Skocz do zawartości

Wyrok WSA w Łodzi z 2014-04-29


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny z OSDS... Tak - problem. Brak czasu... Ale jak widzę jest problem w napisaniu, że wyrok określa takie i takie zasady i mówi o tym i o tym... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny z OSDS
Tylko bez takich mi tu.
Brak czasu...
Ale elaboraty nt. furgonu naprzeciw Psuja masz czas pisać :P Broń Panie Boże żebym Psuja bronił. O to to nie 8) Ale skoro tak ładnie prosisz to może zacytuję
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi ...na rozprawie w dniu 16 kwietnia 2014 r. sprawy ze skargi M. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia uprawnień diagnosty do wykonywania badań technicznych pojazdów oraz zobowiązania do zwrotu dokumentu 1. stwierdza nieważność zaskarżonej decyzji w części' date=' w jakiej utrzymuje ona w mocy decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...'] r. nr [...] zobowiązującą M. S. do zwrotu oryginału dokumentu "Uprawnienia diagnosty Nr [...]" w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja stanie się ostateczna oraz decyzji Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...] r. nr [...] w takiej samej części; 2
Pokrótce. Sąd uznał za zasadne cofnięcie uprawnień za trzykrotne potwierdzenie pieczątką w DR danych, które były niezgodne ze stanem faktycznym (ilość osi w naczepie). Uznał natomiast bezprawne "zobowiązanie do zwrotu uprawnień diagnosty w terminie 7 dni" w treści decyzji i w tej części decyzję tą unieważnił. Ale Grzegorzowi zapewne chodziło o poprawianie danych zawartych w DR przy okazji wymiany tegoż i możliwości utraty uprawnień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wytknął jakieś tam błędy proceduralne dotyczącego samej technicznej kwestii cofnięcia uprawnień, ale merytorycznie potwierdził, że cofnąć należało za ten czyn. Tak?

 

Broń Panie Boże żebym Psuja bronił. O to to nie 8)

 

"Mądrego po szkołach to i miło posłuchać" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merytorycznie potwierdził, że cofnąć należało za ten czyn. Tak?
Tak. Myślę, że to w nawiązaniu do naszej dyskusji o poprawianiu danych zawartych w DR przy OBT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówiłem, że poprawianie "przy wymianie dopiero" to nieprawidłowy, choć wiem, że zwyczajowo w wielu rejonach przyjęty tryb postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówiłem, że poprawianie "przy wymianie dopiero" to nieprawidłowy, choć wiem, że zwyczajowo w wielu rejonach przyjęty tryb postępowania.

Nie rozumiem całej sprawy, bo jeśli WK zezwalał (jak mój do niedawna) na taki sposób postępowania, to skąd wniosek o cofnięcie uprawnień ? Jeśli jednak były inne zalecenia w tej sprawie to znaczy, że diagnosta łamał przepisy i te zalecenia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli WK zezwalał (jak mój do niedawna)

 

Literalnie WK nie może "zezwolić" na łamanie prawa, które niestety w tej kwestii jest jasne - są pomyłki w DR - wynik N :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie WK nie może "zezwolić" na łamanie prawa

Jednak bardzo często się to dzieje, w imię lepszej współpracy czy ułatwienia życia sobie i klientom ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bardzo często się to dzieje, w imię lepszej współpracy czy ułatwienia życia sobie i klientom ,,,

 

Zgadza się, ale jak widać w razie W to diagnosta poleci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie WK nie może "zezwolić" na łamanie prawa, które niestety w tej kwestii jest jasne - są pomyłki w DR - wynik N :razz:

 

Mój nie zezwala, dlatego w każdym przypadku niezgodności pomiędzy zapisami w DR a stanem faktycznym wynik badania jest negatywny i dlatego śpię spokojnie :) - tylko klienci są wkur...ni, ale mi to LOTTO ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko klienci są wkur...ni, ale mi to LOTTO

 

Tobie może i tak ale Twojemu szefowi już niekoniecznie bo taki wk...ny klient za rok na pewno zmieni stację :razz: niestety niewielu jest takich którzy zrozumią te nasze procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety niewielu jest takich którzy zrozumią te nasze procedury.
widzisz Qnick problem jest innego typu aby ludzie zrozumieli nasze procedury muszą być jednakowo na każdej SKP respektowane i realizowane, a nie ... :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby ludzie zrozumieli nasze procedury muszą być jednakowo na każdej SKP respektowane i realizowane, a nie ...

Dokładnie,

bo na razie to te procedury nie są nawet Nasze ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie może i tak ale Twojemu szefowi już niekoniecznie bo taki wk...ny klient za rok na pewno zmieni stację

No niekoniecznie zmieni, bo na dzień dzisiejszy u nas odbyła by się wędrówka ludów i dopiero na którejś z rzędu klient doszedłby do wniosku że tak jest wszędzie i złość mija. Tylko trzeba wprowadzić jasne zasady na swoim terenie i ich przestrzegać, a następnie sięgać po uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wprowadzić jasne zasady na swoim terenie i ich przestrzegać, a następnie sięgać po uprawnienia.

Dlatego jestem ciekaw, czyżby w Łodzi nie było jasnych zasad ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem ciekaw, czyżby w Łodzi nie było jasnych zasad ???

Jak pokazuje przykład, albo nie ma jasnych zasad, albo trzeba było się wykazać. Nasz zawód jest specyficzny i niestety w razie W ognia dostanie najmniej zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie może i tak ale Twojemu szefowi już niekoniecznie bo taki wk...ny klient za rok na pewno zmieni stację

 

W moim powiecie, niezależnie na którą SKP pojedzie klient, na każdej dostanie "N" za niezgodność w DR. I co ma tutaj do rzeczy właściciel :evil: , przecież to JA wykonuję badania i JA biorę wszystko na klatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na meritum sprawy. W DR były 2 osie w rzeczywistości 1. Za tak błahe niedopatrzenie diagnosta ma zabrane uprawnienia a urzędnik, który wydał DR na podstawie homologacji .......... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DR były 2 osie w rzeczywistości 1. Za tak błahe niedopatrzenie diagnosta ma zabrane uprawnienia a urzędnik, który wydał DR na podstawie homologacji .......... :shock:

Wiem że to gdybanie ale może zastosowano tutaj ten zapis:

§ 4. 1. Przez oś pojedynczą rozumie się oś oddaloną od osi sąsiedniej o więcej niż 1,8 m lub dwie sąsiednie osie oddalone od siebie o mniej niż 1 m, a przez oś wielokrotną - zespół złożony z dwóch lub więcej osi, zwanych "osiami składowymi", w którym odległość między sąsiednimi osiami składowymi jest nie mniejsza niż 1 m i nie większa niż 1,8 m.

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to gdybanie ale może zastosowano tutaj ten zapis:

§ 4. 1. Przez oś pojedynczą rozumie się oś oddaloną od osi sąsiedniej o więcej niż 1,8 m lub dwie sąsiednie osie

tu jest sytuacja odwrotna

W DR były 2 osie w rzeczywistości 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.