Skocz do zawartości

Jaka dalsza szkoła?


młody95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Grzegorz od kilku lat interesuje sie pracą mojego ojca tzn Diagnosta samochodowy i mam w planie iść w jego ślady i mam kilka pytań do was.

 

A więc tak skończyłem zawodówkę w kierunku mechanik pojazdów samochodowych myślę nad uprawnieniami jako diagnosta. Mam pytanie w mojej szkole co uczęszczałem jest tylko LO uzupełniające czy to coś daje czy lepiej od razu iść do technikum ale do technikum mam daleko i nie ma w moim rejonie.Słyszałem że musi być szkoła średnia i min 5 lat stażu w zawodzie mechanika.

 

I jak odbywa ten kurs i ile on kosztuje.

 

Proszę o waszą pomoc :-o z góry Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej od razu iść do technikum

Lepiej

I jak odbywa ten kurs i ile on kosztuje.

Kurs trwa 3-4 tygodnie i kosztuje 1500-2000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć średnie lub wyższe techniczne. Na pewno średnie musi być techniczne, nie może to być Liceum Samochodowe, ani Ogólnokształcące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dnia 11.08.2014r. ( Dz.U.2014.768) wymagania będą następujące:

art. 84 ust.

2b. Przez wymagane wykształcenie techniczne i praktykę, o których mowa w ust. 2, rozumie się:

1) wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej i udokumentowane

6 miesięcy praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów albo

2) średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowany rok praktyki w stacji

kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy

pojazdów, albo

3) wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów, albo

4) średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów.

2c. Z obowiązku odbycia szkolenia, o którym mowa w ust. 2, jest zwolniona osoba ubiegająca się o wydanie uprawnienia do wykonywania badań technicznych, która ukończyła studia wyższe na kierunku studiów w obszarze nauk technicznych obejmującym wiedzę i umiejętności w zakresie diagnostyki samochodowej.

2d. Zwolnienie, o którym mowa w ust. 2c, następuje na podstawie dołączonych do wniosku dokumentów

poświadczających ukończenie studiów wyższych.

2e. Do okresu praktyki, o którym mowa w ust. 2b pkt 1 i 3, wlicza się praktykę objętą programem kształcenia na studiach, pod warunkiem że praktyka jest odbywana na podstawie umowy zawartej między uczelnią a stacją kontroli pojazdów lub podmiotem, o którym mowa w art. 86 ust. 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja płaciłem 2600 .........
Czasokres, też chyba mocno skrócony ,,,

 

 

jakie pieniądze -takie szkolenie - takie jest moje zdanie :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja płaciłem 2600 .........

Trochę drogo w porównaniu do cen kursów z ogłoszeń na forum.

Czasokres, też chyba mocno skrócony ,,,

W Lublinie kursy odbywają się popołudniami od 16 do ok. 20 i z reguły 4 lub 5 dni w tygodniu i nie trwają dłużej jak 4 tygodnie.

jakie pieniądze -takie szkolenie - takie jest moje zdani

Często tak bywa ale te 3500 to troczę na wyrost, crackers, a cysternę ADR i autobus 100 km/h na kursie pokazali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja płaciłem 2600 .........

Trochę drogo w porównaniu do cen kursów z ogłoszeń na forum.

 

Czy drogo ? zawsze będzie drogo dla klienta, lub inaczej, zawsze mogłoby być taniej ..... Ale ten ośrodek ma swoją renomę i nie musi sie ogłaszać na forum.

Przynajnmiej ja takowej nie widziałem.

Zresztą, co tu pisac skoro osoby będące tu na forum same pisały mi kiedyś, iż jest to dobra placówka (ośrodek).

 

Specjalnie nie piszę nic więcej, ani też nazwy by nie być posądzonym o kryptoreklamę.

Dodam, iż tylko byłem uczestnikiem kursu. Nie mam żadnego interesu w daniu dobrej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to najwidoczniej liceum ogólnokształcące mi nic nie da w tym przypadku a czy praktyka zawodowa wlicza mi sie jako stanowisko pracy jako mechanik które jest wymagane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy praktyka zawodowa wlicza mi sie jako stanowisko pracy jako mechanik które jest wymagane ?

Przeczytaj dokładnie post Kolegi markes30,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crackers, a cysternę ADR i autobus 100 km/h na kursie pokazali?
a pokazali danielg539, i nawet samochód z gazem od a do z,i nawet przeglądy się "robiło"przy UDS-ie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to szacun i cena jest do przełkięcia. Auta z gazem są łatwo dostępne a wypożyczenie cysterny ADR czy autobusu 100 km/h jest kłopotliwe i kosztowne dlatego na większości kursów są tylko omawiane a fizycznie mało kto je widuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.