Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

janmarek

Dopełnienie do 5 lat

Polecane posty

janmarek

Przyjeżdża pojazd dnia 30.05.2014r na pierwsze BT z zagranicy.Data pierwszej rej.14.07.2011r. W PC wpis ; art.74 ust.2 pkt.2 lit.c

Telefon do WK z pytaniem dlaczego do nas i co my mamy z tym zrobić.

W odpowiedzi WK każe zrobić DIP i dopełnić do 5 lat :o

Co wy na to?

Czy można dać termin dłuższy niż 2 lata jeżeli WK tak chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rurek777

nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock
Czy można dać termin dłuższy niż 2 lata jeżeli WK tak chce?

- nie WK, a ustawa określa interwały badań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Co wy na to?

Czy Ty się w ogóle dogadałeś o co WK chodzi ?

Masz zrobić okresowe, a na ile dać termin to chyba wiesz;

do pięciu, nie dłużej niż dwa ,,,

 

 

Telefon do WK z pytaniem dlaczego do nas i co my mamy z tym zrobić.

A może to jest tylko tak, że na głupie pytanie głupią odpowiedź otrzymałeś ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janmarek
A może to jest tylko tak, że na głupie pytanie głupią odpowiedź otrzymałeś ,,,

 

Zadałem takie pytanie ,bo ktoś mi kazał.

Wiem że głupie ,ale nie było innej możliwości przekonania tej osoby. Sory,to sie więcej nie powtórzy :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Teoretycznie w systemie 3+2. Więc dwa wyjścia - ustalić dane - i wpis jak w DR, lub wykonać OBT przed I i termin jak to dzisiaj 30/05/2016. Dziwne dla czego dali 2c - jak teoretycznie ma przegląd - chyba że na wniosek właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70
Dziwne dla czego dali 2c - jak teoretycznie ma przegląd - chyba że na wniosek właściciela

Ustalenie danych, do rejestracji, to również badanie, na które trzeba dojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVO
W odpowiedzi WK każe zrobić DIP i dopełnić do 5 la
Ustalenie danych, do rejestracji, to również badanie, na które trzeba dojechać.

 

Bez DR możemy tylko gdybać co WK miało na myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
i wpis jak w DR, lub wykonać OBT przed I i termin jak to dzisiaj 30/05/2016.
Ustalenie danych, do rejestracji, to również badanie, na które trzeba dojechać.

Obaj macie rację, gdyż tu nawet te WK, które żądają minimum 30 dni ważnego OBT powinny normalnie rejestrując wydać tablice stałe dając jednocześnie skierowanie na ustalenie danych.

Ale to każdy z nas powinien znać swój WK ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz70
Ale to każdy z nas powinien znać swój WK ,,,

Najgorzej, jak pracujesz na granicy kilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
powinny normalnie rejestrując wydać tablice stałe dając jednocześnie skierowanie na ustalenie danych

 

A może najpierw skierowanie, a później rejestrować? :P A skoro klient nie ma jak dojechać to wnioskuje o rejestrację czasową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketiw38
Przyjeżdża pojazd dnia 30.05.2014r na pierwsze BT z zagranicy.Data pierwszej rej.14.07.2011r. W PC wpis ; art.74 ust.2 pkt.2 lit.c

Telefon do WK z pytaniem dlaczego do nas i co my mamy z tym zrobić.

W odpowiedzi WK każe zrobić DIP i dopełnić do 5 lat :o

Co wy na to?

Czy można dać termin dłuższy niż 2 lata jeżeli WK tak chce?

Po pierwsze WK źle postąpiło, że nie zarejestrowało tego pojazdu i dopuściło do ruchu. Jedyne co powinni zrobić to wysłać na ustalenie brakujących danych - jeżeli brakowało, bo mógł mieć klient homologację.

 

DIP w żadnym wypadku nie powinien być wydawany :oops:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

- a mnie interesuje co to za pojazd, czy osobowy, czy ciężarowy, czy jaki, skąd sprowadzony... no ale to mniej, najbardziej chciałbym wiedzieć, czy ważne były/są te zagraniczne badania techniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Z opisu wynika, że jest to pojazd do 3,5 t więc raczej bez różnicy, ale zawszę są wyjątki :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek D

Jeśli do 5 lat brakuje osiem albo trzy miesiące to dopełniacie do 5 czy dajecie na rok.

W takich przypadkach dawałem na rok a dziś WK wyskoczył że trzeba dopełniać ale uzasadnienia brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
że trzeba dopełniać ale uzasadnienia brak

Gorzej, uzasadnień jest kilka zależnie od widzimisię i dlatego mamy problem. Zazwyczaj miałem dopełnienia powyżej roku ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredek

I co jak brakuje 3 miesiące to co powiedzieć klientowi , że za 3 miechy znowu na badanie techniczne , przecież jedynym logicznym rozwiązaniem jest rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
przecież jedynym logicznym rozwiązaniem jest rok

 

Logicznym tak, ale z przepisów wynika dopełnienie do pięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Logicznym tak, ale z przepisów wynika dopełnienie do pięciu.

Dokładnie, bo dla każdego taniej oznacza logicznie, a z przepisu jasno wynika, że klient sam sobie winien ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100
I co jak brakuje 3 miesiące to co powiedzieć klientowi , że za 3 miechy znowu na badanie techniczne , przecież jedynym logicznym rozwiązaniem jest rok
Dokładnie, bo dla każdego taniej oznacza logicznie, a z przepisu jasno wynika, że klient sam sobie winien ,,,

 

Panowie przecież i tak wyjdzie suma summarum na jedno. Te same koszty tylko inaczej rozłożone w czasie :P:evil:

z większą częstotliwością ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
wyjdzie suma summarum na jedno.

Tylko w przypadku, gdybyśmy dopełniali do skutku dając nawet na miesiąc ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredek
Logicznym tak, ale z przepisów wynika dopełnienie do pięciu.

I dlatego nie wszystko idzie w parze z logiką :razz:, ale nie ma co narzekać tylko zamykam SKP i spadam do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30
przecież jedynym logicznym rozwiązaniem jest rok

 

Logicznym tak, ale z przepisów wynika dopełnienie do pięciu.

Zapis podstawowy mówi, że corocznie. Od niego ustawodawca dał kilka "wydłużeń lub skróceń " Jeśli dwa przepisy dotyczą tego samego zagadnienia to należy stosować przepis względniejszy dla obywatela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie...........................

 

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

 

ale z przepisów wynika dopełnienie do pięciu.

 

gdzie pada słowo -dopełnia -bo ja nigdzie takiego nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboz

markes30, ale w przepisie jest zastrzeżenie, więc twoja opinia choć bardzo mi się podoba, raczej nie do końca jest zgodna z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.