Skocz do zawartości

Przyczepa SAM 1988r brak tabliczki. Czy jest wymagana ?


sebastian440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Sebastian i jestem nowy na forum :D . Jakiś czas temu zakupiłem przyczepkę lekką marki SAM. Przyczepka ma nabity jedynie nr na dyszlu ale brak jest tabliczki znamionowej. Szukałem na ramie dziur po nitach od tabliczki ale nigdzie nic takiego nie znalazłem. Przyczepka jest z 1988 roku, a pierwsza rejestracja z 11.07.1989 roku. DMC 470 kg. MW 120kg. Ładowność 350kg.

Czy tabliczka w takiej przyczepie jest wymagana ? Na innym forum czytałem, że ""chyba nie" ale wolał bym to potwierdzić u osób mających o tym pojęcie zanim dostane mandat za brak.

 

Serdecznie pozdrawiam i przepraszam jeśli takowy temat gdzieś był już opisany :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tabliczka w takiej przyczepie jest wymagana ?

 

Tak, jest wymagana. Prawo o Ruchu Drogowym nakłada taki obowiązek bez względu na daty.

 

Jeśli nie masz tabliczki udaj się do "swojego" Wydziału Komunikacji i zgłoś fakt utracenia tabliczki znamionowej. Uzyskasz tam skierowanie na nabicie tabliczki zastępczej (nie wiem ile kosztuje wydanie decyzji, ale to jakieś grosze), następnie udasz się na stację gdzie diagnosta za 36 zł umieści Ci nową tabliczkę na Twojej przyczepie. Musisz się oczywiście na skp stawić z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka musi być którego wzoru ? bo można kupić coś takiego na allegro.
:shock::shock::shock::shock:

Powiedz że to żart.Co chcesz kupować?

Tabliczkę wydaje SKP na podstawie decyzji z WK>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy zawsze musicie włos na czworo dzielić? :P :P :P
Ty zaś z tym włosem. Brakuje Ci czegoś? :-P
Po prostu trzeba zgłosić niemanie i już...
Tylko jak się trafi dociekliwy urzędnik a'la ekipa z trójkąta berłódzkiego, to się może okazać, że nie było a powinno i ktoś może stracić uprawnienia. A tak, było się TZ znikło i po temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się może okazać, że nie było a powinno i ktoś może stracić uprawnienia.
Przyczepka jest z 1988 roku' date=' a pierwsza rejestracja z 11.07.1989 roku.[/quote']
10. Przyczepa lekka i pojazd zabytkowy nie podlegają okresowym badaniom technicznym.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy zawsze musicie włos na czworo dzielić? :P :P :P
Ty zaś z tym włosem. Brakuje Ci czegoś? :-P
Po prostu trzeba zgłosić niemanie i już...
Tylko jak się trafi dociekliwy urzędnik a'la ekipa z trójkąta berłódzkiego' date=' to się może okazać, że nie było a powinno i ktoś może stracić uprawnienia. A tak, było się TZ znikło i po temacie.[/quote']

Masz racje ,takie sformułowanie, może spowodować zamiast wydania decyzji, skierowanie sprawy do rozpatrzenia.

W dzisiejszych czasach należy uważać na słowa, których się używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja postawie veto.... skoro prawo nie działa wstecz.... a przyczepa została zarejestrowana na przepisach obowiazujacych kiedys... a kiedyś pojazdy (motorowery napewno nie wiem jak samy lekkie) nie musiały miec tabliczek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja postawie veto.... skoro prawo nie działa wstecz...

 

Ale z czasem należy pojazdy dostosowywać do warunków technicznych. Zazwyczaj są na to dawane okresy przejściowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja postawie veto.... skoro prawo nie działa wstecz.... a przyczepa została zarejestrowana na przepisach obowiazujacych kiedys...

to zapoznaj się z tymi przepisami § 10. 2.

a potem stawiaj veto :D

 

Dz.U. 1983 nr 70 poz. 317

Rozporządzenie Ministra Komunikacji z dnia 8 grudnia 1983 r. w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów.

Tekst ogłoszony: pdf D19830317.pdf

Status aktu prawnego: uchylony

Data ogłoszenia: 83-12-24

Data wydania: 83-12-08

Data wejścia w życie: 84-01-01

Data obowiązywania: 84-01-01

Data uchylenia: 93-05-01

Organ wydający: MIN. KOMUNIKACJI

Przyczepka jest z 1988 roku, a pierwsza rejestracja z 11.07.1989 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Pozwolę sobie odkopać temat. Posiadam przyczepkę lekką SAM z 1994 roku - wówczas przy rejestracji nie nadano jej tabliczki znamionowej, nabito tylko numer na dyszlu. Jak rozumiem takie były wówczas przepisy. W związku z tym kiedy dla takiej przyczepy powstał obowiązek nadania jej tabliczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym kiedy dla takiej przyczepy powstał obowiązek nadania jej tabliczki?

z chwilą nabicia numeru na ramie :!:

 

czytałeś Dz.U. 1983 nr 70 poz. 317 (link w poście powyżej)

§ 10 1. 1)

& 2. Przepisy ust.1 pkt 1, 8, 9, 11, stosuje się również do przyczep

 

nowelizacje tego DzU nie znosiły obowiązku posiadania TZ przez przyczepy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę diagnosta dokonujący badania technicznego przed pierwszą rejestracją nie dopełnił obowiązków? I teraz ja zapłacę za to, że ktoś niewłaściwie wykonał swoją pracę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam przyczepkę lekką SAM z 1994 roku
Ty ją rejestrowałeś czy kupiłeś kiedyś później :?:

Może TZ była i "się zmyła" ...

 

ps

koszt decyzji z WK na wykonanie TZZ to "aż" 10 zł

+ do tego koszt wykonania TZZ na SKP 36 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.