Skocz do zawartości

Z czego spisać przebieg na OBT


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki przebieg powinniśmy wpisać dla pojazdu, który inny ma przebieg na tachografie i inny na liczniku pojazdu.

Z tachografu, czy ten większy.

Wolf nie kombinujmy, a życie stanie się prostsze.

 

"Odczyt licznika przebiegu pojazdu w momencie badania"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie masz dwa liczniki, jeden na tachografie, drugi na desce rozdzielczej.

A wiesz który to jest licznik pojazdu?

Gdyby wiedział ... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrale - rozumiem, że jak przyjedzie ciężarówka tylko z tachem to dla Was nie ma licznika.

Macie jednocześnie dwa wskazani jedno niedokładne zamontowane przez producenta, drugie okresowo sprawdzane i korygowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jednocześnie dwa wskazani jedno niedokładne zamontowane przez producenta, drugie okresowo sprawdzane i korygowane.

 

Ale tacho mogło być domontowane później i nie liczy od nowości pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrale - rozumiem, że jak przyjedzie ciężarówka tylko z tachem

 

Chyba nie może nie mieć licznika z drogomierzem, tacho nie jest obowiązkowym wyposażeniem, tylko dodatkowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie może nie mieć licznika z drogomierzem

Chyba może, miałem jeden taki przypadek. Licznik wskazywał tylko przebieg cząstkowy, całościowy tachograf. Niestety nie pamiętam jaki to był pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrale - rozumiem, że jak przyjedzie ciężarówka tylko z tachem

 

Chyba nie może nie mieć licznika z drogomierzem, tacho nie jest obowiązkowym wyposażeniem, tylko dodatkowym...

 

Tachograf w niektórych przypadkach jest obowiązkowy, ale nie to jest w tym momencie najważniejsze.

Nie udajcie, że nie widzieliście samochodu, w którym rolę licznika spełnia tachograf :shock:

W innym przypadku jak pojazd posiada i licznik fabryczny i tachograf, to co tego tachografu nie widzicie - :razz:

Tachograf jak jest dokładany to ustawia się stan drogomierza, taki jak jest w pojeździe [oczywiście mam na myśli tachograf cyfrowy - info dla znawców tematu ;) ].

Ponadto licznik nie zawsze jest w pojeździe od nowości, także mógł być wymieniony w trakcie eksploatacji.

Służby kontrolujące na drodze chyba też bardziej będą zainteresowane tachografem niż licznikiem. Ale w tym momencie nie jest najważniejszy faktyczny przebieg tylko z czego podać wskazanie drogomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tachograf jak jest dokładany to ustawia się stan drogomierza, taki jak jest w pojeździe

 

Czyli wniosek taki, ze ciała dała osoba przeprowadzająca legalizację tacha...

 

Tachograf w niektórych przypadkach jest obowiązkowy,

 

W żadnym pojeździe nie jest obowiązkowy - dopiero rodzaj użycia pojazdu nakłada obowiązek posiadania tachografu...

 

Nie udajcie, że nie widzieliście samochodu, w którym rolę licznika spełnia tachograf :shock:

 

Dobrze nie będę udawał - nie widziałem... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tachograf jak jest dokładany to ustawia się stan drogomierza, taki jak jest w pojeździe

 

Czyli wniosek taki, ze ciała dała osoba przeprowadzająca legalizację tacha...

 

Tachograf w niektórych przypadkach jest obowiązkowy,

 

W żadnym pojeździe nie jest obowiązkowy - dopiero rodzaj użycia pojazdu nakłada obowiązek posiadania tachografu...

 

Nie udajcie, że nie widzieliście samochodu, w którym rolę licznika spełnia tachograf :shock:

 

Dobrze nie będę udawał - nie widziałem... :evil:

 

Różnica pomiędzy tachem, a licznikiem, nie musi wynikać z błędu serwisu tachografów.

Po pierwsze różnica może powstać w wyniku np wymiany fabrycznego licznika, po drugie w wyniku nieliczenia drogi jaką pojazd przemierza na biegu wstecznym i po trzecie w wyniku tolerancji naliczania drogi przez fabryczny licznik i zamontowany tachograf.

 

Rodzaj użycia - co to znaczy? Co za różnica, gdy zespół pojazdów lub sam pojazd przekracza 7,5 tony. Przez to co piszesz Psuj to rozumiem, że jak masz klienta na OBT i deklaruje rodzaj użycia bez tachografu to może być tachograf nie legalizowany?

 

Nie widziałeś tacha jako drogomierz i prędkościomierz - popracujesz trochę na SKP to się wdrożysz i będziesz je rozróżniać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś tacha jako drogomierz i prędkościomierz - popracujesz trochę na SKP to się wdrożysz i będziesz je rozróżniać

 

pracuję, co najmniej tyle samo co Ty :P

 

Rodzaj użycia - co to znaczy? Co za różnica, gdy zespół pojazdów lub sam pojazd przekracza 7,5 tony. Przez to co piszesz Psuj to rozumiem, że jak masz klienta na OBT i deklaruje rodzaj użycia bez tachografu to może być tachograf nie legalizowany?

 

Sprawa pierwsza - jak jest tacho to ma być zalegalizowany - nigdzie nie napisałem, że jest inaczej. Ale jak nie ma w "zwykłej" ciężarówce to guzik mnie to obchodzi, bo to sprawa dla ITD, a nie dla mnie.

A poza tym każdy ma prawo kupić sobie ciężarówkę i prywatnie jeździć nią do marketu na zakupy (jesli ma odpowiednie prawko) i nie musi mieć tacha... o to mi chodziło. Dopiero używanie jej w transporcie drogowym zobowiązuje do wyposażenia w tacho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś tacha jako drogomierz i prędkościomierz - popracujesz trochę na SKP to się wdrożysz i będziesz je rozróżniać

 

pracuję, co najmniej tyle samo co Ty :P

.......................

 

Przecież wszyscy o tym wiedzą ;) - podpuszczałem Cię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Koledzy,a czy wpisujecie na zaświadczeniu nr i datę ważności tachografu np.w uwagach.Pytam,bo pracujemy na programie który ma takie rubryki do wpisania zaraz obok licznika przebiegu,i między nami diagnostami są rózne zdania na ten temat.Wpisywać,czy nie wpisywać-w/g mnie takiego obowiązku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto takie rzeczy wpisywać. Wtedy zawsze w razie W ma się pełne dane, a życie pokazuje, że różne rzeczy ratują diagnostom skórę. Osobiście nie wpisuję nic odnośnie tacho, ale np. numer legalizacji taksometru już tak, mimo braku takiego obowiązku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie lepiej pyknąć fotkę telefonem ?
to też podpada pod
nadgorliwość jest gorsza
:D ,ale nie o to tu chodzi,każdy RWD jak chcę,jak coś nie jest zabronione to jest dozwolone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.