Skocz do zawartości

Auto z USA brak daty pierwszej rej.?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy przyjechał Golf 4 2000r z certyfikatem z USA pomijam zupełny brak danych ale jest to popularne auto więc nie ma problemu za to brak jest daty pierwszej rejestracji . Pytanie brzmi co robicie z takim klientem czy wpisujecie mu brak danych ( poz. data pierwszej rej.)i jak podchodzą do tego wasze WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno JEEPA i ten sam problem,skonsuttowałem to telefonicznie z WK.Na zaświadczeniu w uwagach wpisałem brak danych odnośnie daty pierwszej rejestracji za

granicą,uzgodniono telefonicznie z panią ????????? z WK w Poznaniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisałem również brak danych i poszło ale słyszałem że niektóre WK nie rejestrują jak to jest u innych bo unas na 3 sąsiednie WK w2 tak w1 nie.

(Ten sam kraj te same przepisy a co WK to inaczej i to mnie najbardziej dobija)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim osobistym zdaniem najlepiej dowiedzieć sie numeru telefonu na informacji,sąsiedniego wydziału komunikacji i wtedy skonsultować to z w/w.Pracuje na stacji koło jednostki wojskowej i robię przeglądy samochodów z całej POLSKI,i staram się w sytuacjach dyskusyjnych (czy coś wpisać dodatkowo,bo w tym mieście wymagają),konsultować się zawsze z WK w danej miejscowości,zawsze się dowiem coś nowego i odpukać w niemalowane,nie miałem zwrotów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek z Golfem I kabrio z Francji, brak daty pierwszej rej. w dokumentach mała konsultacja telefoniczna z WK i nie było cofnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek. Po konsultacji z WK za datę pierwszej rejestracji przyjąłem pierwszy dzień roku produkcji pojazdu czyli 01 stycznia . Wszystko klient załatwił bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za datę pierwszej rejestracji przyjąłem pierwszy dzień roku produkcji pojazdu czyli 01 stycznia

I potem w dowodach rejestracyjnych kwiatuszki wyskakują ... :lol:

Dziwne nie jest - prawda ?

Żeby zostać dobrze zrozumianym - piję tu w stronę WK :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

michuszczecin napisał/a:

za datę pierwszej rejestracji przyjąłem pierwszy dzień roku produkcji pojazdu czyli 01 stycznia

 

I potem w dowodach rejestracyjnych kwiatuszki wyskakują

 

ale u nas WK właśnie tak przyjmuje, inaczej nie zarejestrowali by wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale w papierach z usa nie ma tej daty a coś wpisać trzeba, mniejsze zło...

Ale w DR powinno być 2001 - a nie 2001/01/01 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w takiej sytuacji wpisuję rok produkcji nigdy nie miałem zwrotów z tego powodu. Chociaż uważam , że lepsza jest adnotacja "nie ustalono"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie dla przyzwoitości wpisuje się 02 stycznia roku produkcji i wszyscy są zadowoleni. Jak się nie podoba to zawsze mozna uzyskać z USA datę pierwszej rejstracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Odgrzebuje temat.

 

Pytanie czysto teoretyczne.

Na pierwsze badanie przyjeżdża auto, nieważne z jakiego kraju, z prawidłowym zagranicznym DR w którym nie występuje data pierwszej rejestracji (DPR) lub nie została ona wpisana. Jest rok produkcji. Zwyczajowo (?) przyjmuje się się wtedy za DPR 1 stycznia roku produkcji. Czy jest na to jakaś podstawa prawna? Czy są jakieś oficjalne wytyczne co robić w takiej sytuacji?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem także stary i to bardziej niż się wydaje :)

Na forum szukałem, tylko zadałem pytanie w kontekście aut z USA dlatego znalazłem/kontynuowałem w tym wątku.

Czytam przepisy, tylko w tym przypadku nie wiedziałem konkretnie który.

 

Jeszcze raz dziękuję i do następnego pytania ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję i do następnego pytania
a może czasami "wpaść" na forum i w którymś z problemów poruszanych podzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.