Skocz do zawartości

Krótki numer nadwozia DODGE MAGNUM 2007


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzisiaj zgłosił się do mnie klient, który ma problem z zarejestrowaniem samochodu sprowadzonego z Włoch wyprodukowanego w Kanadzie.

W włoskim dowodzie rejestracyjnym znajduje się wpis LU następnie sześć ostatnich numerów nadwozia i na zakończeniu LU , na prawym przednim mocowaniu amortyzatora wybite jest 6 ostatnich znaków z numeru nadwozia , natomiast w okienku szyby czołowej i na TZ na drzwiach lewych przednich można odnaleźć numer 17-znakowy

Czy w takim wypadku konieczna jest w ogóle opinia rzeczoznawcy, w aso dodge dowiedziałem się że w niektórych modelach nie były nabijane na nadwoziu pełne numery identyfikacyjne, stąd można wnioskować że nie było ingerencji w pola numerowe poza zakładem producenta.

czy spotkaliście się już z takim problemem, jak pomóc klientowi ???????

P8050003.thumb.JPG.06ab272572d709da84af016ebd183b63.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    21

  • mily

    14

  • Paprock

    13

  • aboz

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

-ten uznać za poprawny VIN →

mily napisał/a:

w okienku szyby czołowej

 

W włoskim dowodzie rejestracyjnym znajduje się wpis LU następnie sześć ostatnich numerów nadwozia i na zakończeniu LU

 

Czyli wynik badania " N"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to bym jeszcze pod listwami progowymi z prawej strony pokopał i przejrzał dokładnie dywany pod siedzeniami. Przynajmniej wersje europejskie lubią tam mieć viny skryte: Caliber, Journey.

Może być numer nadany na podstawie włoskich przepisów.
- no może być, ale jak mily pisze auto posiada numery fabryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no może być, ale jak mily pisze auto posiada numery fabryczne.
Ale nie naniesione na nadwozie, więc mogą być nadane na podstawie wewnętrznych przepisów nowe. A to, że pokrywają się w części z numerami oryginalnymi to już pewnie wewnętrzne regulacje prawne precyzują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że pokrywają się w części z numerami oryginalnymi to już pewnie wewnętrzne regulacje prawne precyzują.
- ale te regulacje kompletnie mnie nie interesują. Piszę w zaświadczeniu podobnie jak zostało powiedziane w pierwszym poście. Zakańczam badanie wynikiem [N]. Wydział podejmie decyzję czy opinia, czy PC z siedemnastoznakowym numerem i galimatias wyprostuje się. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma nic w adnotacjach włoskiego DR, że jest to numer nadany przez włoski urząd? Wtedy uznałbym, że to numer nadany na podstawie odrębnych przepisów, czyli nie musi być VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze raz - numer wybity na prawy przednim "kielichu" amortyzatora składa się z 6 znaków które pokrywają się z ostatnimi znakami numery wskazanego w polu numerowym pod szybą i na TZ, z informacji uzyskanych w ASO DODGE dowiedziałem się że bardzo często zdarzało się że samochodu produkowane w USA nie miały wybitego pełnego numeru VIN lecz tylko ostatnie znaki na nadwoziu. Wydaje mi się że numer umieszczony w dolnej części szyby czołowej i umieszczony na TZ w sposób jednoznaczny identyfikują samochód. Osobiście spotkałem się z sytuacją gdzie samochód pod fotelem pasażera miał wybity 8 znakowy numer natomiast w polskim dowodzie rejestracyjnym wpisany był 17-znakowy numer widniejący w polu numerowym znajdującym się w lewym dolnym narożniku szyby czołowej i na tabliczce znamionowej , dlatego zastanawiam się czy na wszystkich samochodach sprowadzonych z USA są zawsze nabite numery nadwozia czy występuje tylko tabliczka znamionowa i numer w lewym dolnym narożniku szyby czołowej - bo akurat w tej kwestii ilu znawców tyle opinii

