Skocz do zawartości

Pasy bezpieczeństwa a VAT :P


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

dam P. Wcześniej czasem trafiały się np. skrzyniowe vat3 i problemów nie robiłem

I właśnie o to chodzi by nie zacietrzewiać się we własnej interpretacji ( jak to robi Janusz i ten drugi co zjadł wszystkie rozumy i będzie teraz inspektorem) tylko zrozumieć i zaakceptować dopuszczalną interpretacje innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci przyjedzie wywrotka z wpisanym VAT 1b w DR to dasz N

 

Nie mam za dużo styczności z VAT-ami na PSKP ,ale czy badanie VAT nie jest badaniem "jednorazowym" .?

Czy złe okreśenie Vat jest nie zmartwieniem tego diagnosty który go określił ?

 

Co do "wywrotki"(jeśli mogę :) )-czy jej przestrzeń ładunkowa -otwarta- jest oddzielona ścianą lub trwałą przegrodą?

1. Pojazdy samochodowe o DMC do 3,5t, inne niż samochody osobowe, mające jeden

rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków

ścianą lub trwałą przegrodą:

a) ........

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

 

Tak to przeczytałem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona jest kobietą i teściowa jest kobieta. To czemu by w nocy nie pójść do tego drugiego pokoju?

W życiu nie pójdę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - tylną ścianą kabiny.

 

To czy jest taki pojazd którego możemy zaliczyć tylko do VAT-2?

 

Oczywiście. Wystarczy uświadomić sobie prostą zależność:

1. Jest grupa pojazdów, którą możemy zaliczyć tylko i wyłącznie do VAT 1b ( np Skoda Felicja pickup )

2. Jest grupa pojazdów z otwartą przestrzenią ładunkową jako konstrukcyjnie oddzielny element, które możemy zaliczyć do VAT 1b i VAT2 ( np. Lublin wywrotka )

3. Jest grupa pojazdów z zamkniętą przestrzenią ładunkową jako konstrukcyjnie oddzielny element, które możemy zaliczyć tylko i wyłącznie do VAT 2 ( np. Lublin furgon izotermiczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

usunąłem swój post z pytaniem ,w czasie twojej odpowiedzi :)

Jesteś za szybki :-P - zadałem pytanie bez przemyślenia 8)

 

Wszystko :ok

została jeszcze do wyjaśnienia pierwsza częśc pytania 8);) :

 

"Nie mam za dużo styczności z VAT-ami na PSKP ,ale czy badanie VAT nie jest badaniem "jednorazowym" .?

I czy złe okreśenie Vat nie jest zmartwieniem tego diagnosty który go określił ? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jest grupa pojazdów z otwartą przestrzenią ładunkową jako konstrukcyjnie oddzielny element, które możemy zaliczyć do VAT 1b i VAT2 ( np. Lublin wywrotka )

No właśnie chodzi o to, że nie powinniśmy, bo dla nich powstał Vat-2, już powiedziałem, że świata naprawiać nie zamierzam, a odzywam się dlatego, bo Wy jesteście po prostu bardziej uparci ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi by nie zacietrzewiać się we własnej interpretacji

 

Właśnie o to mi chodziło.

Janusz60 zrobi Vat- 2 a ja 1b a michal_k wpisze obydwa do DR i wszyscy postąpimy prawidłowo bo mamy takie przepisy a nie inne.

 

Wy jesteście po prostu bardziej uparci

Ja nie jestem choć Ciebie tak postrzegam ::hey ale z drugiej strony podziwiam bo trzeba umieć bronić swoich poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagności się "kłócą", bo ekonomista wyprodukował dla nich przepisy. I póki tak będzie, póki lekarze, ekonomiści czy inni hydraulicy będą pisać przepisy dla SKP, będziemy mieli takie czy inne niespójności. A wystarczyło napisać "z otwartą przestrzenią ładunkową zawartą w bryle nadwozia" i byłoby po temacie. Wtedy wszystkie pick-up-y typu Skoda Forman byłyby w 1b, a skrzynie, wywrotki i inne tego typu wynalazki w 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wywrotkę, to w mojej ocenia bardziej pasuje VAT-2 i tak bym ją sklasyfikował, aczkolwiek zaliczenie jej do VAT 1b nie traktował bym jako jakiś istotny błąd. VAT 2 ma jeszcze taką przewagę, że nie ma w nim problemu z określeniem podrodzaju pojazdu, więc jak tylko mogę to wpisuję VAT-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT 2 ma jeszcze taką przewagę, że nie ma w nim problemu z określeniem podrodzaju pojazdu

Ale VAT 1b także :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.