Skocz do zawartości

Diagnosta źle wpisał stan licznika


PawelG

Rekomendowane odpowiedzi

Konia z rzędem temu co nawet w Patronacie wpisuje dane do rejestru...

 

Z tego co ja wiem, to wpisujecie dane w rubryczki w programie, a rejestr wypełnia program. I uwierzcie mi na słowo - wpisywanie w program a wpisywanie w rejestr robi WIELKĄ różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    15

  • JANUSZ60

    11

  • PawelG

    9

  • Grzegorz Łódź

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

wpisujecie dane w rubryczki w programie, a rejestr wypełnia program

No popatrz, a ja głupi łudzę się, że wpisuję dane do rejestru zgodnie z zaleceniem 996-tki, bo w nagłówku okna mam tytuł "WPIS DO REJESTRU" ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to mamy fajnie;

7 dużych, 11 małych ,,,

 

[ Dodano: 27-06-2014, 16:32 ]

Zaraz się okaże, że zależy to od ustawionej rozdzielczości,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w rejestrze wpisujecie jak nie mozna odczytać stanu licznika, bo np. uszkodzony jest wyświetlacz?

Wariant

nic nie wpisuję,program sam podpowiada,aby nic nie tworzyć,tylko zostawić puste pole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo są rożne programy i jeden bardzo daleko zacofany

Są też wśród nich zbyt nadgorliwe, podobnie jak jak wśród nas,,,

 

Janusz wyobraź sobie taki duecik na SKP, program + diagnosta :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a ja głupi łudzę się, że wpisuję dane do rejestru zgodnie z zaleceniem 996-tki, bo w nagłówku okna mam tytuł "WPIS DO REJESTRU" ,,,

 

I rozumiem, że na monitorze widzisz wzór rejestru z takim samym ułożeniem rubryczek jak w rejestrze? Era wypełniania rejestru przez diagnostę minęła wraz z odejściem papierowych rejestrów. A że niektórzy nadal żyją tamtymi czasami, to nic dziwnego w sytuacjach które opisuje fiodor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuję dane do rejestru badań technicznych, niestety ,,,

 

Aha... a jak wybierasz typ dokumentu? ( z ciekawości pytam)

U mnie to wygląda jakośtakoś:

ScreenShot019.thumb.jpg.7d21335c32baa08f7f8828bdf1b116cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... a jak wybierasz typ dokumentu?

Najbardziej obawiam się tego, że obaj mamy rację.

Widzę, że nasze programy różnią się tak bardzo, że jeden z nich nie powinien być dopuszczony do rejestrowania badań pojazdów i to nieważne który, wszak przepisy mamy wspólne.Twój jest chyba najbardziej zbliżony do dekry, pomyśleć ile jeszcze różnych mamy w kraju.

I Wy twierdzicie, że nie powinniśmy pracować na jednym programie w kraju,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obawiam się tego, że obaj mamy rację.

 

:piwo:piwo

 

Widzisz - dlatego ja twierdzę, że nie wypełniam rejestru a robi to program.

Nie wpisuję i nie wpisywałem sławetnego Z zamiast numeru dokumentu, bo to robił sam program. I podejrzewam, że u Ciebie też. Nie wpisuję do rejestru numerów decyzji TDT, tylko wypełniam załącznik a program co potrzebne sam wrzuci gdzie trzeba, Nie wpisuje kodu ISO państwa rejestracji, tylko sobie wybieram - Polska, Niemcy czy inna Nibylandia. A program odpowiednio wypełnia rubrykę w rejestrze. I stanowi to wielką różnicę co robimy, bo jak informatyk spartoli to możemy na głowie stanąć, a rejestr nie będzie poprawnie wypełniony, bo nie mamy na to 100% wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałeś potwierdza tylko, że programy tak bardzo różne nie powinny być dopuszczone do obsługi tych samych, bądź co bądź ważnych czynności ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałeś potwierdza tylko, że programy tak bardzo różne nie powinny być dopuszczone do obsługi tych samych, bądź co bądź ważnych czynności ,,,

 

A jak będzie jeden to coś zmieni? Przy systemie komputerowym zawsze to informatyk tworzący program jest "panem i władcą" a obsługujący może sobie tylko w okienka poklikać... Czy to jest jeden program, czy dziesięć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie jeden to coś zmieni?

Jak jeden działający on-line to na pewno tak. Skoro wszystkie WK pracują na systemie Pojazd to niby dlaczego nie miał by być podobnie na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Era wypełniania rejestru przez diagnostę minęła wraz z odejściem papierowych rejestrów.
nie do końca - dla niektórych diagnostów komputer to czarna magia .........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.