Skocz do zawartości

Krótki numer nadwozia DODGE MAGNUM 2007


mily

Rekomendowane odpowiedzi

3. samochód ma cudaczny numer (nadwozia) na podstawie nie wiadomo czego nadany

Gdzie ?

Bo chyba jeszcze do tej pory mily go nie znalazł.

 

[ Dodano: 06-08-2014, 09:47 ]

Podałbym dyrektywę ale „kolega łysego” zaś się ocknie i dowali „nieważna pozamiatana” lub coś podobnego.

W podanym linku znajdziesz pismo ITS a w nim podstawy prawne.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=3612

i link do dyrektywy

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX:01976L0114-20130701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    21

  • mily

    14

  • Paprock

    13

  • aboz

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gdzie ?

Bo chyba jeszcze do tej pory mily go nie znalazł.

 

Jak nie znalazł - jest na samochodzie (nawet zdjęcie było), jest w DR, jest adnotacja o nabiciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To postaram się zebrać do kupy wszystkie dziwne informacje:

W DR jest adnotacja o zmianie numeru.

W DR jest numer LUXXXXXLU - na samochodzie bark jest takiego numeru i brak jest TZ z takim numerem.

 

Więc należy wnioskować, że jest to czysta zbieżność dokumentów z samochodem. :oops: Niestety należy wnioskować, że dokumenty nie są od tego samochodu.

 

Proszę Michał zwróć uwagę, że w DR w numerze VIN występują literki LU

Jak nie znalazł - jest na samochodzie (nawet zdjęcie było), jest w DR, jest adnotacja o nabiciu.

Więc musisz przyznać, że na pojeździe takiego numeru nie ma :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Michał zwróć uwagę, że w DR w numerze VIN występują literki LU

 

W środku gwiazdek też są LU - tak obstawiam, nawet coś tam delikatnie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środku gwiazdek też są LU - tak obstawiam, nawet coś tam delikatnie widać.

:-D

 

A cyfry "2" to nie widać?, występuje w tym nabitym numerze,czy nie 8) .LU się nie dopatrzyłem :?

Może ktoś to "puści" w Polskę ,ale u mnie na następnym badaniu N z tym numerem nadwozia i ...

brak jest TZ z takim numerem.

 

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=13929&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

 

Rozporządzenie Unijne reguluje tylko kwestie VIN nie reguluje uznawalności nabijania numerów identyfikacyjnych.....

 

 

 

Pojazd dostaje negatywny wynik badania za zbyt krótki numer i sprawa trafia do MTBIGM tam się dowiadujemy, że żaden z krajów Unii w tym Polska nie podpisał umowy o wzajemnej uznawalności nadanych cech identyfikacyjnych zalegalizowanych w dowodzie rejestracyjnym.

 

 

Jak będziecie mieli ochotę sprowadzić sobie samochód z Unii i według Polskich przepisów powinien mieć 17 znakowy numer VIN to nastawcie się psychicznie, że czeka Was procedura odstępstwa od zbyt krótkiego numeru ramy, który został nadany np. po korozji.

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj otrzymałem informację że mam napisać opinie w której dokonam identyfikacji, tzn w oparciu o otrzymane informacje z ASO zidentyfikuje model, rok produkcji, silnik i wyposażenia, następnie zapiszę informacje że tabliczka znamionowa nie nosi śladów ingerencji poza zakładem producenta mającej na celu zniszczenie lub zafałszowanie, podobnie że numer umieszczony w polu numerowym w lewym dolnym rogu szyby czołowej nie nosi śladów ingerencji poza zakładem producenta, szyba czołowa fabryczna orginalna z pierwszego montaż oraz wpiszę informację że na prawym przednim mocowaniu amortyzatora znajduje się numer wybity administracyjnie w Włoszech i znajduje się on w dowodzie rejestracyjnym , oznaczenia w gwiazdka LU mam traktować jako symbole otwierające i zamykające numer

 

na tej podstawie klient będzie mógł zarejestrować samochód na terenie Polski

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej podstawie klient będzie mógł zarejestrować samochód na terenie Polski
- byłbym bardzo wdzięczny gdybyś się przypomniał i poinformował z jakim numerem nastąpiła rejestracja :ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnie zapiszę informacje że tabliczka znamionowa nie nosi śladów ingerencji poza zakładem producenta mającej na celu zniszczenie lub zafałszowanie,

A jak to sprawdzisz?

podobnie że numer umieszczony w polu numerowym w lewym dolnym rogu szyby czołowej nie nosi śladów ingerencji poza zakładem producenta, szyba czołowa fabryczna oryginalna z pierwszego montażu

Ja bym w to się nie pchał

 

wpiszę informację że na prawym przednim mocowaniu amortyzatora znajduje się numer wybity administracyjnie w Włoszech i znajduje się on w dowodzie rejestracyjnym , oznaczenia w gwiazdka LU mam traktować jako symbole otwierające i zamykające numer

TAk i jeszcze przyczynę nabijania numeru :evil:

Bo wygląda, że jesteś Kaszpirowski

 

na tej podstawie klient będzie mógł zarejestrować samochód na terenie Polski

 

Oczywiście i będą się śmiali, że naiwniak to zrobił najlepiej podczas badania przed rejestracją i naiwniak się jeszcze pod tym podpisał :shock:

pozdrawiam

Paweł

I ja Ciebie pozdrawiam zwłaszcza jak okaże się, że będziesz musiał się tłumaczyć ze swojej ekspertyzy :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj otrzymałem informację że mam napisać opinie

 

Od kiedy to Diagnosta jest od pisania takich opinii??

