Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

biker100

Rok produkcji w DR.

Czy jesteś za tym aby w DR pojazdu zapisany był rok produkcji pojazdu?  

43 użytkowników zagłosowało

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Zaloguj się lub zarejestruj, aby zagłosować w ankiecie.

Polecane posty

biker100

W związku z trwającymi pracami nad CEP proszę Szanownych Kolegów o wypełnienie ankiety.

JANUSZ60

Pewnie jak zwykle od Nas to będzie najmniej zależało, ale pobawić się możemy,,,

[ Dodano: 12-08-2014, 19:23 ]

Przede wszystkim niektóre zapisy prawa musiałyby ulec zmianie ,,,

Grzegorz Łódź
Pewnie jak zwykle od Nas to będzie najmniej zależało

Od Nas na pewno.Ale od OSDS czemu nie :-D

biker100
Pewnie jak zwykle od Nas to będzie najmniej zależało, ale pobawić się możemy,,,

[ Dodano: 12-08-2014, 19:23 ]

Przede wszystkim niektóre zapisy prawa musiałyby ulec zmianie ,,,

Pełna zgoda Janusz tylko zauważ, że jak nie teraz to później będzie jeszcze trudniej i to w pojedynkę wywalczyć cokolwiek. Teraz chociaż w tym temacie nie jesteśmy sami jest MIiR ;)

JANUSZ60

Dlatego przerwać jak najprędzej ustalanie roku produkcji a wszystkie ważne parametry w przepisach uzależnić od pierwszej rejestracji ,,,

biker100
Dlatego przerwać jak najprędzej ustalanie roku produkcji a wszystkie ważne parametry w przepisach uzależnić od pierwszej rejestracji ,,,
:ok

Mecher

głos oddany ...

Yeti

Robiąc ankiete w takim środowisku , wynik będzie przesądzony. Dla nas mniej roboty :D

grzegorz70
Robiąc ankiete w takim środowisku , wynik będzie przesądzony

Ktoś jednak jest za, więc nie ma jednomyślności.

JANUSZ60
Ktoś jednak jest za

Zapewne ktoś naiwny, kto nie zna mechanizmów ustalania roku produkcji w Polsce ,,,

michal_k

Ja jestem za - pod warunkiem zmiany przepisów i ustalania roku przez producenta. Musi też istnieć możliwość pominięcia roku (albo jakiegoś innego rozwiązania) dla pojazdów "nietypowych", których przedstawiciela producenta nie ma w Polsce.

Ponadto, dla pojazdów zabytkowych - zawsze jestem za.

JANUSZ60
Ja jestem za - pod warunkiem zmiany przepisów i ustalania roku przez producenta.

Ale ja między innymi o tym.

Znam pismo producenta, gdzie odmładzając pojazd pod potrzebę wyjaśnia, iż pojazd ten przeszedł w nowym roku proces kompletacji w postaci doposażenia w trójkąt oraz gaśnicę ,,,

adam1501

Mógłby istnieć rok produkcji w takim przypadku, ale tylko i wyłącznie pod kątem ustalenia tego przez rzeczoznawcę - konserwatora tylko po to aby uznać za zabytek. Taki zapis mógłby się znaleźć obowiązkowo w adnotacjach urzędowych. Natomiast na co dzień i dla zwykłego pojazdu wystarcza w zupełności jedna data (pierwszej rejestracji). Dla pojazdów dla których nie można jej ustalić obowiązkowo rzeczoznawca - producent, wystawiona opinia jako obowiązkowy dokument do badania i rejestracji.

blakop

Może te 4 osoby "za" na tą chwilę wypowiedzą się dlaczego??

Oczywiście jestem przeciw - głównie dlatego, że wiem, że ani SKP, ani nawet rzeczoznawca tak naprawdę tego nie robią... Więc po co ta farsa?? :?

darkdog

Powiem tak :? zawrze narzekamy to złe, to niedobre :razz: zastanawiamy się jak gdzie z jakich źródeł korzystać żeby rozkodować auto, jak to zrobimy to zawsze źle bo klient obrażony, nie wspomnę o handlarzach :-? ale jak ma się coś zmienić na dobre to wtedy się dzieję :oops: po co sobie komplikować życie :sad: czy za mało mamy problemów

luk
Ja jestem za - pod warunkiem zmiany przepisów i ustalania roku przez producenta. Musi też istnieć możliwość pominięcia roku (albo jakiegoś innego rozwiązania) dla pojazdów "nietypowych", których przedstawiciela producenta nie ma w Polsce.

