Skocz do zawartości

Motorower 2001 rok rejestracja 2008 - numer 12 znaków


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyjechał na badanie klient motorowerem Piaggio z 2001 roku. Numer nadwozia w dowodzie rejestracyjnym posiada 12 znaków i jest zgony z numerem na motorowerze. Problem polega na tym, że w dowodzie rejestracyjnym data pierwszej rejestracji to

10.01.2008. Zadzwoniłem więc do WK i pani sprawdziła w archiwum. Okazało się, że motorower sprowadzony był z Francji, a tam nie podlegają rejestracji. Więc tak musi być. Mnie nurtuje w takim razie czy taki motorower mógł w ogóle zarejestrowany bez odstępstwa. Wyczytałem przepisy, przewertowałem forum, nie znalazłem jakiegoś wyjątku aby to dopuścić do ruchu bez numeru VIN. W dowodzie już była pieczątka z badania na innej stracji 2 lata temu. Może ktoś podpowiedzieć jak postąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechał na badanie klient motorowerem Piaggio z 2001 roku

"...46)26) motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;..." (PoRD)

Wyczytałem przepisy, przewertowałem forum, nie znalazłem jakiegoś wyjątku aby to dopuścić do ruchu bez numeru VIN.

"...§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN)..." (warunki 951)

"...33) pojazd samochodowy – pojazd silnikowy,..." (PoRD)

"...32) pojazd silnikowy – pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego;..." (PoRD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtuje w takim razie czy taki motorower mógł w ogóle zarejestrowany bez odstępstwa.

 

Nie mógł. Chociaż są starostwa, które dla takich pojazdów nierejestrowanych wpisują datę I rejestracji 01.01 roku produkcji - i wtedy by grało.

 

Może ktoś podpowiedzieć jak postąpić?

 

Badanie z wynikiem N. Albo niech klient szuka innej stacji :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż są starostwa, które dla takich pojazdów nierejestrowanych wpisują datę I rejestracji 01.01 roku produkcji - i wtedy by grało.

 

Tak jest ,to jest wyjście :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 951 pkt 14 dział VI przepisy przejściowe.
- czyli:
14. Numeru identyfikacyjnego pojazdu (VIN), o którym mowa w § 53 ust. 4 pkt 1, nie wymaga się dla motoroweru zarejestrowanego przed dniem 1 stycznia 2003 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie podchwycił tematu, że zgodnie z warunkami technicznymi tak młody motorower (data pierwszej rejestracji) nie może mieć innego oznaczenia jak VIN, nawet nabitego na oddzielnych przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie podchwycił tematu, że zgodnie z warunkami technicznymi tak młody motorower (data pierwszej rejestracji) nie może mieć innego oznaczenia jak VIN, nawet nabitego na oddzielnych przepisach.

 

Zdaje się Adaś, że napisałem to już kilka miesięcy temu - czyżby przeoczenie ministra?

 

[ Dodano: 14-08-2014, 13:30 ]

Jednak pamięć mnie nie zawiodła:

 

www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=14605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że napisałem to już kilka miesięcy temu

Szukałem tego, bo zdawało mi się, że przerabialiśmy ten temat ale nie mogłem znaleźć. Przy okazji żywego przypadku chciałem wspomnieć o tym niedopatrzeniu, jak również zwrócić uwagę na sposób umieszczania przepisów przejściowych. Zamiast w danym punkcie określić, że od dnia to ma mieć ...., kwestia przeredagowania punktu, to cudują w przepisach przejściowych jako świeży paragraf.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co Starostwo gdzie jest zarejestrowany motorower nie widzi problemu i nie wie o co mi chodzi. Dzisiaj niestety nie miałem czasu z nimi rozmawiać, ale jak się dowiem coś o dalszych losach tego problemu to dam znać.

 

[ Dodano: 21-08-2014, 10:29 ]

tak na zakończenie wątku: WK nie widzi problemu i twierdzi że diagnosta spokojnie może dać pozytywny wynik badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.