Skocz do zawartości

Wyrok WSA w Łodzi z 2014-04-29


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak z DMC i naciskami :?
Zapewne ok. skoro podnieśli zarzut dotyczący wyłącznie liczby osi.

Pojazd homologowany w RP - spełniał wszystkie war. tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim powiecie, niezależnie na którą SKP pojedzie klient, na każdej dostanie "N" za niezgodność w DR. I co ma tutaj do rzeczy właściciel :evil: , przecież to JA wykonuję badania i JA biorę wszystko na klatę.

 

To się ciesz że masz w miarę jednakowo w powiecie i każda SKP trzyma pion mniej więcej, a co do JA, to jak Ci przyjdzie zmienić kilka razy pracę bo to TY wykonujesz badania i znaleźć będziesz miał raczej ciężko bo takiego "wnikliwego diagnosty" nikt nie będzie chciał.

 

[ Dodano: 07-06-2014, 06:13 ]

widzisz Qnick problem jest innego typu aby ludzie zrozumieli nasze procedury muszą być jednakowo na każdej SKP respektowane i realizowane, a nie ... :razz:

 

Piszmy o rzeczach realnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd koledzy maja wiedzę, że ta naczepa miała homologację?

Rozmawiałem z tym kolegą na jednym ze szkoleń. Co do posiadania homo nie jestem pewien ale zarzut nie spełniania wymogów nie padł ani ze strony WK ani ITD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd koledzy maja wiedzę, że ta naczepa miała homologację?

Inaczej, skąd mamy jakąkolwiek wiedzę na ten temat, czy zna ktoś szczegóły sprawy ?

Inaczej to jedno wielkie gdybanie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Była homologacja? Jak była to nawet nie tyle że wpisano dane do dowodu, ale całe dane zassano z katalogu ITS - zero ingerencji WK

 

2. Nie było homologacji? No to musiało być "pierwsze" badanie z którego wpisano dane do dowodu... Więc tu też winy pracownika WK nie widzę.

 

Ale to gdybanie, więc póki nie będzie jasno wiadomo na podstawie jakiego dokumentu z jakimi zapisami dokonano rejestracji, to proponuję ostudzić emocje w sprawie karania jeszcze połowy świata za ten stan rzeczy...

 

Inna sprawa. Załóżmy, że pracownik WK będzie również pociągnięty do odpowiedzialności za swój błąd. OK. Mogę wiedzieć co to niby zmieni dla tego ukaranego diagnosty? Lżej mu na sercu będzie, że nie sam, czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta z premedytacją dawał pozytywa kiedy ewidentnie nie powinien tego robić.

Dawał tego pozytywa trzykrotnie, a tu lament że został ukarany. Może nagrodę powinien dostać?

Nie piszcie tez głupot o podłości urzędniczej bo jeśli wpłynęło pismo z ITD to organ miał OBOWIĄZEK podjąć czynności bo jak nie to za d.... pociągnięty byłby urzędnik, za bezczynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta z premedytacją dawał pozytywa kiedy ewidentnie nie powinien tego robić.

Dawał tego pozytywa trzykrotnie, a tu lament że został ukarany. Może nagrodę powinien dostać?

A może powinni go rozstrzelać? Diagnosta to nie saper.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta z premedytacją dawał pozytywa kiedy ewidentnie nie powinien tego robić.

Nie chcę tu nikogo wybielać, bo sprawy nie znam. Natomiast może było takie nie pisane prawo, że takie rzeczy korygują przy wymianie DR.

Nie piszcie tez głupot o podłości urzędniczej bo jeśli wpłynęło pismo z ITD to organ miał OBOWIĄZEK podjąć czynności bo jak nie to za d.... pociągnięty byłby urzędnik, za bezczynność.

Czy to nie wygląda na znajomy temat z policją, że widzą tylko to na co mają akcję? To urzędy przyczyniają się do nieprawidłowości w wykonywaniu BT. Kiku krotnie miałem telefony z WK, że nie poprawią jakiegoś tam parametru, bo mój "kwit" jest za cienki na coś takiego. Więc klient wraca - robię adnotację, że urząd nie dokonał korekty - podbijam DR. Gdyby z konsekwencją urzędy pilnowały porządku nie dochodziło by do takich tematów bo każdy diagnosta wiedziałby, że jak wyjdzie taki babol to traci uprawnienia. Pisałem na równoległym temacie odnośnie porządków na szczeblu WK-SKP, nikomu na tym nie zależy, a jak przychodzi do W to ognia dostaje tylko jeden...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie porządków na szczeblu WK-SKP, nikomu na tym nie zależy, a jak przychodzi do W to ognia dostaje tylko jeden...

Niestety masz rację, a szkoda ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.