Skocz do zawartości

ursus pytanie do starszych stażem diagnostów


duchu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie miałem na kanale C 4011 z lat 60-tych z bardzo dziwnym nr ramy: 17TOxxxx/76. Na obudowie obok nr znalazłem jeszcze taki 36/77. TZ brak. Skad taki nr w URSUSIE? Przerobiony ZETOR? Numer zastępczy? Własna inwencja twórcza? Dla podniesienia poziomu -ostatnie OBT 2001 r i stacja o wątpliwej reputacji. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak bym myslał, tylko ze musiało to być więcej niż raz-przeczytaj mój post i zwróć uwagę na daty. A moje pytanie własnie jest o to jak wyglądało nabijanie w latach 70-tych, kto wydawał zgodę i jaki był rejestr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie własnie jest o to jak wyglądało nabijanie w latach 70-tych, kto wydawał zgodę i jaki był rejestr.

Dobre pytanie tylko ja za młody jestem aby na nie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a był w innym miejscu?
na skrzyni biegów na zwolnicach kolumnie kierowniczej pokrywie pompy hydraulicznej ,ale właściwym numerem podwozia tego ciągnika jest nr nabity na tylnym moście i po wymianie dokonywano zmiany danych w DR :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej : czy fabrycznie w Ursusie c 4011, c 355, c 360 był w innym miejscu niż obudowa mostu str prawa? Bo chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ja akurat przerabiam podobny temat Ursus z lat 60 tych. Ma wydany DR w tamtych latach z informacją w pozycji numer ramy/ podwozia/ nadwozia: brak numeru. Jest numer silnika w DR zgodny z numerem na silniku. Numeru na skrzyni i tylnym moście faktycznie niema. Macie na ten problem jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej : czy fabrycznie w Ursusie c 4011, c 355, c 360 był w innym miejscu niż obudowa mostu str prawa? Bo chyba nie.

C360 ma wybity w dwóch miejscach - z góry obok siedzenia prawa strona i przy pedale gazu z boku ( jeżeli nic nie było wymieniane to dwa razy powtarza się ten sam numer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ursus z lat 60 tych. Ma wydany DR w tamtych latach z informacją w pozycji numer ramy/ podwozia/ nadwozia: brak numeru. Jest numer silnika w DR zgodny z numerem na silniku. Numeru na skrzyni i tylnym moście faktycznie niema. Macie na ten problem jakiś pomysł ?

 

Jest to możliwe, bo widziałem Ursusa c-330 z początku produkcji, który pole numerowe na skrzyni biegów miał puste. Ewentualnie może numer był bity w innym miejscu - tylko gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że miał wymienianą obudowę skrzyni biegów i nie naniesiono numerów, lub był składany z części. Miałem przy Żuku wymieniony blok silnika i też nie miał numeru bo ASO nie naniosło. Podobnie mogło być z Ursusem. Wystarczy, że ktoś wyciągając go mocno szarpnął i go rozpołowił. Mógł też szarpiąc ciągnikiem podnieść przód do góry i nacisnął sprzęgło, wtedy ciągnik uderzając przednią osią o ziemię pękał na składaniu silnik - skrzynia biegów. Jedyne wyjście to nadanie nowych cech przez Starostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.