Skocz do zawartości

Rejestracja wymagana?


megafox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy orientuje sie ktos na prawie bo mam problem , otóż Mieszkam w Belgi jestem tam zameldowany i mam Belgijski dowód (Polski tez) i jade na wakacje do Polski pojezdzic sobię moją 50cc (oczywiscie mam prawko) i mam pytanie czy zeby pojezdzic w Polsce jako turysta muszę rejestrowac motor w Polsce ? W Belgi motorów o pojemnosci 50cc nie rejestruje sie tylko wykupuje ubezpiecznie 50tki jezdza bez tablic , dzieki za info ;3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mając belgijskie dokumenty jako turysta w Polsce posługujesz się nimi i podlegasz pod belgijskie prawo. Ale gdy pokażesz polski D.O. to może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo o ruchu drogowym w PL jest jedno to uważam że obowiązuje ono niezależnie od tego z jakiego kraju przyjechał turysta.

Ale o rejestracji pojazdów już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo o ruchu drogowym w PL jest jedno to uważam że obowiązuje ono niezależnie od tego z jakiego kraju przyjechał turysta.

To sugerujesz, że gdyby przyjechał z Belgii autem, też musiałby je zarejestrować na wakacje w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sugeruję. Zwracam uwagę że pojazd nie podlega rejestracji i nie posiada TR a twierdzenie że obowiązuje go Belgijskie prawo nie jest moim zdaniem do końca trafne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tokiem myślenia obywatela Rosji obowiązują nasze przepisy co do rejestracji pojazdów oraz te z rozp o niezbędnym wyposażeniu pojazdów? Myślałem że jedna z konwencji pozostawia wymagania dotyczące pojazdów takie jak dla kraju pochodzenia/rejestracji pojazdu.

 

Choć takim "motorkiem" trafiając na radar robi się lipa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tokiem myślenia obywatela Rosji obowiązują nasze przepisy co do rejestracji pojazdów oraz te z rozp o niezbędnym wyposażeniu pojazdów? Myślałem że jedna z konwencji pozostawia wymagania dotyczące pojazdów takie jak dla kraju pochodzenia/rejestracji pojazdu.

Wiem że w jednej z konwencji jest o pojazdach ale zarejestrowanych. Wskaż mi gdzie jest napisane o niepodlegających rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt dla Ciebie ;)

Konwencji całej nie przeczytałem.

Choć pamiętam że przy rejestracji ciągników z krajów gdzie nie podlegały rejestracji (NL) to jako datę dopuszczenia do ruchu uznaje się chyba 6 miesięcy lub 6 tys km od daty zakupu czy jakoś tak. Idąc tym tokiem myślenia pojazd jest dopuszczony do ruchu ;)

 

@Wnuczek - widziałem na boardzie TPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w jednej z konwencji jest o pojazdach ale zarejestrowanych. Wskaż mi gdzie jest napisane o niepodlegających rejestracji.

Przestań mącić, proszę. Upewnij się najpierw, że przeczytałeś ze zrozumieniem Konwencję Wiedeńską z roku 1968,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi i kolega dalej nic nie wie ::?

A co ma wiedzieć ? Posiada dokument tożsamości oraz dokument od pojazdu jaki jest wymagany w Belgii i jeździ bez tablic ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy to samo zdanie.

Zdanie słuszne, ale tylko pod warunkiem;

jade na wakacje do Polski pojezdzic sobię moją 50cc

że jego 50cc ma dokumenty belgijskie nie polskie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 miesięcy lub 6 tys km od daty zakupu czy jakoś tak.

Ten zapis pochodzi ze skarbowej definicji pojazdu nowego.

Masz rację.

Jak nie patrzył to ten motorower z Belgii uczestniczy w ruchu, jest dopuszczony do ruchu, nie wiem jak z zieloną kartą w PL ale to sprawdzić u ubezpieczyciela. Ogólnie mając belgijskie ID lub ichniejszą kartę pobytu ja bym śmigał a w razie kontroli odmówił przyjęcia mandatu.

 

Tylko oby się nie okazało że przepisy belgijskie nie mają gdzieś haczyka że dotyczy to ich kraju a poza krajem trzeba pobrać TR+DR.

Może telefon do konsulatu wyjaśni jak to jest w przepisach belgijskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.