Skocz do zawartości

MON a ADR


Darek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację, ale jest to niefrasobliwość i zupełny brak poczucia rzeczywistości w temacie ustawodawcy i tych co się pod nim podpisali. Przecież oni ciastek nie worzą. To przeważnie są stare, zardzewiałe i nafaszerowane trotylem lub jeszcze jakimś innym ładunkiem wybuchowym bąby lub inne cuda, które w każdej chwili może wybuchnąć, raniąć lub zabijając saperów i ludzi którzy się znajdowali na trasie przewozu ładunku niebezpiecznego.

Dlaczego nie ma być to zrobione w ciągu 14 dni, tylko 3 lat? Dziwne - nieprawdaż.

 

Czy mam racje?

 

 

:D Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam

w ogóle nie podchodzę do badania bez ważnego dozoru - to problem uzytkownika.

natomiast jesli chodzi o opony to ja decyduje czy opona nadaje sie do dalszej eksploatacji i mam w nosie przepisy dotyczące używalności opony. Tak jak wy mam telefony ale mnie to malo co obchodzi, to ja decyduje o dopuszczeniu pojazdu do ruchu.

 

[ Dodano: 22-05-2006, 19:12 ]

Witam Kolegów.

Przyjechał na skp Star 200, który ma zamontowane na skrzyni ładunkowej butle na sprężone powietrze-30 szt. i chce uzyskać uprawnienia ADR( ma dokumenty potwierdzone przez WDT dopuszczające butle do użytku). szczeże powiem,że wprowadził mnie w zakłopotanie, do tej pory sie z tym nie spotkałem. Przejżałem dokomunty dotyczące ADR i zakwalifikowałem wstępnie do klasy AT. Moje pytanie dotyczy jak taktować tego typu badanie i czy podlega badaniu jako pojazd do przewozu twarów niebezpiecznych?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam szanowne grono. Jestem świeżo upieczonym diagnostą , pracuję w MON i moja praktyka to tylko rok.Za parę lub kilka dni będą do mnie zjeżdżać na SKP pojazdy ADR.Muszę się przyznać że troszeczkę mam " pietra ".Tylko nie wiem dlaczego,może z tego względu, że jeszcze nie robiłem takich badań od ukończenia kursu i zdania egzaminu.

E>>>niech się dzieje wola Nieba, muszę sobie dać radę. Jak myślicie ?????.

Pozdrawiam. ::hey::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E>>>niech się dzieje wola Nieba, muszę sobie dać radę. Jak myślicie ?????.

Nie, no "Stary" jak nie Ty to kto? Parę razy się pomylisz, parę pokreślisz, parę poprawisz a później już z górki, za koleiny rok jak przeczytasz swój post to się sam uśmiejesz.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał na skp Star 200, który ma zamontowane na skrzyni ładunkowej butle na sprężone powietrze-30 szt.

 

Materiały niebezpieczne przewożone w sztukach nie podlegają ADR-om, poza tym powietrze raczej nie jest materiałem niebezpiecznym (no wiadomo o co chodzi). Co najwyżej jeśli te butle są zamocowane bardziej trwale (nie są demontowane do napełniania i opróżniania) do dozór na butle, ale to i tak naciągana teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam cię Adamie 1501. No i stało się ,przyjechały >>>dwa Stary tzw. Fl ,nie będe pisał z jakiej JW,tylko powiem że >> TRAGEDIA <<,prawie musiałem chodzić w kanale z parasolką, tak leciało na głowę. Na dodatek tego to jeszcze mnóstwo wypracowanych podzespołów podwozia.Szkoda ,że pierwsze moje " ADR" i lipa.No cóż ,może następne będą lepsze. Dzięki za słowa otuchy i szczerze Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Hej ,jest tu kto ?? Macie już może jakieś "pisemko" na temat naszych wspaniałych pojazdów> FL . Chodzi mi o badania z Nowym Rokiem.

 

Pozdrawiam. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7293613,Wojsko_rekwiruje_zabytkowy_samochod_dla____obrony.html

 

i widzisz co wojsko odwala ,ale po prostu dopasowuje to do swojego sprzętu -bo nowy by im

sie za bardzo wyrózniał-obraz nędzy i rozpaczy :shock:

Po pierwsze to nie wojsko odwala, tylko wójt, który zgłosił samochód. Dziwię się też właścicielowi, który musiał dostać wcześniej decyzję od wójta, że na jego "ulubiony samochodzik" zostało nałożone świadczenie na rzecz obrony kraju w czasie mobilizacji (nie wiem czy miał w związku z tym jakieś korzyści od gminy). Dlaczego wtedy nie odwołał się od decyzji Panie Fiedorowicz :?: Dlaczego czekał, aż upomną się o świadczenie wojskowi (WKU) podczas ćwiczeń mobilizacji :?: itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet "kwatermistrz" może coś spłodzić .

 

Masz na pewno rację. Pożyjemy to zobaczymy, ale znając "ICH" coś >Wymodzą<

 

" Nie dotyczy" itd..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej późno niż wcale (jak mawiał pewien nekrofil), ale może powtórzą go na TV4.

Tym niemniej cieszy mnie niezmiernie, że ktoś to oglądał i kojarzy te 'przygody' - w sam raz żeby poirytować Diagnostów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nie taki diabeł straszny jak go malują. Ukłoniki.

 

 

Adaś z tego co widzę to nie ładnie się zachowałem>>nie podziękowałem Ci za "ukłoniki"

 

Sorki i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic ,cisza. Ciekawe co. ::?::?::?

 

[ Dodano: 08-12-2009, 21:09 ]

Panowie ,kolega mi coś wspomną że do jego JW przyszło jakieś pisemko na temat ADR [FL] od nowego roku. Może ma ktoś te "wypociny" i mógłby wrzucić na forum. ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie dotarł telegram powołuje się na wykładnie prawną mon z 2003 że ADR nie obowiązuje pojazdów SZ. To po co przez tyle lat tworzyliśmy dokumenty ADR. To po co MON płacił ciężkie pieniądze za kursy ADR kierowców skoro uprawnienia sa wymagane tylko w ADR. Dalej telegram każe nam wykonać badania dodatkowe na podstawie rozporządzenia Dz.U.09.155.1232 pojazdu specjalnego i używanego do celów specjalnych SZ określonego w rozporządzeniu Dz.U.05.116.974 ( żadna cysterna nie spełni wymagań paragrafu 8 ust.1 i czy ustawa PoDR określa badanie dodatkowe w/w pojazdu pod względem spełnienia wymagań) i dalej każe to udokumentować w zaświadczeniu ADR z podaniem nazwy przewożonego materiału niebezpiecznego. Jak można podać nazwę MN skoro wymagania odnośnie pojazdu są określone tylko w załączniku ADR. Jeszcze jedno w tej całej grze absurdów w znanym rozporządzeniu Dz.U. 09.39.319 przeanalizujcie paragraf 6 ust.4 (do czego no się odwołuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze znajdzie sie ktos "odwazny" ktory rozwali caly system dziennikow ustaw i podeprze sie jakims starociem . Wojsko dlaej bedzie jezdzic klamotami wożąc niebezpieczne ladunki. A my diagnosci co mozemy zrobic w tym momencie.

Moze jakas partia "WOJSKOWE STOWARZYSZENIE DIAGNOSTOW"

Jak zawsze wojsko za murzynami - moze te rakiety niedlugo konno bedą przewozic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.