Skocz do zawartości

Hak do 3,5t i brak F.3


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego wydziały komunikacji wydają nowe DR bez uzupełnionego DMC zespołu pojazdów? Chodzi mi o samochody z wpisem HAK no i pomijam już ciężarowe powyżej 3,5t co też się zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo ? :cool:

 

Raczej niechęć do zmieniania czegokolwiek, bo przecież tak jeździł to może i dalej... Bardzo często spotykane w wydziałach przy okazji jakiś niezgodności w DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenistwo ? :cool:

 

Raczej niechęć do zmieniania czegokolwiek, bo przecież tak jeździł to może i dalej... Bardzo często spotykane w wydziałach przy okazji jakiś niezgodności w DR...

Nie zgadzam się ! :D To nie jest wyłącznie lenistwo, ani niechęć. :P W wielu przypadkach, uważam, to zwyczajnie brak tego parametru w poprzednim DR. Przy przerejestrowaniu trzeba by było wysyłać na ustalenie tylko tego parametru, a to dodatkowy koszt, jak wiadomo. A chyba Wy wiecie najlepiej, że stosunkowo od niedawna Wy w DIP-ie wpisujecie ten parametr, więc o co to halo?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wyłącznie lenistwo, ani niechęć.
W takim razie o szto biega... :?: Wydaje zaświadczenie/koniec DR/uzupelniam wszystkie dane/min.owe nieszczęsne F.3/a w nowym DR znowu go nie widzę... :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.W przypadku braku miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego pojazdu w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta dokonuje takiego wpisu w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu."

 

czy gdzieś tu pada słowo - i uzupełnia brakujące dane ...................

 

może w następnej poprawce do rozp.ktoś doda taki zapis .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy gdzieś tu pada słowo - i uzupełnia brakujące dane ...................

 

może w następnej poprawce do rozp.ktoś doda taki zapis .............

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy gdzieś tu pada słowo - i uzupełnia brakujące dane ...................

a, tu się mamy ? czyli diagnostom się nie chce i dlatego WK powinny zlecić to (jak mój )pisemnie swoim skp ,( bo do tego kowalowi służą kleszcze ),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego WK powinny zlecić to (jak mój )pisemnie swoim skp

 

A jakaś podstawa prawna? Czy też każdy pojazd kierować na ustalenie danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie WK winien temu,ani też diagności.Winny jest właściciel takiego DR,przez którego tylko mamy problemy :razz::x;)

Winny jest ustawodawca ,który wymyślił jakiś tam wzór DR , z jakimiś tam rubrykami w których żeby coś wpisać trzeba paragrafów . :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś podstawa prawna? Czy też każdy pojazd kierować na ustalenie danych?

Wrocławski wydział kieruje i już.

Oczywiście skierowanie jest tak jak należy na piśmie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego WK powinny zlecić to (jak mój )pisemnie swoim skp

 

A jakaś podstawa prawna? Czy też każdy pojazd kierować na ustalenie danych?

A kto diagnoście zabroni skasować na wniosek właściciela ( WK żąda, właściciel ma dane donieść) ,,,

 

[ Dodano: 22-06-2014, 12:22 ]

Wrocławski wydział kieruje i już.

Oczywiście skierowanie jest tak jak należy na piśmie!!!

Sami widzicie, da się, jeśli tylko się chce ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek gdzie w dowodzie wpis "HAK", a brak danych w poz. O1;O2 i F3 :shock:

Zdziwiony ? no przecież takie przypadki mamy wszyscy, by nie powiedzieć na co dzień ,,,

a na deser na TZ w pozycji DMc zespołu = ---- ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek gdzie w dowodzie wpis "HAK", a brak danych w poz. O1;O2 i F3 :shock:

Zdziwiony ? no przecież takie przypadki mamy wszyscy, by nie powiedzieć na co dzień ,,,

a na deser na TZ w pozycji MMc zespołu = ---- ,,,

 

Albo w DR inne dane w pozycjach F3, O1 i maksymalny nacisk na oś niż na TZ, jednak zgodne z danymi zawartymi w homo, których nie widzimy na oczy podczas przeglądu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w DR inne dane w pozycjach F3, O1 i maksymalny nacisk na oś niż na TZ, jednak zgodne z danymi zawartymi w homo, których nie widzimy na oczy podczas przeglądu. :D

 

U mnie w takim przypadku BT z wynikiem N za niezgodność danych , tabelka w zaświadczeniu z danymi z TZ i WK niech sobie wyjaśnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w DR inne dane w pozycjach F3, O1 i maksymalny nacisk na oś niż na TZ, jednak zgodne z danymi zawartymi w homo, których nie widzimy na oczy podczas przeglądu. :D

 

U mnie w takim przypadku BT z wynikiem N za niezgodność danych , tabelka w zaświadczeniu z danymi z TZ i WK niech sobie wyjaśnia

 

I wyjaśnienia są takie, że z danymi w homo sie zgadza, więc mam zrobić korekte badania na P. Oczywiście robie ksero homo, by papierów przybywało i korektę z dopiskiem iż dane zgodne z homo pojazdu numer taki i taki.

Więc przestałem się czepiać skoro za każdym razem jest podobnie. Może z jednym wyjątkiem. Raz klient zrozumiał moje racje i się nie wkurzał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyjaśnienia są takie, że z danymi w homo sie zgadza, więc mam zrobić korekte badania na P. Oczywiście robie ksero homo, by papierów przybywało i korektę z dopiskiem iż dane zgodne z homo pojazdu numer taki i taki.

Ja nie zmieniam wyniku, nie będę robił z siebie ... :x . Z tabliczką się nie zgadza. WK kieruje delikwenta do salonu po wymianę błędnej tabliczki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.