Skocz do zawartości

zagubiony dow.rej


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    21

  • kowal

    9

  • rurek777

    9

  • blakop

    8

I proszę nie zadawać pytania co ja zrobiłem ;):cool:

 

Ty pewnie nic nie zrobiłeś ;)

 

Ok - już bez żartów - po prostu nie wszystko jest w systemie i tyle...

 

Nie ma co winić ani pracownika SKP, ani pracownika WK.

1. Nawet jak SKP dało zaświadczenie klient mógł je zwyczajnie wyrzucić...

2. Dane na temat OBT nie ma w systemie CEP...

 

I nie ma się co tu silić na złośliwości pod jakąkolwiek ze stron...

 

A tak swoją stroną - jak WK wydaje zaświadczenie o zagubionym DR, to z automatu drukuje się na nim tylko info o pierwotnym OBT (ważnym w chwili rejestracji). Jak chcesz, żeby było ważne aktualne musisz sam na to zwrócić uwagę... Głupie, nie??

 

W czasach gdy ja tworzyłem to oprogramowanie to byłby jeden tel. do dyr projektu... I sprawa by była rozwiązana. Bo razem to tworzyliśmy... Dziś?? No cóż.. Wygląda to jak wygląda... nawet nie bardzo wiadomo kogo dzwonić :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszalem,że nie wszyscy wydają,zastanawiam się dlaczego.

Żeby nie było że się czepiam .Być może dlatego że pracują na SKP PRO i stosują się do ich interpretacji .

 

[ Dodano: 27-08-2014, 19:50 ]

Nie tylko badań nie widać w CEP-ie ,ale bywa że pojazdu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego że pracują na SKP PRO i stosują się do ich interpretacji .

 

Możesz rozwinąć temat? GK nie każe wydawać zaświadczeń z OBT??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć temat? GK nie każe wydawać zaświadczeń z OBT??

Wiem że na wiosnę w Poznaniu GK mówił ,że będzie o tym na ich seminariach, i że tylko SKP PRO zapewnia prawidłowe .... Jakoś tak mniej więcej to było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na wiosnę w Poznaniu GK mówił ,że będzie o tym na ich seminariach, i że tylko SKP PRO zapewnia prawidłowe .... Jakoś tak mniej więcej to było .

 

Oj DARIO igrasz z ogniem :evil:::D::D::D , jak śmiesz :evil: "pomawiać" jedyny najbardziej przyjazny dla diagnosty program do obsługi SKP :what::hah::faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentagram mówisz..., że w tym programie może być taka blokada, że przy pozytywnym wyniku i pobraniu opłaty ewidencyjnej zaświadczeń nie da rady wystawiać??? :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.

Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

nie zauważam tu zapisu czy badanie P czy N -mam wystawić zaświadczenie i nie rozumiem jak inaczej to interpretują ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pentagram mówisz..., że w tym programie może być taka blokada, że przy pozytywnym wyniku i pobraniu opłaty ewidencyjnej zaświadczeń nie da rady wystawiać???

 

Nie, że nie da rady ale masz opcję nie drukowania zaświadczenia, tylko zapisanie go na twardy dysk, bądź wysłanie na serwer a program zarejestruje fakt wydania (wydrukowania) zaświadczenia z przeprowadzonego badania. Gdybyś był na wiosennym seminarium, to miałbyś wiedzę, której nie wolno na ogólnodostępnym forum przekazywać :evil:::D::D::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

której nie wolno na ogólnodostępnym forum przekazywać
- no to teraz rozumiem dlaczego Mr. Skull nabrał wody w swoje uzębione usta. To... to... to... top-secret to jest. :evil:

Że też ich infojmatykom takie piejdoły się chce. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że nie da rady ale masz opcję nie drukowania zaświadczenia, tylko zapisanie go na twardy dysk, bądź wysłanie na serwer a program zarejestruje fakt wydania (wydrukowania) zaświadczenia z przeprowadzonego badania.

No widzisz ,doskonale wiesz o co chodzi i jak jest zrobione.Więc jakie pomawianie ?

Chodzi o to że wystawić to nie to samo co wydać . No i używasz niewłaściwego słowa ,w rozporządzeniu takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wystawić to nie to samo co wydać
a różnica polega na?

Dla przykładu ustawodawca nakłada obowiązek wystawienia faktury nie później niż:

1) 30. dnia od dnia wykonania usługi - w przypadku świadczenia usług budowlanych lub budowlano-montażowych,

 

to oznacza, że usługodawca wystawi fakturę ale nie wyda jej usługobiorcy?

 

http://www.pit.pl/zasady-wystawiania-faktur-w-2014-r--gazeta-podatkowa-13122/

 

Co więcej w całej interpretacji poniżej nie ma użytego słowa wydaje:

 

http://www.oddk.pl/oddk/download/VAT_Judkowiak_1.pdf

 

i co fiskus też ma błąd w zapisach prawnych ... :shock:

 

Tylko nie mówcie mi, że wystawienie wg. fiskusa różni się od wystawienia wg. MIiR, im głębiej zagłębiam się we wszelakie interpretacje zwłaszcza te z centralnej Polski dochodzę do wniosku, że ... :x

 

Diagnosta po odbytym seminarium i zainwestowaniu pewnej kwoty na nie, na którym przekonają go, że wystawić to on musi ale wydać właścicielowi pojazdu nie koniecznie ... to dziękuję losowi, że nie dałem im zarobić.

 

Jeżeli ktoś ma dostęp do takowej interpretacji bardzo proszę wytłumaczcie mi na czym różnica polega. Jeżeli ktoś się obawia konsekwencji ze strony głoszących owe interpretacje proszę o kontakt na priv. Anonimowość gwarantowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę spać.

Język polski trudna sztuka, a ten niby prosty, zrozumiały, urzędowy raczej nigdy nie spełni Twego STOPA. Też się czepiłem konstrukcji samochodu do przewozu inwalidów jak jakiś... Nie ważne. Powracają schizy, że to co było w "czarnych pończochach lub rajstopach" chyba miało rację. Coś mi świta, że pion do ściany owszem, a do przegrody już nie bardzo. Tylko czekać, aż ktoś udowodni i ogłosi, że kiloniutony odnoszą się wyłącznie do jednej (słownie: jednej) tony. Z resztą doskonale to widać w nowych, bo wymienionych dowodach. Co czwarty może trzeci ma przeliczone. Lęki mam napisać "dobrze". :hah:

Do skreślania treści niemającej zastosowania nie śmiem powracać, po tym jak się okazało, że niektórzy "Guru" ze światka badań kreślą owe treści nawet w kawałkach.

Odpadam z polemiki wystawiania / wydawania. :zzz:

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta po odbytym seminarium i zainwestowaniu pewnej kwoty na nie
po prostu głupieje i nie wie co jest białe a co czarne - jak by tak w roku poświęcił czas i pieniądze i odbył szkolenie w rożnych ośrodkach po kolei- które prowadzą szkolenie to miałbyś mózg tak zmielony jak ktoś by go wrzucił do miksera i wyszło by z tego jedno wielkie gó.......o - bo każdy po swojemu i tak na końcu zostajesz sam z swoimi problemami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.