Skocz do zawartości

Jak się liczy staż na diagnostę?


alexmendoza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę, jeśli nie to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

 

Zastanawiam się jak to jest z tym stażem pracy, aby zostać diagnostą.

Jestem inżynierem informatykiem czyli wg. nowych przepisów (uwolnienie zawodu diagnosty) muszę odbyć roczny staż.

Czy to musi być staż na pełen etat i umowa o pracę czy może być na na pół etatu i też po roku będę miał zaliczony staż.

Druga sprawa to zastanawiam się kto mnie zatrudni w stacji diagnostycznej, żebym odbył staż jeśli jestem zielony i dopiero będę się uczył fachu. Tutaj widzę taką szansę, że mogę zatrudnić się na bezpłatny staż tylko czy wtedy właściciel stacji będzie musiał płacić za mnie zus, bo jeśli tak to też będzie ciężko go na coś takiego namówić. Mam taką zaprzyjaźnioną stację i myślę, że mogę się dogadać, żeby odbyć u nich staż jako asystent diagnosty, ale pewnie tylko na zasadach takich że nie będę kosztem dla właściciela.

 

Proszę doradźcie mi jak najlepiej to zorganizować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    9

  • alexmendoza

    7

  • Psuj

    6

  • kowal

    5

zastanawiam się jak to jest z tym stażem pracy, aby zostać diagnostą.

To jest wielkie nic w porównaniu do egzaminu na UDS-a

 

Mam taką zaprzyjaźnioną stację i myślę, że mogę się dogadać,

 

NO COMMENTS :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak to jest z tym stażem pracy, aby zostać diagnostą.

To jest wielkie nic w porównaniu do egzaminu na UDS-a

 

Mam taką zaprzyjaźnioną stację i myślę, że mogę się dogadać,

 

NO COMMENTS :faint:

 

Panowie ale nie można mieć w tym przypadku pretensji do kolegi alexmendoza ale tylko i wyłącznie do systemu, do nas samych gdzie jesteśmy jako grupa zawodowa jak podejmowane są takie, a nie inne decyzje???

Jesteśmy na "swoich" SKP każdy sobie rzepkę skrobię, a politycy rozdają karty i .... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak to jest z tym stażem pracy, aby zostać diagnostą.

To jest wielkie nic w porównaniu do egzaminu na UDS-a

 

Mam taką zaprzyjaźnioną stację i myślę, że mogę się dogadać,

 

NO COMMENTS :faint:

 

Nie mam na myśli łamanie prawa. Chcę legalnie zaliczyć staż i zastanawiam się jak do tego podejść.

Do starostwa tak czy inaczej pójdę i się spróbuje dowiedzieć, ale boję się że nie uzyskam jednoznacznej odpowiedzi, dlatego wolałem wcześnie zapytać tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest twoja wiedza na temat pojazdów samochodowych ........................

Dobre pytanie ale dla autora tego zapisu

"2b. Przez wymagane wykształcenie techniczne i praktykę, o których mowa w ust. 2, rozumie się:

 

3) wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów,"

 

I pewnie więcej pytań się znajdzie.

 

5. Obszar nauk technicznych

 

dziedzina nauk technicznych

architektura i urbanistyka

automatyka i robotyka

biocybernetyka i inżynieria biomedyczna

biotechnologia

budowa i eksploatacja maszyn

budownictwo

elektronika

elektrotechnika

energetyka

geodezja i kartografia

górnictwo i geologia inżynierska

informatyka

inżynieria chemiczna

inżynieria materiałowa

inżynieria produkcji

inżynieria rolnicza

inżynieria środowiska

mechanika

metalurgia

technologia chemiczna

telekomunikacja

transport

włókiennictwo

:?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klasyfikacja_dziedzin_i_dyscyplin_naukowych_w_Polsce

 

[ Dodano: 26-06-2014, 09:03 ]

Czy to przyczyni się do poprawy jakości badań o których tak dużo się pisze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Obszar nauk technicznych jest szeroki, często zupełnie nie związany z motoryzacją. Ale nie wnikam, takie mamy prawo 8)

 

Dziękuję za pomoc już co nieco wiem. Resztę się dowiem u siebie w starostwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja: pracodawcy bardzo lubią zatrudniać osoby uczące się, z ważna legitymacją szkolną bądź studencką, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia, bo takie osoby są ubezpieczone przez placówkę do której uczeń/student uczęszcza (o ile została zapłacona składka ;) )

 

Druga opcja: żeby pracować na stażu opłacalnym dla pracodawcy, należy się zarejestrować w urzędzie pracy jako bezrobotny, następnie musi Cię pracodawca zatrudnić na staż poprzez ten urząd pracy.

 

Opcja nr dwa jest niedostępna dla osób mieszczących w warunkach podanych w opcji nr jeden. Wybierz jedną z nich właściwą dla siebie.

