Skocz do zawartości

Dopełnienie do 5 lat


janmarek

Rekomendowane odpowiedzi

arkes30, ale w przepisie jest zastrzeżenie, więc twoja opinia choć bardzo mi się podoba, raczej nie do końca jest zgodna z prawem.

 

:ok:ok:ok Ust. 6 zawiera się w zastrzeżeniu i wtedy nie stosuje się ust. 5.

 

gdzie pada słowo -dopełnia -bo ja nigdzie takiego nie widzę

 

Nigdzie nie pada dokładnie to słowo, ale wynika to z literalnego brzmienia przepisu "następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego" i nie ma de facto tutaj miejsca na interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pada dokładnie to słowo, ale wynika to z literalnego brzmienia przepisu "następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego"

Chodzi o to, że pada , niniejszym właśnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli pojazd przyjeżdża po 3,5 roku na badanie i dam mu na rok to spełnię warunek

następnie przed upływem 5 lat

 

gdzie jest napisane ile przed upływem 5 lat ...................... tydzień ,miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli pojazd przyjeżdża po 3,5 roku na badanie i dam mu na rok to spełnię warunek
w ym przypadku dajesz na 1,5 roku dopełniając do 5 lat,a nie więcej jak 2 lata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuje przegląd przed upływem pięciu lat więc czemu ja mam mu dopełniać do pięciu a nie dać na rok ???

Wybacz, ale w ogóle nie jesteś w temacie, bo mówisz o drugim z kolei badaniu a tu chodzi o pierwsze badanie okresowe pojazdu (trzyletniego),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim wypadku daję na rok. Opcja korzystniejsza dla klienta, a niejasności są właśnie na jego korzyść. Poza tym jak pisał Markes podstawową zasadą jest corocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim wypadku daję na rok. Opcja korzystniejsza dla klienta, a niejasności są właśnie na jego korzyść. Poza tym jak pisał Markes podstawową zasadą jest corocznie.

Ja, także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim wypadku daję na rok. Opcja korzystniejsza dla klienta, a niejasności są właśnie na jego korzyść.

No wybacz, dajesz na rok zamiast półtora i to jest korzyść dla klienta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wybacz, dajesz na rok zamiast półtora i to jest korzyść dla klienta ???

 

Czytanie ze zrozumieniem jest wielką sztuką. Daję rok zamiast pół roku, daję rok zamiast trzech miesięcy, daję rok zamiast dziewięciu miesięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli pojazd przyjeżdża po 3,5 roku na badanie i dam mu na rok to spełnię warunek
w ym przypadku dajesz na 1,5 roku dopełniając do 5 lat,a nie więcej jak 2 lata

Psuj, odnosiliśmy się do tego posta, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję rok zamiast pół roku, daję rok zamiast trzech miesięcy, daję rok zamiast dziewięciu miesięcy...

 

OK, ale literalnie tak nie powinno być. Zapomnijmy o ust. 5, bo mowa o pojeździe, którego dotyczy ust. 6, więc ust. 5 jest wyłączony w tym przypadku. Czyli przepis jest jeden (5 lat od I rejestracji i nie więcej niż 2 lata od daty badania) i literalnie ten przepis musisz zastosować ZAWSZE (a nie tylko wtedy kiedy zostało więcej niż rok).

 

Natomiast prawda jest taka, że "przyjęło się", że jeśli z powyższego wyszłoby badanie na krócej niż rok to daje się termin na rok żeby "nie krzywdzić". Sam takie badania przyjmuję i wszystko jakoś się kręci, ale literalnie niestety powinno się zastosować do powyższego i dać badanie choćby na 1 dzień (5 lat od I rejestracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do 5 lat brakuje osiem albo trzy miesiące to dopełniacie do 5 czy dajecie na rok.

W takich przypadkach dawałem na rok a dziś WK wyskoczył że trzeba dopełniać ale uzasadnienia brak

 

Do tego. Widać zaszło małe nieporozumienie i dogadaliśmy się jak głuchy ze ślepym... :piwo:piwo:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję rok zamiast pół roku, daję rok zamiast trzech miesięcy, daję rok zamiast dziewięciu miesięcy...

