Skocz do zawartości

Rok produkcji w DR.


biker100

Czy jesteś za tym aby w DR pojazdu zapisany był rok produkcji pojazdu?  

43 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    11

  • adam1501

    7

  • JANUSZ60

    7

  • ketiw38

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pewnie jak zwykle od Nas to będzie najmniej zależało, ale pobawić się możemy,,,

 

[ Dodano: 12-08-2014, 19:23 ]

Przede wszystkim niektóre zapisy prawa musiałyby ulec zmianie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak zwykle od Nas to będzie najmniej zależało, ale pobawić się możemy,,,

 

[ Dodano: 12-08-2014, 19:23 ]

Przede wszystkim niektóre zapisy prawa musiałyby ulec zmianie ,,,

 

Pełna zgoda Janusz tylko zauważ, że jak nie teraz to później będzie jeszcze trudniej i to w pojedynkę wywalczyć cokolwiek. Teraz chociaż w tym temacie nie jesteśmy sami jest MIiR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za - pod warunkiem zmiany przepisów i ustalania roku przez producenta. Musi też istnieć możliwość pominięcia roku (albo jakiegoś innego rozwiązania) dla pojazdów "nietypowych", których przedstawiciela producenta nie ma w Polsce.

 

Ponadto, dla pojazdów zabytkowych - zawsze jestem za.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za - pod warunkiem zmiany przepisów i ustalania roku przez producenta.

Ale ja między innymi o tym.

Znam pismo producenta, gdzie odmładzając pojazd pod potrzebę wyjaśnia, iż pojazd ten przeszedł w nowym roku proces kompletacji w postaci doposażenia w trójkąt oraz gaśnicę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, dla pojazdów zabytkowych - zawsze jestem za.

Mógłby istnieć rok produkcji w takim przypadku, ale tylko i wyłącznie pod kątem ustalenia tego przez rzeczoznawcę - konserwatora tylko po to aby uznać za zabytek. Taki zapis mógłby się znaleźć obowiązkowo w adnotacjach urzędowych. Natomiast na co dzień i dla zwykłego pojazdu wystarcza w zupełności jedna data (pierwszej rejestracji). Dla pojazdów dla których nie można jej ustalić obowiązkowo rzeczoznawca - producent, wystawiona opinia jako obowiązkowy dokument do badania i rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te 4 osoby "za" na tą chwilę wypowiedzą się dlaczego??

 

Oczywiście jestem przeciw - głównie dlatego, że wiem, że ani SKP, ani nawet rzeczoznawca tak naprawdę tego nie robią... Więc po co ta farsa?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak :? zawrze narzekamy to złe, to niedobre :razz: zastanawiamy się jak gdzie z jakich źródeł korzystać żeby rozkodować auto, jak to zrobimy to zawsze źle bo klient obrażony, nie wspomnę o handlarzach :-? ale jak ma się coś zmienić na dobre to wtedy się dzieję :oops: po co sobie komplikować życie :sad: czy za mało mamy problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za - pod warunkiem zmiany przepisów i ustalania roku przez producenta. Musi też istnieć możliwość pominięcia roku (albo jakiegoś innego rozwiązania) dla pojazdów "nietypowych", których przedstawiciela producenta nie ma w Polsce.

 

Ponadto, dla pojazdów zabytkowych - zawsze jestem za.

 

Może te 4 osoby "za" na tą chwilę wypowiedzą się dlaczego??

 

Tak jestem za by w DR był wpisany rok ,a dlaczego z czystej formalności dla swojej wiadomości kupując pojazd. Bo chciałbym wiedzieć za jaki rocznik płace wiedząc ze takie same modele pojazdu występują w jakimś przedziale rocznikowym a później cenowym, sami wiemy o co chodzi. Tak wiem że mogę sobie iść do salonu i ustalić ale po co jak będę miał wpisane już w DR. Tylko dlatego.

Piszemy tutaj z naszego punktu widzenia jako diagnosty (ustalanie rocznika) ale popatrzmy z innej strony (prywatnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w obiegu będzie tylko data pierwszej rejestracji to zapomni się o roku produkcji i przestanie on funkcjonować. Wówczas przestawimy się w zakupie na datę pierwszej rejestracji i ona będzie wykładnią do wszystkiego. Na zdrowy rozsądek, co za różnica czy fabrykę mój pojazd opuści dwudziestego grudnia czy piątego stycznia, jeżeli eksploatację zaczyna siódmego marca i przy zakupie zapłacę za tę datę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk, skoro jak dla większość naszych rodaków wartość pojazdu wyznacza dla Ciebie rok produkcji a nie faktyczny stan techniczny, to szczerze współczuję. Do tego ten nieszczęsny przebieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że mogę sobie iść do salonu i ustalić ale po co jak będę miał wpisane już w DR. Tylko dlatego.
popatrzmy z innej strony (prywatnej).

Jakoś nie przekonuje mnie to.

Teraz tyle jest kupowanych pojazdów sprowadzonych z zagranicy w których DR nie ma RP i jakoś kupującym to nie utrudnia podjęcia decyzji zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chciałbym wiedzieć za jaki rocznik płace wiedząc ze takie same modele pojazdu występują w jakimś przedziale rocznikowym a później cenowym, sami wiemy o co chodzi.

 

luk zawsze będziesz mógł skorzystać z dostępnych dekoderów oraz sprawdzić szyby, pasy etc. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chciałbym wiedzieć za jaki rocznik płace

Sęk w tym, że tylko te roczniki wpisane na podstawie homologacji homologacji lub informacji od importera danej marki są wiarygodne, bo te określane przez rzeczoznawców czy diagnostów są często błednie określone i to często z premedytacją więc najwyższy czas przerwać tą fikcję.

Jeśli rok miał by pozostać w DR to powinien być on wpisywany tam tylko na podstawie homo tak jak to jest z kat. hom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy oddali głos w ankiecie oraz tym, którzy wypowiedzieli się w temacie. Wszelkie wskazówki wykorzystamy w obecnej jak i przyszłej pracy OSDS-u.

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy oddali głos w ankiecie oraz tym, którzy wypowiedzieli się w temacie. Wszelkie wskazówki wykorzystamy w obecnej jak i przyszłej pracy OSDS-u.

Nie ma za co. Dziękuję również ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy oddali głos w ankiecie oraz tym, którzy wypowiedzieli się w temacie. Wszelkie wskazówki wykorzystamy w obecnej jak i przyszłej pracy OSDS-u.

"Idzie Grześ przez wieś, worek piasku niesie, a przez dziurkę piasek ciurkiem sypie się za Grzesiem. "Piasku mniej - nosić lżej!" Cieszy się głuptasek. Do domu wrócił, worek zrzucił, ale gdzie ten

Ten ,którego myśli nie wybiega daleko, zobaczy udrękę z bliska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem za by w DR był wpisany rok ,a dlaczego z czystej formalności dla swojej wiadomości kupując pojazd.

I nie jest ważne dla Ciebie, że bardzo często wpisany jest rok nieprawdziwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.