Skocz do zawartości

Jumper ciężarowy 9-osobowy.


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie coś może być ciężarowe 9-osobowe?

Citroen Jumper po zabudowie - dołożyli 6 miejsc siedzących.

Dane z dowodu rejestracyjnego:

F.2 = 3300 kg zgodna z tabliczką

G = 2180 kg

S.1 = 9

(Może być link albo opcja szukaj nie... :x)

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    15

  • mr.kajak

    8

  • blakop

    7

  • michal_k

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jaki podrodzaj?

 

Nieistotne, po zmianach to diagnosta może go określić.

 

Czy takie coś może być ciężarowe 9-osobowe?

 

NIE.

Ładowność - 1120 kg

Masa osób - 619 kg

Zostaje na towar - 501 kg

 

501 to mniej niż 619 więc nie może być już ciężarowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 9a.37) W samochodzie ciężarowym kategorii N1 o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB, o których mowa w przepisach o homologacji pojazdów, mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie ilości miejsc, jeżeli:

1) liczba miejsc nie przekracza osiem (bez kierowcy) i

2)38) P – ((M + 75) + N x 68) ≥ N x 68, gdzie:

P – dopuszczalna masa całkowita pojazdu w kg,

M – masa własna pojazdu,

N – liczba miejsc, nie licząc miejsca kierowcy.

 

[ Dodano: 28-06-2014, 10:00 ]

Obstawiam, że jeśli podrodzaj nie będzie wielozadaniowy lub van to zmiana dopuszczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że jeśli podrodzaj nie będzie wielozadaniowy lub van to zmiana dopuszczalna.

- ten Jumper to furgon się dowiedziałem, a mniej więcej stan jego jest taki od pierwszej rejestracji z 31 marca 2006 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już chyba było ale dla przypomnienia
- a czy któryś kolega, albo kolega fiedorowicz, uprzejmie mógłby to powyliczać... czy tematyczny Jumper-Furgon może być, czy nie może być samochodem ciężarowym o 9 miejscach siedzących?

Ładnie proszę. :)

:piwo

4. Liczba miejsc siedzących poza miejscem siedzącym kierowcy nie może przekroczyć:

a) 6 w przypadku pojazdów kategorii N1 ;

b) 8 w przypadku pojazdów kategorii N2 lub N3.

- Czy to już dyskwalifikacja? Nadmienię, że pojazd jest w takim stanie od około 8 lat i kategorii homologacyjnej w dowodzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tematyczny Jumper-Furgon może być, czy nie może być samochodem ciężarowym o 9 miejscach siedzących?

 

Masa 9 osób spokojnie się mieści w jego ładowności, a innych przeciwwskazań brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa 9 osób spokojnie się mieści w jego ładowności, a innych przeciwwskazań brak.

To w końcu co z jego zdolnością do przewożenia ładunków ma ona znaczenia do określenia jako N1

Ładowność - 1120 kg

Masa osób - 619 kg

Zostaje na towar - 501 kg

 

501 to mniej niż 619 więc nie może być już ciężarowy...

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego michał przybliżyc i wyjaśnić dlaczego nie dotyczy?

 

A na jakiej podstawie dotyczy? Wystarczy, że liczba miejsc mieści się w ładowności. Przepis m.in. dla vanów i wielozadaniowych zacytowałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
to już chyba było ale dla przypomnienia

 

a jakie to jest przypomnienie do tego tematu, jeżeli:

 

"Niniejsze rozporządzenie stosuje się do nowych typów pojazdów, które będą homologowane

w dniu 29 października 2012 r. lub później." i

"Niniejsze rozporządzenie nie unieważnia żadnej homologacji typu udzielonej przed 29

października 2012 r. ani nie uniemożliwia rozszerzenia takich homologacji." :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

501 to mniej niż 619 więc nie może być już ciężarowy...

Mi po podstawieniu wszystkich danych wyszło

P – ((M + 75) + N x 68) ≥ N x 68

3300-(2180+75)+8x68 ≥ 8x68

3300-2799 ≥ 544

501≥ 544

ale to nie zmienia faktu

nie może być już ciężarowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po podstawieniu wszystkich danych wyszło

P – ((M + 75) + N x 68) ≥ N x 68

3300-(2180+75)+8x68 ≥ 8x68

3300-2799 ≥ 544

501≥ 544

ale to nie zmienia faktu

 

A przeczytałeś, do jakich pojazdów stosuje się ten wzór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś, do jakich pojazdów stosuje się ten wzór?

Ja wiem , ale już nie jestem pewien czy TY wiesz.(Nie myl pojęć rodz.nadwozia z podrodzajem.W/g Twego rozumowania AC to ciężarowy,kombi) .

Dla przypomnienia

§ 9a.37) W samochodzie ciężarowym kategorii N1 o nadwoziu rodzaju AB, AC, AF lub BB, o których mowa w przepisach

o homologacji pojazdów, mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na zmianie ilości miejsc, jeżeli

-----

Wprawdzie nie widziałem pojazdu omawianego w tym temacie , ale z opisu zaliczył bym go do KAT N1 rodz nadwozia AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie widziałem pojazdu omawianego w tym temacie , ale z opisu zaliczył bym go do KAT N1 rodz nadwozia AF.

 

A ja widząc tylko dokumenty w WK nie zaliczyłbym go do żadnego z pojazdów wymienionego we wzorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kiedyś ile zamieszania wywołuje posługiwanie się przez niektórych rodzajem nadwozia zamiennie z podrodzajem pojazdu. Nie ma pojazdów kategorii N o rodzaju nadwozia np. AF. Owszem, są podrodzaju wielozadaniowe. Wszystkie pojazdy kategorii N, które są bazowane na osobowych np. wielozadaniowych mają rodzaj nadwozia BB- van, chociaż mogą być podrodzaju wielozadaniowy. Użycie w przepisach określenia: pojazd kategorii N1 o rodzaju nadwozia AB, AC, AF jest bzdurą totalną, a ponieważ zostało użyte w ważnym akcie prawnym zmusza nas wszystkich do wykonywania stójki na dwunastnicy przy rozwiązywaniu problemów podobnych do powyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie w przepisach określenia: pojazd kategorii N1 o rodzaju nadwozia AB, AC, AF jest bzdurą

 

Być może. Ale w praktyce prowadzi właśnie do zrównania pojęć "podrodzaj" (zgodnie z klasyfikacją RPP) i rodzaj nadwozia. I nic na to nie poradzisz... Zapisy są tu co najmniej niejednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.