Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Kryczynski A

Okresowe+dodatkwe

Polecane posty

Kryczynski A

Mam pytanie czy można łączyć badanie okresowe z badaniem dodatkowym ustalenie danych niezbędnych do rejestracji wydając jedno zaświadczenie , czy powinno być wydane dwa zaświadczenia okresowe i dodatkowe co panowie na ten temat sądzicie .

Paprock

- ja tam łączę :cool:

- a dlaczego akurat takiego połączenia miałoby nie być?

aboz

Nigdzie nie jest napisane, że nie można pod jednym numerem rejestru wykonać dwóch odmiennych badań. Ja łączę.

Marek1

No, to ciekawe co robicie w przypadku kiedy te badania mają różne wyniki... :shock::)

aboz
No, to ciekawe co robicie w przypadku kiedy te badania mają różne wyniki... :shock:
Dla każdego badania osobny numer w rejestrze. Ale w przypadku badań z wynikiem pozytywnym oszczędza się na wpisywaniu.

Marek1
Dla każdego badania osobny numer w rejestrze. Ale w przypadku badań z wynikiem pozytywnym oszczędza się na wpisywaniu.

Czyli raz tak a raz inaczej... :roll:

Gdzieś coś było o niełączeniu na zaświadczeniu badania okresowego z dodatkowym jeśli to badanie dodatkowe nie jest badaniem wykonywanym obowiązkowo z okresowym.

Paprock

- no to trzeba czekać o jakie połączenia wnoszącemu chodzi

Marek1
- no to trzeba czekać o jakie połączenia wnoszącemu chodzi

no raczej te, których wykonanie, jest obowiązkowo połączone z okresowym....

pentagram
Mam pytanie czy można łączyć badanie okresowe z badaniem dodatkowym ustalenie danych niezbędnych do rejestracji wydając jedno zaświadczenie

Ja tam zawsze przy okresowym uzupełniam brakujące dane (w ramach OBT),natomiast przy wymianie DR zawsze wypełniam tabelkę (taka opcja w moim programie), pobieram opłatę jak za okresowe i takiż jest również rodzaj badania - ot takie ustalenie z moim "przyjaznym" WK :) .

darkdog
Ja tam zawsze przy okresowym uzupełniam brakujące dane (w ramach OBT)

i ja też :-P

Regan55
Ja tam zawsze przy okresowym uzupełniam brakujące dane (w ramach OBT),natomiast przy wymianie DR zawsze wypełniam tabelkę (taka opcja w moim programie), pobieram opłatę jak za okresowe i takiż jest również rodzaj badania
:ok a przy tym klientowi zostaje na :piwo;) Czyzby program xxx xxx :x

pentagram
Czyzby program xxx xxx

Od maja zmieniłem go na PATRONAT.

aboz

Ja też uzupełniam dane przy okazji OBT. Właśnie w Patronacie jest fajna tabelka, z której często korzystam. Przy okazji N za niezgodność danych również ją wykorzystuję. Ale pozostaje kwestia wykonania DBT ustalenie danych na skierowanie właśnie z OBT na wniosek właściciela. Co wtedy? Robicie pod jednym numerem czy osobno? Wiem, że przypadek nietypowy ale możliwy.

pentagram

Jeśli klient chce Ustalenia Danych i podpisze mi wniosek to nie będę się z nim szarpał i 6 dych więcej w kasie zostanie. W takim przypadku wpierw zrobię dodatkowe, później okresowe z nowym nr. w rejestrze.

aboz

pentagram, ale mnie chodzi o sytuację kiedy klient przychodzi ze skierowaniem na ustalenie danych i przy okazji chce OBT. Sytuacja przy okazji np. wymiany DR po zakupie pojazdu gdzie OBT wychodzi za miesiąc.

JANUSZ60
Ale pozostaje kwestia wykonania DBT ustalenie danych na skierowanie właśnie z OBT na wniosek właściciela. Co wtedy? Robicie pod jednym numerem czy osobno? Wiem, że przypadek nietypowy ale możliwy.

Wiesz doskonale, że obie opcje są poprawne i zależnie od sytuacji można zrobić razem, bądź oddzielnie ,,,

kowal

robiłem ostatnio ustalenie danych - wydział skierował klienta bez skierowania aby ustalić dane - zrobiłem okresowe i tabelkę w Patronacie i klient był zadowolony - zaoszczędził :piwo , a ja zyskałem klienta zadowolonego o którego teraz trudno i jakoś trzeba sobie radzić aby było dobrze i nikt nie miał pretensji. :D:D

Grzegorz Łódź
zyskałem klienta zadowolonego o którego teraz trudno

W dużym stopniu zależy od samego klienta aby był zadowolony :)

Marek1
W dużym stopniu zależy od samego klienta aby był zadowolony :)

zwłaszcza jak się ma do czynienia z tymi wiecznie niezadowolonymi... :razz:

ketiw38
robiłem ostatnio ustalenie danych - wydział skierował klienta bez skierowania aby ustalić dane - zrobiłem okresowe i tabelkę w Patronacie i klient był zadowolony - zaoszczędził :piwo , a ja zyskałem klienta zadowolonego o którego teraz trudno i jakoś trzeba sobie radzić aby było dobrze i nikt nie miał pretensji. :D:D
I z czego tu się cieszyć, że nie dałeś zarobić chlebodawcy?

Że tak na prawdę, to stało się procedurą, że badanie związane z ustaleniem danych zanikło przez głupią konkurencję?

Paprock
zwłaszcza jak się ma do czynienia z tymi wiecznie niezadowolonymi...
- a zacytuję za kimś:
"SKP to nie bordello, że klient musi wyjść zadowolony."

kowal
I z czego tu się cieszyć, że nie dałeś zarobić chlebodawcy?

a dlaczego tak sądzisz -może takie coś pozwala na zarobienie innym razem i w ogólnym rozrachunku wychodzi na plus :D:D:D

grzegorz70
badanie związane z ustaleniem danych zanikło

Nie całkiem, zdarzają się pojazdy skierowane przez WK.

jast

A dlaczego w norcomie wyskakuje zakładka DIP przy ustalaniu danych? Przecież nie uzupełniam wymiarów oraz wszystkich pozycji, tylko te o które wnioskuje klient. Ja piszę z palca to co mam ustalić.

ketiw38
A dlaczego w norcomie wyskakuje zakładka DIP przy ustalaniu danych? Przecież nie uzupełniam wymiarów oraz wszystkich pozycji, tylko te o które wnioskuje klient. Ja piszę z palca to co mam ustalić.
Bo w norcomie w uwagach masz dane z DR.

A DIP wyskakuje od kiedy niektóre urzędy nakazywały dostarczać DIP przy ustalaniu danych - zresztą nieprawnie :x

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.