Skocz do zawartości

MON a ADR


Darek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

i tylko jakiś żal pozostał ze nie jest lepiej ... Proszę się nie dziwić naszemu "rozgoryczeniu" Bo to jednak nasze polskie wojsko 8) Dodam , że nie wszyscy betony. Poznałem w JW ludzi naprawdę wartościowych i zaangażowanych. Jednak to są jednostki. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem w JW ludzi naprawdę wartościowych i zaangażowanych. Jednak to są jednostki.

 

"Może jednak ten mundur coś znaczy..." - Demony Wojny w/g Goi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi z tego forum zna mnie osobiście i oni mogą mnie oceniać a nie ty :x

 

Masz rację Jacku, albo na rozkaz trzepie wszystko, łącznie z kuchniami polowymi :D albo niejednokrotnie przełożony ;D

 

[ Dodano: 23-01-2010, 20:48 ]

Mam pytanie do kolegów z wojska. Jak podchodzicie do badań od 1.01.2010r w ADR-ach

 

WYMAGANIA TECHNICZNE EX/II EX/III AT FL OX

 

Wymagania podane pod 9.2.5 (urzadzenia ograniczajace predkość zgodne z Regulaminem EKG Nr 89 lub Dyrektywa 92/6/EWG) maja zastosowanie do wszystkich pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1987 r. oraz wszystkich pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i nieprzekraczajacej 12 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2007 r.

 

 

Układ przeciwpoślizgowy

 

Obowiązuje dla pojazdów EX/III, AT, FL, OX

 

Od dnia 1 stycznia 2010 r., wszystkie pojazdy powinny spełniać wymagania techniczne

Regulaminu EKG Nr 13 lub Dyrektywy 71/320/EWG, wraz ze zmianami obowiazujacymi w dniu ich pierwszej rejestracji lub w dniu dopuszczenia ich do ruchu, jeżeli rejestracja nie jest wymagana. Jednakże, pojazdy te powinny spełniac, co najmniej wymagania techniczne Regulaminu EKG Nr 13 wraz ze zmianami serii 06 lub Dyrektywy 71/320/EWG wraz ze zmianami zawartymi w Dyrektywie 91/422/EWG.

Przyczepy (tj. przyczepy, naczepy, przyczepy z osia centralna) powinny byc wyposażone w układ przeciwposlizgowy kategorii A.

Pojazdy silnikowe powinny byc wyposażone w układ przeciwpoślizgowy kategorii 1.

 

 

Zwalniacz

 

Obowiązuje dla pojazdów EX/III, AT, FL, OX

 

Dotyczy pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton lub przeznaczonych do ciagniecia przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 10 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 30 czerwca 1993 r.

Od dnia 1 stycznia 2010 r., wszystkie pojazdy samochodowe powinny spełniac wymagania techniczne Regulaminu EKG Nr 13 lub Dyrektywy 71/320/EWG, wraz ze zmianami obowiazujacymi w dniu ich pierwszej rejestracji. Jednakże, pojazdy te powinny spełniąc, co najmniej wymagania techniczne Regulaminu EKG Nr 13 wraz z ze zmianami serii 06 lub Dyrektywy 71/320/EWG wraz ze zmianami zawartymi w Dyrektywie 91/422/EWG.

Zwalniacz powinien spełniac wymagania stosownie do badania Typu IIA.

 

 

Ogranicznik prędkości

 

Obowiązuje dla pojazdów EX/II, EX/III, AT, FL, OX

 

Dotyczy wszystkich pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1987 r. oraz wszystkich pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i nie przekraczajacej 12 ton, zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2007 r.

9-2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=68633&highlight=#68633

czytałeś jak przełożeni chcą aby postępowali :shock:

 

 

 

 

 

Darek tak przy okazji -to ile już nie pracujesz na stacji MON ,a może ja nie wiem i znów tam pracujesz -bo jeden pan powoływał się na ciebie u naszego kolegi ze stolicy ,ze ty wykonujesz badania cystern i wystawiasz zaświadczenia o dodatkowych badaniach pojazdów wojskowych służących do przewozu paliw -odbyłem taką rozmowę w tym tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=68633&highlight=#68633

czytałeś jak przełożeni chcą aby postępowali :shock:

 

Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 199 poz. 1671

 

USTAWA

 

z dnia 28 października 2002 r.

 

o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych.

 

(Dz. U. z dnia 28 listopada 2002 r.)

 

Rozdział 1

 

Przepisy ogólne

Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

 

1) "umowa ADR" - Umowę europejską dotyczącą międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzoną w Genewie dnia 30 września 1957 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 194, poz. 1629), wraz ze zmianami obowiązującymi od daty ich wejścia w życie w stosunku do Rzeczypospolitej Polskiej, podanymi do publicznej wiadomości we właściwy sposób;

 

Jakoś nie widzę zgodności ani że nie dotyczy wojska. Umowa ADR jest z 1954 a oni powołują się na Konwencję w ruchu drogowym z 1949. Jak dla mnie jest to trochę niejasne. Samochody nie spełniają wymogów ADR i przewożą ładunki po drogach gdzie poruszają się cywilne pojazdy i ludzie. Samochody o zapłonie iskrowym URAL przewożą materiały niebezpieczne, gdzie jest to zabronione.