 

we włoskim dowodzie rejestracyjnym nie widzę informacji dotyczącej zamiany numeru nadwozia

PC093173.thumb.JPG.50158669a97c59536e0017d0ab7bf0e9.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma nic w adnotacjach? Struktura numeru bardzo sugeruje, że to numer nadany urzędowo. W tych gwiazdkach w środku nie ma czasem liter "LU"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mily, czego oczekujesz? Wyjaśniliśmy Ci skąd takie rozbieżności mogły się wziąć i jak temat rozwiązać. Ten numer, który jest w DR i na nadwoziu (nabity) wygląda na nadany na drodze administracyjnej we Włoszech. Rozwiązania podali paprock i michal_k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołym okiem widać, że to chryslerowskie znaki.

W tych gwiazdkach w środku nie ma czasem liter "LU"?
wydaje mi się właśnie, że są więc wychodzi na to, że może jednak nadany w Italii. Poza tym nie podoba mi się ta 2 zachodząca na pierwszą gwaizdkę :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć skan DR - na pewno na 100% nie ma nic w adnotacjach na ten temat?
- najciekawsze rzeczy są na drugiej stronie tej płachty formatu A-4.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kiedyś pojazd z nadanym we Włoszech numerem i miał mniej więcej taki format XX111111XX - do tego była adnotacja w DR lub w "akcie własności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABOZ - dziękuję bardzo za informacje , natomiast nurtują mnie dwa pytania na które jeszcze nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi

- czy w samochodach sprowadzonych z USA zawsze musi występować nabity na nadwoziu numer VIN , czy występują samochody które nie posiadają wybitego na nadwoziu numeru

- czy w świetle powyższych informacji samochód posiadający w polu numerowym 8 znakowy numer natomiast na podszybiu na tabliczce znamionowej i w dowodzie rejestracyjnym 17 znakowy numer został zarejestrowany prawidłowo czy doszło do omyłki ?

 

[ Dodano: 05-08-2014, 17:44 ]

już wysłałem zapytanie do wydziału komunikacji jak mam postąpić w tej kwestii - jak otrzymam odpowiedź na pewno podzielę się nią na forum - DZIĘKI

P8050050.thumb.JPG.4b5b6f02c796ef7b387b4af94f005405.JPG

P8050051.thumb.JPG.e5ed029467b019f9df99904347197cb6.JPG

P8050052.thumb.JPG.da4179b32c053fa6a3e6c80c6ad6edd1.JPG

P8050053.thumb.JPG.a59f53abfdef260cd183c436282cce58.JPG

P8050012.thumb.JPG.1e2d9577c5958121ffbcee16e41a0ea2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten numer to na 99,99% numer nadany przez włoski urząd - ten urząd ma właśnie wyróżnik "LU", czyli miejscowość Lucca. A masz może "akt własności"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest adnotacja o numerze!!!

 

[ Dodano: 05-08-2014, 18:07 ]

n. telaio punzonato su duomo amm. - numer ramy jest nabity "admin."

 

czyli administracyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki michal - masz rację tego nie zauważyłem - pewnie dlatego że znajomość włoskiego u mnie jest na poziomie google :-D , dosłałem twoje spostrzeżenie do WK

jeszcze raz dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zięki michal - masz rację tego nie zauważyłem - pewnie dlatego że znajomość włoskiego u mnie jest na poziomie google

 

Moja też, ale miałem już podobny przypadek, taka sama struktura numeru i podobna adnotacja - zarejestrowałem bez odstępstwa, uznając to, podobnie jak diagnosta, za numer nadany na podstawie odrębnych przepisów. Pasowałoby żeby tłumacz dobrze to przetłumaczył, a być może na "akcie własności" również jest podobna adnotacja, może nawet zapisana bez skrótów.

 

[ Dodano: 05-08-2014, 18:23 ]

Teraz jeszcze trzeba dopatrzeć się delikatnych "LU" w środku gwiazdek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.