Skocz do zawartości

Okresowe+dodatkwe


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy można łączyć badanie okresowe z badaniem dodatkowym ustalenie danych niezbędnych do rejestracji wydając jedno zaświadczenie , czy powinno być wydane dwa zaświadczenia okresowe i dodatkowe co panowie na ten temat sądzicie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest napisane, że nie można pod jednym numerem rejestru wykonać dwóch odmiennych badań. Ja łączę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to ciekawe co robicie w przypadku kiedy te badania mają różne wyniki... :shock:
Dla każdego badania osobny numer w rejestrze. Ale w przypadku badań z wynikiem pozytywnym oszczędza się na wpisywaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego badania osobny numer w rejestrze. Ale w przypadku badań z wynikiem pozytywnym oszczędza się na wpisywaniu.

Czyli raz tak a raz inaczej... :roll:

Gdzieś coś było o niełączeniu na zaświadczeniu badania okresowego z dodatkowym jeśli to badanie dodatkowe nie jest badaniem wykonywanym obowiązkowo z okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no to trzeba czekać o jakie połączenia wnoszącemu chodzi

no raczej te, których wykonanie, jest obowiązkowo połączone z okresowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można łączyć badanie okresowe z badaniem dodatkowym ustalenie danych niezbędnych do rejestracji wydając jedno zaświadczenie

 

Ja tam zawsze przy okresowym uzupełniam brakujące dane (w ramach OBT),natomiast przy wymianie DR zawsze wypełniam tabelkę (taka opcja w moim programie), pobieram opłatę jak za okresowe i takiż jest również rodzaj badania - ot takie ustalenie z moim "przyjaznym" WK :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze przy okresowym uzupełniam brakujące dane (w ramach OBT),natomiast przy wymianie DR zawsze wypełniam tabelkę (taka opcja w moim programie), pobieram opłatę jak za okresowe i takiż jest również rodzaj badania
:ok a przy tym klientowi zostaje na :piwo;) Czyzby program xxx xxx :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uzupełniam dane przy okazji OBT. Właśnie w Patronacie jest fajna tabelka, z której często korzystam. Przy okazji N za niezgodność danych również ją wykorzystuję. Ale pozostaje kwestia wykonania DBT ustalenie danych na skierowanie właśnie z OBT na wniosek właściciela. Co wtedy? Robicie pod jednym numerem czy osobno? Wiem, że przypadek nietypowy ale możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient chce Ustalenia Danych i podpisze mi wniosek to nie będę się z nim szarpał i 6 dych więcej w kasie zostanie. W takim przypadku wpierw zrobię dodatkowe, później okresowe z nowym nr. w rejestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentagram, ale mnie chodzi o sytuację kiedy klient przychodzi ze skierowaniem na ustalenie danych i przy okazji chce OBT. Sytuacja przy okazji np. wymiany DR po zakupie pojazdu gdzie OBT wychodzi za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pozostaje kwestia wykonania DBT ustalenie danych na skierowanie właśnie z OBT na wniosek właściciela. Co wtedy? Robicie pod jednym numerem czy osobno? Wiem, że przypadek nietypowy ale możliwy.

Wiesz doskonale, że obie opcje są poprawne i zależnie od sytuacji można zrobić razem, bądź oddzielnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem ostatnio ustalenie danych - wydział skierował klienta bez skierowania aby ustalić dane - zrobiłem okresowe i tabelkę w Patronacie i klient był zadowolony - zaoszczędził :piwo , a ja zyskałem klienta zadowolonego o którego teraz trudno i jakoś trzeba sobie radzić aby było dobrze i nikt nie miał pretensji. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyskałem klienta zadowolonego o którego teraz trudno

W dużym stopniu zależy od samego klienta aby był zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem ostatnio ustalenie danych - wydział skierował klienta bez skierowania aby ustalić dane - zrobiłem okresowe i tabelkę w Patronacie i klient był zadowolony - zaoszczędził :piwo , a ja zyskałem klienta zadowolonego o którego teraz trudno i jakoś trzeba sobie radzić aby było dobrze i nikt nie miał pretensji. :D:D
I z czego tu się cieszyć, że nie dałeś zarobić chlebodawcy?

Że tak na prawdę, to stało się procedurą, że badanie związane z ustaleniem danych zanikło przez głupią konkurencję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza jak się ma do czynienia z tymi wiecznie niezadowolonymi...
- a zacytuję za kimś:
"SKP to nie bordello, że klient musi wyjść zadowolony."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z czego tu się cieszyć, że nie dałeś zarobić chlebodawcy?

 

a dlaczego tak sądzisz -może takie coś pozwala na zarobienie innym razem i w ogólnym rozrachunku wychodzi na plus :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w norcomie wyskakuje zakładka DIP przy ustalaniu danych? Przecież nie uzupełniam wymiarów oraz wszystkich pozycji, tylko te o które wnioskuje klient. Ja piszę z palca to co mam ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w norcomie wyskakuje zakładka DIP przy ustalaniu danych? Przecież nie uzupełniam wymiarów oraz wszystkich pozycji, tylko te o które wnioskuje klient. Ja piszę z palca to co mam ustalić.
Bo w norcomie w uwagach masz dane z DR.

A DIP wyskakuje od kiedy niektóre urzędy nakazywały dostarczać DIP przy ustalaniu danych - zresztą nieprawnie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.