Skocz do zawartości

Błąd w dowodzie rejestracyjnym


jasiek82

Rekomendowane odpowiedzi

Należało by znać całą sprawę, bo jak się zastanowić to I i 1 można pomylić.
- No można, można czego mamy tu przykład. Swoją drogą ciekawe co jest w homo? Sprawę na tyle rozpoznałem, że nikomu w piątek wiadomo, nie chciało się zejść do piwnicy po pojazdu teczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    12

  • JANUSZ60

    9

  • markes30

    7

  • biker100

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Norma ISO 3779-1983 nie przewiduje umieszczania w numerze VIN liter: I, O, Q.

- Oltcit Club miał Q. Jak widać norma sobie, a życie sobie. Na dokładkę ci z WK po swojemu wbrew normie wścibili w dowód coś pionowego i wyrósł problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem taką poprawkę na opinię rzeczoznawcy. W opinii zawarte było oświadczenie producenta. Na tej podstawie poprawka "pierwszego" badania w kraju (jeśli był sprowadzany ), poprawka w DR i dopiero badanie. Najlepiej jak taką poprawkę przeprowadza diagnosta, który się pomylił. Dając badanie z N tak naprawdę piszesz donos na kolegę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dając badanie z N tak naprawdę piszesz donos na kolegę.
- markes30, ja nie taki zły jakby się zdawało. Poinformowałem stację, która robiła ubiegłe badanie (na dziś pierwsze i ostatnie), a także klienta, że najwygodniej byłoby prostować przez tamtego diagnostę. Jak to się skończy niestety nie wiem, czas pokaże. Zasięgnąłem też info w wydziale jak postępować w takim przypadku i niestety bez zatrzymania DR się nie obejdzie. Może wydać się smutne, dziwne, naciągane, ale kurde prawdziwe. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na zatrzymanie DR najlepiej zrobić korektę badania, do WK po wymianę DR i na sprostowanym PC wykonać badanie. Najlepiej jak sprawę odkręca ten co popełnił błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z tymi omyłkami nie bądżmy tacy agresywni ,jestem ciekawy jak któryś z nas by się pomylił, WK popełniajom omyłki i jest ok a Diagnosta jak się pomyli to odrazu odstrzal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj trochę w Łodzi. U nas się nie szczypią, od razu wszczynają postępowanie.

Strach pomyśleć jak będzie gdy PiS dojdzie do władzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szczypią się a omyłki w dowodach są aż się nie chce wierzyć i to nowe auto 3,5t a przyczepy wpis z hamulcem 9700kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak widac z vin-em roznie moze byc

 

Ale to nie nasz problem. Ma "grać" i tyle nas obchodzi. A co się stało w fabryce to problem producenta i klienta jak nie sprawdził numerów przy zakupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to problem producenta i klienta jak nie sprawdził numerów przy zakupie...

Panie, numer rejestracyjny się zgadzał. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jeśli nie przekracza 112,7kN i jest to tylko wina przelicznika kg na kN, to info przy wystawieniu zaświadczenia i nigdy nie było z tym kłopotu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co drugi DR ma nacisk przepisany z TZ w kG zamiast w kN

 

Dotyczy to starszych pojazdów, gdzie obowiązywał inny przelicznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak postępujecie z naciskami co drugi DR ma nacisk przepisany z TZ w kG zamiast w kN

Dotyczy to jak napisał "Psuj" starszych pojazdów, gdzie obowiązywał inny przelicznik. Ja poprawiam przy wymianie DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to starszych pojazdów

Dotyczy to też pojazdów sprowadzonych w których diagności nie zadali sobie trudu z przeliczeniem kg na kN :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub nie wychwycili że bodaj z początkiem maja 2004 obowiązuje

ciężarze 1 tony - rozumie się przez to ciężar spowodowany obciążeniem masą jednej tony, który odpowiada 9,8 kiloniutona (kN);
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Co do błędów w dowodzie to trafiło mi się takie coś. Nie muszę mówić, że hurtem rejestrowane było :x

No i co z tym fantem zrobić??? :?

5ae1a7d371bf6_KamperyLUANOadowno.thumb.gif.ea64436c311c775a6d246b8dcc3bc0cf.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.