko Moderatora też jest powszechnie znane odnośnie cytowania ostatnich postów w całości. Nie wypaplam, który ma uczulenie na nie. :x

 

A co do zainteresowania datą następnego badania to akurat zainteresowali się i to bardzo.

I nie ma, że była lub nie ta data w PC. Nie ma, że jest historiagovpeel. Nie ma, że wyliczono od daty pierwszej rejestracji.

Odrzucili badania dodatkowe i trza było porobić okresowe plus dodatkowe.

Trudno cokolwiek mi sądzić o tych datach, bo w kilku PC była podana, a w kilku nie.

Nie roztrząsałem czy zostawić w spokoju te (badania) gdzie data następnego badania była z PC spisana.

Jakby było dobrze, to zapewne zaświadczenia z samych dodatkowych badań pozostałyby w TDT.

Po prostu hurtem wróciły zaświadczenia na biurko SKP, że tak być nie może, że trza dorobić okresowe.

Na razie cisza w tej sprawie. Klient/właściciel pojazdów nie sadzi się o dopłatę. Pewnie i przepadnięta rubryka w dowodzie też mu zbywać będzie w myśl powiedzonka "na władzę nie poradzę".

Tak myślę sobie, że troszeczkę gmatwa sprawę łącznik z firmy, który zgrywa wszystko pomiędzy właścicielem aut a TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek mi sądzić o tych datach, bo w kilku PC była podana, a w kilku nie.

Duże WK z reguły w przypadku ciężarówek wpisują datę OBT bo wiedzą, że jest wymagana w przypadku badania ADR.

Odrzucili badania dodatkowe i trza było porobić okresowe plus dodatkowe.

Prościej było iść do WK aby wpisali datę OBT w uwagach i po problemie. Jak cała sprawa ciągnęła się ponad tydzień to jest duża szansa, że w WK już jest stały DR.

 

[ Dodano: 16-04-2016, 07:45 ]

I nie ma, że była lub nie ta data w PC. Nie ma, że jest historiagovpeel.

Jak była data w PC lub na stronie historia pojazdu to TDT bezprawnie odrzuciło zaświadczenia.

Nie ma, że wyliczono od daty pierwszej rejestracji.

I słusznie bo w przypadku czynności urzędowych podstawa weryfikacji danych są dokumenty a nie przepuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej było iść do WK aby wpisali datę OBT w uwagach i po problemie

 

Nie ma podstawy prawnej na to. Terminu badania nie zamieszcza się w PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminu badania nie zamieszcza się w PC.

Jak widać jest taka potrzeba i powinno to ulec zmianie. Do czasu zmian można proponuję by WK traktowały to jako stan wyższej konieczności. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około tygodnia od chwili akceptacji zamówienia. Zamówienie jest składane w momencie rejestracji, a akceptacja zależy od organizacji pracy w danym urzędzie - niektóre urzędy akceptują natychmiast "w ciemno", a w innych dodatkowo jeszcze weryfikuje się dane (ktoś inny sprawdza, czy nie nastąpiła pomyłka przy rejestracji) - co może wydłużyć czas oczekiwania na DR o kilka-kilkanaście dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.