Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

gubik

Masa własna pojazdu

Polecane posty

gubik

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak postępujecie podczas wypełniania DIP- u, odnośnie masy własnej pojazdu. Czy wartość G (w brif- e, pojazd z Niemiec) np. 1200 kg obniżacie o wagę kierującego (75 kg), czyli 1125 kg i jak postępujecie dalej w stosunku do masy przyczepy bez hamulca, jeżeli obniżycie tą masę, czy wartość O2 w brif- e 600 kg, obniżacie do połowy masy własnej pojazdu zgodnie z warunkami technicznymi odnośnie hamulców w przyczepie (paragraf 14 punkt 6),czy pozostawiacie bez zmian tak jak w brif-e. Pytam gdyż dostałem zalecenie z WK aby obniżać masę własną pojazdu a zostawiać masę przyczepy i mam trochę wątpliwości czy dobrze będę postępował. Proszę o waszą opinię odnośnie tych dwóch pytań.

michal_k
czy wartość O2 w brif- e 600 kg, obniżacie do połowy masy własnej pojazdu zgodnie z warunkami technicznymi odnośnie hamulców w przyczepie (paragraf 14 punkt 6),czy pozostawiacie bez zmian

BEZ ZMIAN. O.2 to MMC, a nie DMC przyczepy i nie określają jej warunki techniczne tylko producent.

Pytam gdyż dostałem zalecenie z WK aby obniżać masę własną pojazdu a zostawiać masę przyczepy i mam trochę wątpliwości czy dobrze będę postępował.

Bardzo dobrze. Oczywiście tylko w przypadku krajów, które podają masę własną łącznie z kierowcą.

Grzegorz Łódź
Bardzo dobrze. Oczywiście tylko w przypadku krajów, które podają masę własną łącznie z kierowcą.

A skąd pewność że Niemcy taką podają :?

michal_k
A skąd pewność że Niemcy taką podają :?

Z porównania z katalogiem ITS, a ponadto ostatnio jeden WK pisał do nich i potwierdzili.

Grzegorz Łódź
ponadto ostatnio jeden WK pisał do nich i potwierdzili.

Jakoś nie podoba mi się to :(

JANUSZ60
Oczywiście tylko w przypadku krajów, które podają masę własną łącznie z kierowcą.

Dopóki masa własna pojazdu ważniejsza jest na drodze, niż w garażu logiczne i wskazane byłoby ujednolicenie tego sposobu w unii ,,,

markes30
Oczywiście tylko w przypadku krajów, które podają masę własną łącznie z kierowcą.

Czy ktoś dysponuje takim wykazem?

Może stworzymy go razem ?

michal_k
Czy ktoś dysponuje takim wykazem?

Może stworzymy go razem ?

Trzeba by go jeszcze rozszerzyć o rodzaje pojazdów, bo wygląda na to, że np. motocykle w Niemczech mają podawaną masę bez kierowcy.

Grzegorz Łódź
Dopóki masa własna pojazdu ważniejsza jest na drodze, niż w garażu logiczne i wskazane byłoby ujednolicenie tego sposobu w unii ,,,

Też jestem za i moim zdaniem powinno być tak jak u nas czyli masa własna pojazdu bez kierującego.

A na drodze to już masa rzeczywista pojazdu.Nie zawsze kierowca jedzie sam pojazdem ale z pasażerami.Dochodzimy (moim zdaniem) do śmiesznej zależności-masa pojazdu+kierujący to masa własna pojazdu.A masa pojazdu+kierujący i pasażerowie to już nie masa własna pojazdu.

Jacdiag
do śmiesznej zależności-masa pojazdu+kierujący to masa własna pojazdu.

będzie śmieszniej, gdy raz będzie prowadził "Waldek Kiepski"(~80 kg), a potem "Arnold Boczek" (~140 kg) :evil:

Grzegorz Łódź
będzie śmieszniej,

Gdy wprowadzą zapis:"Kierujący pojazdem może być osoba ,którego waga wynosi równe 75kg" :x:evil:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.