WK przesadził. Jak chce takich opinii to niech powoła sobie rzeczoznawcę zgodnie z zasadami ogólnymi przewidzianymi w KPA.

 

KOLEGO - nie pchaj się w to!!! Zakres opisanych stwierdzeń wykracza poza wiedzę i możliwości badawcze SKP!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ja własnie jestem rzeczoznawcą i wykonuje opinię na potrzeby WK i diagnostów

 

Ja bym na Twoim miejscu zasięgnął wiedzy u źródła, czyli w urzędzie włoskim. Bo nie znając de facto ich procedur możesz wtopić z taką drobiazgową opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ja własnie jestem rzeczoznawcą

 

Ty jesteś??

 

Czy mu tu na forum? 8)

 

Pisz co chcesz -Twoja opinia, Twoja kasa, ale i Twoja odpowiedzialność myślę.

Z tego co piszesz nie masz żadnej wiedzy na temat nadawania nr we Włoszech, więc może jednak posłuchasz @michal_k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszystkie sugestie

 

ps. blakop

jako rzeczoznawca ma poszukiwać informacji i rozwiązań stąd moja obecność na forum

nie wiem skąd u Ciebie tak niechęć rzeczoznawców

na całe szczęście w moim środowisku w którym się obracam koledzy diagności nie traktują mnie jak zła koniecznego

gdyby na wszystko miał gotową odpowiedź i nie miał wątpliwości nie zawracałbym Wam głowy na forum

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to odbierasz.

Chodzi mi o to, że nie bardzo wiem jak chcesz oprzeć opinię na podstawie zapisów anonimowych userów na forum. Takich czy innych.

Owszem - fajnie, że tu zawitałeś, jak widzisz nakierowaliśmy Cię, ale po faktyczne ustalenia, które powinny być podstawą rzetelnej opinii powinieneś uderzyć chyba jednak do źródła. Może przez Konsulat albo jak...

 

Nie pochwalam pisania opinii na podstawie rozmów forumowych - to na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop

W takim razie Ty również mnie źle zrozumiałeś , przed rozpoczęciem tematu na forum miałem bardzo dużo wątpliwości i nie bardzo wiedziałem w którym kierunku mam pójść, nie oczekiwałem że na forum ktoś za mnie napisze opinie i będzie weryfikował informacje, potrzebowałem sugestii i wątpliwości - wszystko to znalazłem. teraz mogę spokojnie wysyłać zapytania i weryfikować informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym

 

Uważam że aby napisać opinię, należy poznać jak najwięcej spojrzeń na dany problem aby ustrzec się powierzchowności

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na wewnętrznym forum WK padło pytanie o samochód z numerem LU....LU - że taki wybity, a na podszybiu rzeczoznawca znalazł inny ::D

 

Pytanie pod kątem jaki numer powinien znaleźć się w DR ;) Znając sprawę odpowiedziałem, że w adnotacjach włoskiego DR jest mowa o nabiciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem informację, że najprawdopodobniej samochód zostanie zarejestrowany z krótkim VIN-em - natomiast w adnotacjach ma się pojawić pełny 17 - znakowy numer nadwozia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej samochód zostanie zarejestrowany z krótkim VIN-em

 

Moim zdaniem prawidłowo, bo jest to najnowszy nadany numer (o ile faktycznie się zgadza na nadwoziu).

 

natomiast w adnotacjach ma się pojawić pełny 17 - znakowy numer nadwozia,

 

Zupełnie bezpodstawnie i bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie bezpodstawnie i bez sensu.

Z sensem tylko, że niezgodnie z przepisami :(

Zgodnie z naszymi przepisami nabijając nowy numer stary należy przekreślić tak aby można było go odczytać (a nie zniszczyć) i podobnie powinno być w DR gdzie stary numer mógł by znajdować się w adnotacjach, tylko, że ustawodawca tego nie przewidział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sensem tylko, że niezgodnie z przepisami :(

 

Z sensem to byłaby adnotacja o nabiciu numeru we Włoszech - niestety również niezgodna z prawem. Stary VIN, jako nieaktualny i nie znajdujący się na nadwoziu - moim zdaniem nie powinien w dokumentach figurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, tylko, że włoska procedura może nie przewidywać "skreślania" starego numeru. Poza tym jak anulować numer na podszybiu :cool:

 

Ja myślę, że tą wiedzą to już się z nami @mily podzieli jak uzyska informacje u źródła. Przecież wiadomo, że nie zrobi opinii na podstawie info z forum, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary VIN, jako nieaktualny i nie znajdujący się na nadwoziu - moim zdaniem nie powinien w dokumentach figurować.

Ja uważam, że warto aby się tam znalazł, bo czasami bywa pomocny np. w doborze części, czy dekodowaniu parametrów pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.