Skocz do zawartości

Zakres i sposób przeprowadzania BTP, stan na 11.11.2005 r.


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

(Dz. U. z 2003r. Nr 227, poz. 2250 z późn. zm.) - wersja ujednolicona na dzień: 11.11.2005r.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 16 grudnia 2003 r.

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

 

Jest to wersja ujednolicona. Osobiście od blisko roku zbierałem się do ujednolicenia tej wersji. Ci co ze mną współpracują wiedzą jak uwielbiam pracować na wersjach jednolitych czego efekty na forum już były widoczne.

 

Jednak żeby podjąć się ujednolicenia Dz. Nr 227 to po prostu wymaga nadludzkich możliwości a wręcz jest nie wykonalne. Wszystkie dostępne wersje elektroniczne łącznie z Lex-em są wykonane za pomocą różnorakich grafik począwszy od załącznika Nr 1, którego tekst jest "rozwalony" tabele wychodzą daleko poza tekst drukowalny. W przepisie zastosowano dodatkowo oddzielnie dostępne grafiki wzorów oraz znaków, co uniemożliwia drukowanie całego przepisu za jednym razem. Dodatkowo wprowadzane zmiany przepisów dotyczyły miejsc w tekście, gdzie użyto skomplikowanej grafiki.

 

Sam dotychczas pracowałem na wersji nazwijmy to "posklejanej", gdyż po 6 próbie ujednolicenia dałem sobie spokój.

 

W sumie dzięki ADMINOWI Szanownemu zresztą Norbertowi zaparłem się i oddaje w Wasze i swoje ręce jak również urzędników nadzorujących SKP przepis, który jest najważniejszym dla diagnostów. W dodatku jest on już dostępny w formie jednolitej a ewentualne zmiany w nim będą mogły być już bez problemu naniesione.

 

Rzekłbym skromnie, że było to dla mnie duże wyzwanie ze względu na formę graficzną w jakiej sporządzone są wersje elektroniczne tego przepisu.

 

Nie wyobrażam sobie by jakiś diagnosta podczas wykonywania badań technicznych pojazdów posługiwał się wersją "poklejoną" z różnymi zmianami mając do dyspozycji na Forum Diagnostów ujednoliconą wersję elektroniczną.

 

I niech mi ktoś powie, że współpraca z urzędnikami nie jest tu na wysokim poziomie. :D

 

Tradycyjnie ADMIN zamieści ten załącznik z zabezpieczeniem przed dokonywaniem zmian w tekście.

 

Miłej lekturki :lol:

 

 

http://www.norcom.com.pl/download/stacja2000/prawo/NORCOM_Dz.U.2003.227.2250_ujednolicony_2005_11_11.pdf [PDF, 507 kB]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech mi ktoś powie, że współpraca z urzędnikami nie jest tu na wysokim poziomie

Ta gdzie kto by śmiał, dodam że nie tylko na wysokim ale i szerokim, tzw. współpraca szerokopasmowa. ;) Dziekujemy i doceniamy trud

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę reklamował, ale Admin namówił mnie na kolejną do przygotowania podobną niespodziankę dla Was - no i mej skromnej osoby - ułatwiającą życie w gąszczu przepisów. Za jakiś czas kolejny dziennik z serii ciężkich do ujednolicenia będzie dostępny na forum NORCOMU. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jestesmy bardzo,bardzo wdzieczni za tak gigantyczna prace !!Wszystkim ktorzy sie do tego przyczynili !! Boje sie jednak, ze jesli bedziemy ta wdziecznośc chcieli okazac w postaci jaką nadmienił PSUJ, to przy najbliższym spotkaniu integracyjnym bedzie trzeba zamówić koparke aby P.Bogdana i naszego Szefuncia odkopac z pod zwałów pełnych buteleczek ,ktorymi zostaną zasypani :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, bo jak tak dalej pójdzie to się to nowe biuro do spraw afer zajmie "naszym" Bogusławem i co wtedy :?::?::?: pozostanie czarna rozpacz :D

pozdrawiam B. M i tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi świadomość, że mogę komuś pomóc póki mam taką możliwość i cieszę się, że te dzieniki Wam się przydadzą bo mi na pewno. Dzięki za wyrazy uznania, ale nie poprzestaje na laurach i biorę się dalej do roboty by znowu zrobić coś co ułatwi nam życie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moźe mi ktoś podpowie dlaczego po ściągnięciu pliku z Dz.U. Nr 227 wyskakuje mi błąd przy otwarciu

Mogę zgadywać - masz starą wersję Acrobat Readera ? Jeśli tak - plik instalacyjny wersji 5.5 PL jest do pobrania pod tym linkiem: http://www.norcom.com.pl/pliki/_arce505pol.exe [13.70 MB]

Nie napisałeś nawet, jaki to błąd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.