Skocz do zawartości
fly

Pogrzebowy - VAT

Rekomendowane odpowiedzi

fly

Nie wiem czy było wałkowane, ale nie mogę na szybko znaleźć,

jak w temacie, przyjechał dzisiaj klient specjalnym pogrzebowym po vat , bo go księgowa wysłała.

Już mam dość tych vat-ów od 01.04 :razz:

Na szybko wystawiamy czy nie ?? oczywiście pomijamy kwestię rzędu siedzeń, bo to wiadowmo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fly

no i tak też powiedziałem, więc ma przywieść jakieś pismo która jego księgowa znalazła że podlega, kto wie może to samo które jest w twoim linku :)

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
endriu

Przypnę sie do wątku z pytaniem-dzisiaj przyjechał pojazd specjalny-pozarniczy,DMC do 3,5 t z pytaniem o badanie VAT-wystawiam zaswiadczenie czy nie podlega/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
nie podlega

 

Warszawa, dnia 30 maja 2014 r. Poz. 709 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW

z dnia 28 maja 2014 r.

w sprawie przypadków, w których nie stosuje się warunku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu

§ 2. Warunku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu, o której mowa w art. 86a ust. 4 pkt 1 ustawy, nie stosuje się w przypadku pojazdów samochodowych będących pojazdami specjalnymi o przeznaczeniu:

1) pomoc drogowa, mających nadwozie konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu uszkodzonych pojazdów,

2) pogrzebowy, innych niż określone w § 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 marca 2014 r. w sprawie pojazdów samochodowych uznawanych za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika (Dz. U. poz. 407), jeżeli przedmiotem działalności gospodarczej podatnika wykorzystującego te pojazdy są usługi

pogrzebowe,

3) bankowóz – wyłącznie typu A i B, innych niż określone w § 2 pkt 2 rozporządzenia, o którym mowa w pkt 2, jeżeli przedmiotem działalności gospodarczej podatnika wykorzystującego te pojazdy jest transport wartości pieniężnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Specjalne nie podlegają pod badanie podatkowe na SKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Specjalne nie podlegają pod badanie podatkowe na SKP

 

podlegają, tylko większość nich nie spełnia warunków ustawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
endriu

Czyli pozostaje ewidencja przebiegu? A jeżeli bedą żądać zaświadczenia zaznaczam o niespełnianiu żadnego z punktów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
Czyli pozostaje ewidencja przebiegu?
Warszawa, dnia 30 maja 2014 r. Poz. 709 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW

z dnia 28 maja 2014 r.

w sprawie przypadków, w których nie stosuje się warunku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu

2) pogrzebowy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Ale endriu, pytał o

dzisiaj przyjechał pojazd specjalny-pozarniczy

:)

(wiem wiem troszkę nie w temacie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Obiło mi się uszy, czy był może czasookres przewidziany na VAT-badania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jast

Dla nowo rejestrowanych nie. A dla tych zarejestrowanych wcześniej nie ma zabronienia w przepisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
czy był może czasookres przewidziany na VAT-badania?

Tak

 

Art. 9. 1. Dodatkowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 86a ust. 10 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu

nadanym niniejszą ustawą, powinno być przeprowadzone w terminie najbliższego obowiązkowego okresowego badania

technicznego, nie później jednak niż przed upływem 3 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Obiło mi się uszy, czy był może czasookres przewidziany na VAT-badania?

 

Tylko, żeby zachować ciągłość odpisu vat. Na dzień dzisiejszy klient chce badanie i robimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
biker100 napisał/a:

2) pogrzebowy,

kurczaki, temat mnie zmylił :x eeee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
Specjalne nie podlegają pod badanie podatkowe na SKP

 

podlegają, tylko większość nich nie spełnia warunków ustawy...

 

Upieram się i twierdzę,że nie podlegają pod badanie SKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

[ Dodano: 27-08-2014, 12:25 ]

Obiło mi się uszy, czy był może czasookres przewidziany na VAT-badania?

O to Ci chodziło ?

CYTAT "Konieczne jest zatem przeprowadzenie „nowego” dodatkowego badania technicznego.

Badanie to powinno zostać przeprowadzone w terminie najbliższego obowiązkowego okresowego

badania technicznego, nie później jednak niż przed upływem

3 miesięcy od dnia wejścia w życie

niniejszej ustawy (czyli przed 1 lipca 2014 r.)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Upieram się i twierdzę,że nie podlegają pod badanie SKP

 

Czyli twierdzisz, ze specjalne = osobowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj

57isetta2.jpg

 

Czyli taki samochodowy inny tez nie podlega pod vat w/g Ciebie? W końcu to nie samochód ciężarowy, co nie?

 

Sprawa jest aż nadto prosta - każdy pojazd który nie jest samochodem osobowym i spełnia warunki z ustawy, może mieć wykonane badanie vat - czy to specjalny czy samochodowy inny. kluczową kwestia jest oczywiście spełnienie warunków, ale rodzaj pojazdu jest sprawą drugorzędną - ma nie być osobowy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.