Skocz do zawartości

Pasy bezpieczeństwa a VAT :P


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

Temat o wywrotce został zamknięty zanim wróciłem z pracy, więc pozwolę sobie na pewną analogię do przepisów o zapinaniu pasów z PORD:

 

2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:

 

2) kobiety o widocznej ciąży;

3) kierującego taksówką podczas przewożenia pasażera;

 

Mamy taką sytuację - kobieta o widocznej ciąży kieruje taksówką przewożącą pasażera :cool: Dlaczego nie musi zapinać pasów - bo jest w ciąży czy jest kierowcą taksówki? I czy jest bardziej w ciąży czy bardziej taksówkarzem? ;) Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, ponieważ i tak obowiązek zapinania jej nie dotyczy.

 

Podobnie jest z wywrotką - nie ma znaczenia, czy ma otwartą przestrzeń ładunkową, czy oddzielny element - po prostu "łapie się na VAT" i można odliczać. Jeden diagnosta powie, że ma otwartą przestrzeń i będzie miał rację, a drugi powie, że to oddzielny element i też będzie miał rację. A ja mówię, że ma to i to - i też mam rację :P Ważny jest skutek - spełnienie co najmniej jednego z warunków do odliczania. Nasza wywrotka spełnia nawet dwa :) Dlatego nie wytykajmy sobie sztucznie stworzonych "błędów", bo to nie są błędy. Ten pojazd spełnia oba warunki dla VAT-u, a żaden z nich nie jest ważniejszy, bo nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pojazd spełnia oba warunki dla VAT-u, a żaden z nich nie jest ważniejszy, bo nie ma to znaczenia.

Nadal nie masz racji, pomijając, że przykład z pasami nietrafiony (dziś kobiety o widocznej ciąży nie pracują, są na L-4),

wracając do vatów,

definicje musimy czytać łącznie, by sobie uzmysłowić, że vat -4 powstał dla pojazdów niespełniających vat - 3, właśnie z powodu oddzielnej przestrzeni,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

definicje musimy czytać łącznie, by sobie uzmysłowić, że vat -4 powstał dla pojazdów niespełniających vat - 3, właśnie z powodu oddzielnej przestrzeni,,,

 

Nie 3 i 4, a 1b i 2 ;) Nie łącznie tylko oddzielnie, gdyż wystarczy spełnienie jednej definicji. A tutaj, motyla noga, pojazd spełnia 2 definicje i wielki problem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vat -4 powstał dla pojazdów niespełniających vat - 3, właśnie z powodu oddzielnej przestrzeni,,,

Janusz proszę Cię. Niby dlaczego pojazd o otwartej przestrzeni i oddzielnej od kabiny miałby niespełniać warunku otwartej przestrzeni jeśli o oddzielności było cicho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że to dla 3 i 4 powstały te definicje ,,,

 

Co było, a nie jest... ;)

 

Nie ma znaczenia po co definicje powstały. Są jakie są. Jedna nie jest ważniejsza od drugiej. Nie ma znaczenia, którą pojazd spełnia "bardziej", a którą "mniej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia po co definicje powstały. Są jakie są. Jedna nie jest ważniejsza od drugiej. Nie ma znaczenia, którą pojazd spełnia "bardziej", a którą "mniej".

 

 

michal_k, tu chodzi o co innego.

Niektórzy forumowicze za nic w świecie nie są w stanie przyznać się do błędu lub przyznać racji komuś innemu i zawsze zaciekle będą bronić swojego zdania choć nie zawsze mają rację i tu jest problem :razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy forumowicze za nic w świecie nie są w stanie przyznać się do błędu lub przyznać racji komuś innemu i zawsze zaciekle będą bronić swojego zdania choć nie zawsze mają rację i tu jest problem :razz: :razz:

 

Ja bym powiedział inaczej - w temacie wywrotki każdy ma rację, więc błędem jest twierdzenie, że ktoś popełnił błąd :cool: Wystarczy, żeby uzmysłowić sobie spełnienie obu, z pozoru (ale tylko z pozoru) wykluczających się definicji, przez jeden pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy forumowicze za nic w świecie nie są w stanie przyznać się do błędu

Jeśli mnie również do nich zaliczasz, powiem tylko, że najmniej zależy mi tu na racji, chodzi tylko zasady,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tylko zasady

 