 

OK, ale literalnie tak nie powinno być. Zapomnijmy o ust. 5, bo mowa o pojeździe, którego dotyczy ust. 6, więc ust. 5 jest wyłączony w tym przypadku. Czyli przepis jest jeden (5 lat od I rejestracji i nie więcej niż 2 lata od daty badania) i literalnie ten przepis musisz zastosować ZAWSZE (a nie tylko wtedy kiedy zostało więcej niż rok).

 

Natomiast prawda jest taka, że "przyjęło się", że jeśli z powyższego wyszłoby badanie na krócej niż rok to daje się termin na rok żeby "nie krzywdzić". Sam takie badania przyjmuję i wszystko jakoś się kręci, ale literalnie niestety powinno się zastosować do powyższego i dać badanie choćby na 1 dzień (5 lat od I rejestracji).

 

Mo nie mogę. Jak już ma być literalnie to powiedz mi do jakiego poprzedniego badania odnosi się ten zapis:

"6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. "

..jak żadnego poprzedniego badania nie było??? No sorry naknocone jest tak w puncie 6 że najbezpieczniej jest dać na rok na podstawie punktu 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak żadnego poprzedniego badania nie było???

Wręcz przeciwnie, było - poprzednie to badanie wykonane przed upływem 3 lat od pierwszej rejestracji ,,,

i pamiętam "markes30", że się powtarzamy w tej kwestii,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak żadnego poprzedniego badania nie było???

Wręcz przeciwnie, było - poprzednie to badanie wykonane przed upływem 3 lat od pierwszej rejestracji ,,,

Możesz mi wytłumaczyć kiedy było bo nie rozumiem. Nowy samochód ma badanie na 3 lata, nie przyjechał bo zapomniał i stawił się dopiero na jego "pierwsze w życiu" badanie okresowe po 4,5 roku od rejestracji. To kiedy było to poprzednie bo jakoś mi umknęło?

i pamiętam "markes30", że się powtarzamy w tej kwestii,,,

..i bardzo dobrze może ktoś wreszcie zauważy ten problem i poprawi przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że najbezpieczniej jest dać na rok na podstawie punktu 5.

 

moje zdanie też jest takie - wiadomo klienci są rożni - jedni zapomną a drudzy w perfidny sposób przedłużają sobie czas ,a może zaoszczędzę kasę ... aby mieć miękkie serce to trzeba mieć twardą d......

i w ogólnym rozrachunku to zawsze diagnosta będzie się musiał tłumaczyć nie klient.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

literalnie niestety powinno się zastosować do powyższego i dać badanie choćby na 1 dzień (5 lat od I rejestracji).

....i jeszcze zaprosić klienta na jutro, na następne nowe badanie okresowe..... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jak żadnego poprzedniego badania nie było??

 

POPRZEDNIEGO czyli DZISIEJSZEGO, dla którego wyznaczasz termin NASTĘPNEGO. Dla tego właśnie następnego badania (dla którego ustalasz termin) dzisiejsze badanie będzie poprzednim.

 

[ Dodano: 28-06-2014, 12:57 ]

....i jeszcze zaprosić klienta na jutro, na następne nowe badanie okresowe..... 8)

 

Przynajmniej nie będzie miał stresu, że usterki jakieś się pojawią ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPRZEDNIEGO czyli DZISIEJSZEGO, dla którego wyznaczasz termin NASTĘPNEGO. Dla tego właśnie następnego badania (dla którego ustalasz termin) dzisiejsze badanie będzie poprzednim.

 

:roll: Ale żeś namotał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Ale żeś namotał.

 

Chodziło o to, że wyraz "poprzedniego" oznacza badanie dzisiejsze, bo dzisiejsze badanie jest poprzednim dla następnego, którego termin się wyznacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPRZEDNIEGO czyli DZISIEJSZEGO, dla którego wyznaczasz termin NASTĘPNEGO. Dla tego właśnie następnego badania (dla którego ustalasz termin) dzisiejsze badanie będzie poprzednim.

 

Chodziło o to, że wyraz "poprzedniego" oznacza badanie dzisiejsze, bo dzisiejsze badanie jest poprzednim dla następnego, którego termin się wyznacza ;)
:evil: Michał, w kategorii "złote usta" masz platynę :piwo

 

No i teraz jest jasne i czytelne, które to badanie poprzednim jest i, które następnym. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz jest jasne i czytelne, które to badanie poprzednim jest i, które następnym.

- a jak w poniedziałek dygnę badanie to ono będzie jutrzejsze czy wczorajsze?

:hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.