Myślę, że może kiedyś wojsko dojdzie do normalności, co też życzę z całego serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę zgodności ani że nie dotyczy wojska.

 

Uczepiliście się ;) ustawy o transporcie drogowym, a tam takiego zapisu nie ma, bo być nie może w związku z tym, że taki zapis, dot. pojazdów, jest w umowie ADR.

 

ADR 2009: Dz.U. z 2009 r. Nr 27 poz. 162, artykuł 1 lit. (a): "określenie "pojazd" oznacza pojazdy samochodowe, pojazdy członowe, przyczepy i naczepy - stosownie do definicji zawartych w artykule 4 Konwencji o ruchu drogowym z dnia 19 września 1949 roku, z wyjątkiem pojazdów należących do sił zbrojnych Umawiającej się Strony lub im podlegających".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobrą sprawę można się powoływać na Konstytucję 3 maja z 1791 roku :D:D:D:D:D mnie akurat już nie "dotyczy wojska" zdałem plecak jakiś czas temu. :cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobrą sprawę można się powoływać na Konstytucję 3 maja z 1791 roku :D:D:D:D:D mnie akurat już nie "dotyczy wojska" zdałem plecak jakiś czas temu. :cool::cool::cool:

 

ja się powołuję tylko na ADR 2009: Dz.U. z 2009 r. Nr 27 poz. 162, artykuł 1 lit. (a)

 

 

a zresztą róbta co chceta 8)

 

chciałem pomóc

 

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data wydania aktu prawnego nie ma znaczenia jeśli jest obowiązujący a problem ma użytkownik pojazdu że wymaga dodatkowych nie wymaganych prawnie zabezpieczeń czyli badań dodatkowych na przewóz MN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....)Myślę, że może kiedyś wojsko dojdzie do normalności, co też życzę z całego serca.

Myślenie ma przyszłość........ :razz:

Jak to może nastąpić, jak oni cały czas w wojnę się bawią :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oni cały czas w wojnę się bawią

 

STOP Kilku jednak zginęło 8)

Przepraszam, ale w wojsku giną nie tylko na misjach - jak się nie mylę to miałeś na myśli.

A ja miałem na myśli Wojsko Polskie - służące w RP :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w wojsku giną nie tylko na misjach

 

To gdzie jeszcze giną?

A ja miałem na myśli Wojsko Polskie - służące w RP

Ale to wojsko służące tu jedzie tam To te same chłopaki przecież są. Jaśniej proszę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to ty napisałeś o ofiarach - a ja napisałem o tym, że bawią się w wojsko - i to było główną moją myślą, a nie dodawanie do tego idei - Jeżeli chcesz o potwierdzenie moich słów podam przykład, że dzieci w wojsku pilnują mamy w czarnych garniturach z prawdziwą amunicją, bo dzieci nie potrafią tego (czytaj Ci co bawią się w wojsko)

Jeżeli chodzi o ofiary to nie trzeba jechać na misję, aby doczekać się śmierci.

Na tym kończę tą nie na miejscu wymianę zdań. Jeżeli chcesz poznać moje zdanie na temat wojska i przygotowania go do misji to zapraszam na priva.

I proszę nie odbieraj Czci należnej nieboszczykom i nie mieszaj ich do dyskusji :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli chcesz poznać moje zdanie na temat wojska i przygotowania go do misji to zapraszam na priva.

 

Bez urazy Nie interesuje mnie Twoje zdanie w tej materii .

 

 

I proszę nie odbieraj Czci należnej nieboszczykom i nie mieszaj ich do dyskusji
Wrzucanie wszystkich z WP do jednego wora też uważam że jest nie na miejscu w obliczu poległych. 8) Chwasty w kazdym zawodzie sąi takie uogólnienia mnie nie bawią. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie , Panie ketiw i Panie jarolud chyba czas na spotkanie przy :piwo ,ale Tylko w Elblągu. :papa:::hey:viva:

 

tak masz rację Impulsywny jestem Ketiw przepraszam Pewnie obaj

chcemy zeby w WP było lepiej i normalniej

 

 

a może Solina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie kiedy to się przyłączam do wspólnego rozwiązywania problemów życia diagnosty - ja teraz trochę z boku na to patrze , ale sercem i duszą jestem z wami - każda myśl i opinia jest ważna ,choć nieraz małe konflikty też są potrzebne -wtedy więcej osób przyłącza się do rozwiązania problemu -ale takie jest życie -nikt nie mówi że jest łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.