Skocz do zawartości

Cepik po raz kolejny


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat przerabiany kilka razy ale nie mogę się doszukać. W jakiej wysokości powinna być pobierana opłata CEPiK? Jedne źródła podają 2zł a większość stacji pobiera 1zł.

Więc jak powinno być w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty ewidencyjne wynoszą (w nawiasach podano opłaty komunikacyjne, do której zostanie doliczona opłata ewidencyjna):

 

- za wydanie dowodu rejestracyjnego – 1 zł (33 zł)

 

- za wydanie pozwolenia czasowego – 1 zł (16,50 zł)

 

- za wydanie zalegalizowanych tablic (tablicy) rejestracyjnych – 1 zł (99 zł)

 

- za wydanie nalepki kontrolnej – 1 zł (16,50 zł)

 

- za wydanie karty pojazdu samochodowego innej niż wydanej przez producenta lub importera pojazdu – 1 zł (500 zł)

 

- za wydanie dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdem – 1 zł (70 zł)

 

- za wymianę prawa jazdy lub innego dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami lub potwierdzającego dodatkowe kwalifikacje i wymagania w stosunku do kierującego pojazdami – 1 zł (70 zł).

 

- za wpis do dowodu rejestracyjnego przez uprawnionego diagnostę po pozytywnym badaniu auta kolejnego terminu badania technicznego pojazdu – 2 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że to sprzed lat. Znalazłem też taki zapis że kwota nie może być wyższa niż 0,5 euro. Może to głupie pytanie ale jest jakaś podstawa prawna która określa wysokość opłaty CEPiK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, o to mi chodziło. Pytanie moje zrodziło się stąd że klient dziś przy badaniu zapytał dlaczego pobieramy 1zł a nie 2zł- i na szybko nie potrafiłem mu znaleźć podstawy. Teraz już mam na przyszłość. Dziękuję i temat uważam za zamknięty. :piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz kolego MarcinS poświęcić więcej czasu na zapoznawanie się z DzU. Najlepiej kup sobie najnowszy Niezbędnik Diagnosty lub Vademecum Diagnosty i czytaj do poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup sobie najnowszy Niezbędnik Diagnosty lub Vademecum Diagnosty i czytaj do poduszki.

Ja polecam forum norcom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam w pracy, czytam. Jeśli tu zapytam na forum o coś czego nie jestem pewien to na dłużej zapamiętam. Nie wszyscy wszystko wiedzą - choć niektórym tak się wydaje. Człowiek całe życie się uczy i to forum służy do pogłębiania wiedzy więc proszę o wyrozumiałość za moje nieraz proste czy głupie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc proszę o wyrozumiałość za moje nieraz proste czy głupie pytania.

Twoje grzechy są odpuszczone...... :x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa pobierania czyli rozporządzenie wydrukowane wisi na tablicy informacyjnej - jak by właśnie jakiś klient robił awanturę o tą złotówkę :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa pobierania czyli rozporządzenie wydrukowane wisi na tablicy informacyjnej - jak by właśnie jakiś klient robił awanturę o tą złotówkę

no tego akurat Jacusiu ja na tablicy inf. nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.