Może te 4 osoby "za" na tą chwilę wypowiedzą się dlaczego??

Tak jestem za by w DR był wpisany rok ,a dlaczego z czystej formalności dla swojej wiadomości kupując pojazd. Bo chciałbym wiedzieć za jaki rocznik płace wiedząc ze takie same modele pojazdu występują w jakimś przedziale rocznikowym a później cenowym, sami wiemy o co chodzi. Tak wiem że mogę sobie iść do salonu i ustalić ale po co jak będę miał wpisane już w DR. Tylko dlatego.

Piszemy tutaj z naszego punktu widzenia jako diagnosty (ustalanie rocznika) ale popatrzmy z innej strony (prywatnej).

adam1501

Jeżeli w obiegu będzie tylko data pierwszej rejestracji to zapomni się o roku produkcji i przestanie on funkcjonować. Wówczas przestawimy się w zakupie na datę pierwszej rejestracji i ona będzie wykładnią do wszystkiego. Na zdrowy rozsądek, co za różnica czy fabrykę mój pojazd opuści dwudziestego grudnia czy piątego stycznia, jeżeli eksploatację zaczyna siódmego marca i przy zakupie zapłacę za tę datę.

aboz

luk, skoro jak dla większość naszych rodaków wartość pojazdu wyznacza dla Ciebie rok produkcji a nie faktyczny stan techniczny, to szczerze współczuję. Do tego ten nieszczęsny przebieg...

Grzegorz Łódź
Tak wiem że mogę sobie iść do salonu i ustalić ale po co jak będę miał wpisane już w DR. Tylko dlatego.
popatrzmy z innej strony (prywatnej).

Jakoś nie przekonuje mnie to.

Teraz tyle jest kupowanych pojazdów sprowadzonych z zagranicy w których DR nie ma RP i jakoś kupującym to nie utrudnia podjęcia decyzji zakupu.

biker100
Bo chciałbym wiedzieć za jaki rocznik płace wiedząc ze takie same modele pojazdu występują w jakimś przedziale rocznikowym a później cenowym, sami wiemy o co chodzi.

luk zawsze będziesz mógł skorzystać z dostępnych dekoderów oraz sprawdzić szyby, pasy etc. :cool:

danielg539
Bo chciałbym wiedzieć za jaki rocznik płace

Sęk w tym, że tylko te roczniki wpisane na podstawie homologacji homologacji lub informacji od importera danej marki są wiarygodne, bo te określane przez rzeczoznawców czy diagnostów są często błednie określone i to często z premedytacją więc najwyższy czas przerwać tą fikcję.

Jeśli rok miał by pozostać w DR to powinien być on wpisywany tam tylko na podstawie homo tak jak to jest z kat. hom.

biker100

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy oddali głos w ankiecie oraz tym, którzy wypowiedzieli się w temacie. Wszelkie wskazówki wykorzystamy w obecnej jak i przyszłej pracy OSDS-u.

::hey

Lukasz0417
Dziękuję bardzo wszystkim, którzy oddali głos w ankiecie oraz tym, którzy wypowiedzieli się w temacie. Wszelkie wskazówki wykorzystamy w obecnej jak i przyszłej pracy OSDS-u.

Nie ma za co. Dziękuję również ::hey

darkdog

"Idzie Grześ przez wieś, worek piasku niesie, a przez dziurkę piasek ciurkiem sypie się za Grzesiem. "Piasku mniej - nosić lżej!" Cieszy się głuptasek. Do domu wrócił, worek zrzucił, ale gdzie ten

Ten ,którego myśli nie wybiega daleko, zobaczy udrękę z bliska

JANUSZ60
Tak jestem za by w DR był wpisany rok ,a dlaczego z czystej formalności dla swojej wiadomości kupując pojazd.

I nie jest ważne dla Ciebie, że bardzo często wpisany jest rok nieprawdziwy ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.