Skocz do zawartości

MON a ADR


Darek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już raz byłem na takim spotkaniu braci Norcomu i to aż w poznaniu i podania nie musiałem pisać - dobrze sie bawiłem -miód i piwo piłem i poznałem paru miłych kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zawsze powołują się na gniot, którego nie przeczytali.

Po pierwsze która cysterna jest pojazdem specjalnym, ale jak już jest to która (cysterna) zgodnie z powołanym DZU 2005.116.974 &8 pkt 4 ppkt 1 spełni to wymaganie :evil::evil:

Już widzę cysterny z plandekami :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać przepisy przejściowe i dużo się wyjaśnia części 1 przepisów ADR dział 1.6.5

 

Ale nie znalazłem wpisu "Pojazd Specjalny Sił Zbrojnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :evil:

W wojsku większośc pojazdów powinno być specjalnych, ale gorzej jak ktoś tak klasyfikuje pojazdy do przewozu ładunków :x:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy współczucia to za mało, trzeba się kopać(przełożony ma zawsze rację, chociaż nie ma racji) i tu jest ból.

 

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze że ten przełożony nie ma też odpowiedniej wiedzy -a wypisują pisma za które nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie na temat tego pojazdu. To jest Ził 131 rok. 1984.zasilany benzyną. Przyjechał do mnie na BT jako pojazd ADR .Dodam ,że miał ważną Decyzję

wydaną przez WDT z Olsztyna . Decyzja była wydana w roku 2007 do 10.2010r tzn. na trzy lata :x . na dodatek widziałem na własne oczy :shock: wydane zaświadczenie z Badania Dodatkowego z roku 2009 dla Pojazdu odpowiednio przystosowanego do przewożenia materiałów niebezpiecznych .

 

 

i co Wy na to . Tragedia.

 

[ Dodano: 08-02-2010, 20:10 ]

dodam że przewozi w butlach sprężony tlen.[dla pilotów]

5ae1a3f85d0b1_Zdjcie003.thumb.jpg.a54c8270b63ddb17e63dfdc8f870aa37.jpg

5ae1a3f87fb9a_Zdjcie000.thumb.jpg.5039617eb18c3ad47d6c1fa07f7fa719.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to już chyba nic nie zdziwi, u nas był autobus Jelcz, trochę leciwy, miał parę usterek m.in. pękniętą szybę z przodu, wyłażącą korozję na zewnątrz, no i przegniłą ramę nad tylną osią, nie rejestrowaliśmy nawet było spięcie z szefostwem, ale za to jeździli tym autobusem na inną miejską stację i przegląd był jak ta lala podbity, panowie diagności twierdzili, że i tak nie jeździ tylko stoi, ale ten autobus niestety obsługiwał dalekie wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie Diagności stacji MON i innych branżowych jak macie dobrze i ustawodawca postanowił wam ułatwić pracę i w nowym projekcie ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu pozwoli wam na bez problemową i bezstresową pracę

 

Art. 85. 1. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym

podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu

dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność

urządzenia technicznego.

2. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być

przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego.

Art. 86. Przepisów art. 83 - 85 nie stosuje się do badań technicznych pojazdu specjalnego oraz innego pojazdu użytkowanego w sposób szczególny Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, organu kontroli skarbowej, Służby Celnej i Państwowej Straży Pożarnej.

 

Ktoś kto jest za takim punktem niech zastanowi się ,że jakoś było to opanowane a teraz będzie samowola do czasu jak coś się nie stanie ,ale przecież mamy tak nowoczesny sprzęt że nic nie ma prawa się zepsuć i na pewno użytkownicy będą sami o to dbać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, teraz bedzie można nawet Lublinem wozić :evil::evil:

 

[ Dodano: 29-07-2010, 20:38 ]

ALe jaja ,Oni chcą naprawdę ten DURNY zapis wprowadzić .

 

[ Dodano: 02-08-2010, 19:42 ]

Panowie , a tak z innej beczki .Otóż dziś miałem na badaniach nasze wspaniałe cysterny . Przeglądając decyzje z TDT zauważyłem, że TDT wystawia Decyzje nawet na 3 lata. Czy ja o czymś nie wiem lub niedoczytałem ??

Co Wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

MIALEM też taką sytuacje na 3 lata wystawiono WDT zadzwonilem do WDT odpowiedzial mi Pan ze teraz robią na trzy lata te cysterny które wypr. od 1999r.a ja zapytalem tego Pana to dla czego ta cysterna rok temu miała na rok rok produkcji 1996 nie potrafil mi wytłumaczyć,poprostu odpowiedzial pomylil

się wysłał mi faksem te ich przepisy ze od roku 1999 robia bad na 3 lata .Tylko dlaczego otym nic nie wiedzą DIAGNOŚCI w MON.W TDT na 1 rok WOJSKU WDT 3 LATA ciekawa sytuacja.INNA FIRMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego tylko na ten sam protokól WDT znowu robisz na rok bo inaczej nie mozna a TDT daje na rok a WDT 3 LATA I najciekawiej ze cysterna ta sama zeszlym roku miała na rok a teraz na 3 lata odnowiła sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam kolegów.

Pacuję na cywilnej OSKP w najbliższym czasie mam mieć kilkanaście przyczep wojskowych przystosowanych do przewozu paliw ADR.

W związku z tym mam pytanie:

- jakich dokumentów wymagać na badaniu technicznym,

- czy mogę dokonać wpisu w dowód rejestracyjny o przeprowadzonym badaniu teh.

- jakie dokumenty wystawić

- na co szczególnie zwrócić uwagę podczas badania

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to cysterna to "kwit" TDT od tego zaczynasz (jeżeli go nie ma nie przystępujesz do BT), wbijasz pieczątkę do DR, wystawiasz zaświadczenie (załącznik nr 7 Dz.U. 155), masz dokonać BT zgodnie z metodyką badania takowego pojazdu (stan techniczny: hamulce, oświetlenie.... wyposażenie obowiązkowe dla danego rodzaju pojazdu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - badanie na stacji cywilnej powinieneś wykonać zgodnie z obowiązującymi cie przepisami -rozporządzeniami .Czy znasz rozporządzenia MON -na pewno nie i nie musisz.Czy znasz wzór dowodu rejestracyjnego obowiązującego w przepisach branżowych -jeżeli nie to na jakiej podstawie dokonasz wpisu do dokumentu który cię nie obowiązuje .

Postąp tak jak byś badał pojazd cywilny i wykonaj badanie szczególnie dokładnie bo ADR w wojsku jest traktowany po macoszemu

 

[ Dodano: 18-10-2010, 10:53 ]

Jeżeli jest to cysterna to "kwit" TDT

i już tu jest pierwszy problem -bo nie będzie to kwit od TDT tylko od WDT -czy cie obowiązuje -to następne pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.