 

 

Co do doświadczenia, to diagnostą może zostać nawet artysta-malarz, jeżeli ma udokumentowane 4 lata praktyki w warsztacie samochodowym, a innym "hitem" nowych przepisów jest to, że mając ukończone studia techniczne o kierunku motoryzacyjnym, nie trzeba przystępować do kursu przygotowawczego, od razu można z marszu iść na egzamin państwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a innym "hitem" nowych przepisów jest to, że mając ukończone studia techniczne o kierunku motoryzacyjnym, nie trzeba przystępować do kursu przygotowawczego,

Bo wszystko zmierza do tego,żeby było łatwiej zdobyć uprawnienia a trudniej stracić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem inżynierem informatykiem

 

jaka jest twoja wiedza na temat pojazdów samochodowych ............................

Taka jak przeciętnego kowalskiego. Dopiero chcę wejść w ten fach.

Myślę, że jak "chcesz" - to już jesteś ponad przeciętny (wyjątkowy w obecnych czasach) więc możesz zostać diagnostą.

Bo w dzisiejszych czasach już za to powinni rozdawać uprawnienia. :x

Myślę, że nawet mógłbyś zostać lekarzem - tylko rok praktyki....... :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet mógłbyś zostać lekarzem - tylko rok praktyki....... :ok
taaaa, chyba "nie ludzkim lekarzem" czyt. weterynarzem chociaż i futrzaków też szkoda ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem inżynierem informatykiem

 

jaka jest twoja wiedza na temat pojazdów samochodowych ............................

Taka jak przeciętnego kowalskiego. Dopiero chcę wejść w ten fach.

Myślę, że jak "chcesz" - to już jesteś ponad przeciętny (wyjątkowy w obecnych czasach) więc możesz zostać diagnostą.

Bo w dzisiejszych czasach już za to powinni rozdawać uprawnienia. :x

Myślę, że nawet mógłbyś zostać lekarzem - tylko rok praktyki....... :ok

 

Ojjj coś widzę, że co poniektórych tutaj boli ta zmiana przepisów dotycząca skrócenia stażu. :evil:

Ironia niepotrzebna :(

Dla mnie pięknie, bo rok to nie 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj coś widzę, że co poniektórych tutaj boli ta zmiana przepisów dotycząca skrócenia stażu.

 

Boli, boli. ale tylko dlatego, ze już teraz młodzi diagności mają problemy z najprostszymi sprawami, a co będzie po zmniejszeniu wymagań. Sam jesteś tego przykładem, bo wiedza przeciętnego użytkownika auta na niewiele się zda na skp... A potem jest nagonka na diagnostów, że źle pracują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jest egzamin państwowy, który weryfikuje wiedzę kandydata na diagnostę. Z tego co słyszałem to łatwy nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jest egzamin państwowy, który weryfikuje wiedzę kandydata na diagnostę.

 

Teoretycznie, tylko teoretycznie.

 

Z tego co słyszałem to łatwy nie jest.

 

Trudny też nie, tylko wielu podchodzi do niego jak do egzaminu na prawko, próbując wykuć pytania i odpowiedzi... A tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trudny też nie, tylko wielu podchodzi do niego jak do egzaminu na prawko, próbując wykuć pytania i odpowiedzi... A tak się nie da.

 

Rozumiem. Wykuwanie bez zrozumienia tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj coś widzę, że co poniektórych tutaj boli ta zmiana przepisów dotycząca skrócenia stażu. :evil:
Nie bardzo boli, ale wnerwia fakt, że patałachy dopięły swego mimo iż UE wskazuje jednoznacznie jaką wiedzą i doświadczeniem ma się przyszły diagnosta wykazać. A za maksimum 4 lata znowu zmiany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj coś widzę, że co poniektórych tutaj boli ta zmiana przepisów dotycząca skrócenia stażu. :evil:
Nie bardzo boli, ale wnerwia fakt, że patałachy dopięły swego mimo iż UE wskazuje jednoznacznie jaką wiedzą i doświadczeniem ma się przyszły diagnosta wykazać. A za maksimum 4 lata znowu zmiany...

Zobacz ile w tzw. międzyczasie "naprodukuje się mięsa armatniego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się ma dłuższy staż czy też krótszy to początki są bardzo ciężkie i dużo zależy od starszyzny na SKP czy ma chęć młodości pomóc bo bywają tacy co potrafią świnie podkładać a jeszcze do tego szef któremu wiecznie mało i robi się nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, mam podobne pytanie czy posiadając studia techniczne oraz ukończone technikum na kierunku technik pojazdów samochodowych wystarczy roczny staż pracy ? Oraz czy liczy się do tego staż z urzędu pracy trwający rok na stanowisku mechanika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.