Jakie zasady :)

 

JANUSZ60, to napisz czy nie można określić wywrotki pod 1b w końcu ma otwartą część do przewozu ładunków a że jest to też konstrukcyjnie oddzielny element dlatego równie dobrze można określić pod Vat-2 bo moim zdaniem spełnia i Vat-1b i Vat-2 a jeśli twierdzisz że pod 1b się nie łapie to podaj dlaczego może się czegoś nauczę i ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że jest to też konstrukcyjnie oddzielny element dlatego równie dobrze można określić pod Vat-2

Właśnie dlatego jest to tylko Vat - 2, bo Vat-1b nie był tworzony dla tej grupy pojazdów. Zaznaczam, że ani uczyć tu nie mam zamiaru, ani przekonywać ani tym bardziej naprawiać świata,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jest to tylko Vat - 2

 

Proste pytanie a skrzynia otwarta jest ::?

 

bo Vat-1b nie był tworzony dla tej grupy pojazdów

 

Tego nie wiemy "co autor miał na myśli" tworząc przepis taki a nie inny nie pierwszy raz zresztą :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to oczywiste

 

Dla mnie nie i chciałem żebyś mi to wytłumaczył, ale Ty też chyba nie potrafisz przyznać racji komuś innemu i unikasz odpowiedzi na proste pytania :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie moja wina

 

Moja też nie, skoro unikasz odpowiedzi na proste pytania :-(

 

Raczej się nie dogadamy w tej kwestii, okopałeś się na swojej pozycji i żadnych argumentów nie przyjmujesz do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro unikasz odpowiedzi na proste pytania

I Ty mówisz o prostych pytaniach ? Czy wywrotka jest otwarta ? Wywrotka ma najczęściej jeden rząd siedzeń, zróbmy jej Vat - 1a ,,,

Raczej się nie dogadamy w tej kwestii, okopałeś się na swojej pozycji i żadnych argumentów nie przyjmujesz do siebie.

Niestety, poprzez takie pojmowanie spraw oczywistych, przez ludzi wykształconych ciągle mamy problem ze stosowaniem prawa,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywrotka ma najczęściej jeden rząd siedzeń, zróbmy jej Vat - 1a

Myślę że byłby problem z podrodzajem pojazdu ;)

 

pojmowanie spraw oczywistych

 

To nie są sprawy oczywiste bo gdyby były to byśmy nie dyskutowali :)

 

Problemem jest to że wg. mnie i nie tylko mnie taki pojazd spełnia jednocześnie dwa punkty ustawy o Vat a wg. Ciebie tylko jeden. Nie potrafisz przyznać racji komuś innemu (nie mnie tylko michałowi_k bo to on wysunął takie stwierdzenie) W sumie nieważne który pkt spełnia skoro i tak ma z tego powodu te same przywileje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ma rację i ten ma racje. Ale ja popieram tok myślenia Janusza. Dla mnie wywrotka to vat2 i nic innego bym nie wystawił. Żona jest kobietą i teściowa jest kobieta. To czemu by w nocy nie pójść do tego drugiego pokoju? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ma rację i ten ma racje. Ale ja popieram tok myślenia Janusza. Dla mnie wywrotka to vat2 i nic innego bym nie wystawił. Żona jest kobietą i teściowa jest kobieta. To czemu by w nocy nie pójść do tego drugiego pokoju? :D

To mam pytanie:

Jak ci przyjedzie wywrotka z wpisanym VAT 1b w DR to dasz N i w ten sposób będziesz pisał donos na diagnostę który wcześniej zrobił badanie VAT czy zrobisz okresowe z wynikiem P bo dopuszczasz taką interpretację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ma rację i ten ma racje. Ale ja popieram tok myślenia Janusza. Dla mnie wywrotka to vat2 i nic innego bym nie wystawił. Żona jest kobietą i teściowa jest kobieta. To czemu by w nocy nie pójść do tego drugiego pokoju? :D

To mam pytanie:

Jak ci przyjedzie wywrotka z wpisanym VAT 1b w DR to dasz N i w ten sposób będziesz pisał donos na diagnostę który wcześniej zrobił badanie VAT czy zrobisz okresowe z wynikiem P bo dopuszczasz taką interpretację?

dam P. Wcześniej czasem trafiały się np. skrzyniowe vat3 i problemów nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.