Skocz do zawartości

Odwołane egzaminy we wrześniu


piotrekr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • ketiw38

    11

  • piotrekr

    7

  • danielg539

    5

  • Grzegorz Łódź

    5

Widzę, że szybko zapominacie o dwóch różnych wpisach w uzasadnieniu - jak to poglądy zmieniają się od czytania forum:

Projekt przewiduje podwyższenie opłat za egzaminy kwalifikacyjne przeprowadzane przez TDT dla kandydatów na diagnostów i diagnostów uzupełniających swoje kwalifikacje, w przypadku egzaminu kwalifikacyjnego (teoretyczny + praktyczny) z 210 zł na 350 zł, za egzamin kwalifikacyjny dla diagnostów uzupełniających uprawnienia oraz egzamin poprawkowy: za każdy moduł ze 100 zł na 150 zł, lecz nie więcej niż 350 zł (aktualnie 210 zł), za ponowny egzamin praktyczny: ze 100 zł na 150 zł.

 

Projekt przewiduje podwyższenie opłat za egzaminy kwalifikacyjne przeprowadzane przez TDT dla kandydatów na diagnostów i diagnostów uzupełniających swoje kwalifikacje, w przypadku egzaminu kwalifikacyjnego (teoretyczny + praktyczny) z 210 zł na 270 zł, za egzamin kwalifikacyjny dla diagnostów uzupełniających uprawnienia oraz egzamin poprawkowy: za każdy moduł ze 100 zł na 130 zł, lecz nie więcej niż 270 zł (aktualnie 210 zł), za ponowny egzamin praktyczny: ze 100 zł na 120zł.

Ja osobiście chciałbym, aby za każdym razem różnice finansową egzaminowani wpłacali na cele statutowe OSDS-u. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście chciałbym, aby za każdym razem różnice finansową egzaminowani wpłacali na cele statutowe OSDS-u. :oops:

 

Ja tam nie mam nic przeciwko, tylko ciekawe co PISKP na to :x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze 2 cytaty

Uwzględniono uwagę nr 8 w zakresie zmiany wysokości opłat za przeprowadzanie egzaminów, poprzez zwiększenie wysokości opłat z tego tytułu o wskaźnik inflacji w latach 2004-2014, a więc stawka za egzamin kwalifikacyjny będzie wynosiła 270 zł w stosunku do stawki w wysokości 210 zł przewidzianej w aktualnym rozporządzeniu.
Uwzględniona została uwaga dotycząca zmniejszenia wysokości opłat za egzaminy - wyjaśnienia w tym zakresie przedstawiono w uwadze PISKP nr 8
:x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z osobami którym właśnie mija 6 m-cy na zdanie egzaminu? Jeśli dobrze zrozumiałem to bez względu na to kiedy mijał ostateczny termin (tzn sierpień, wrzesień ,październik czy listopad ), to umożliwiony będzie jeden egzamin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z osobami którym właśnie mija 6 m-cy na zdanie egzaminu? Jeśli dobrze zrozumiałem to bez względu na to kiedy mijał ostateczny termin (tzn sierpień, wrzesień ,październik czy listopad ), to umożliwiony będzie jeden egzamin ?

 

Pytaj tu:

Transportowy Dozór Techniczny

Tytusa Chałubińskiego 4

00-928 Warszawa

Mazowieckie

Polska

 

Telefon: (22) 4902902

 

Ale zanim zadzwonisz przeczytaj §18.1; 2; 3. (str. 9)

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//520/235818/235856/dokument135757.PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mało to obchodzi forumowiczów co napiszę, ale być może ktoś to przeczyta :idea:

wykreślenia części dokumentów załączanych do wniosku o dopuszczenie do egzaminu kwalifikacyjnego przeprowadzonego przez TDT, tj.: pisemnego oświadczenia o posiadaniu wymaganego wykształcenia i praktyki oraz kserokopii zaświadczenia o ukończeniu szkolenia dla diagnostów. Ww. dokumenty nie są potrzebne TDT do przeprowadzenia egzaminu, a fakt, że są składane, powoduje konieczność potwierdzenia przez TDT spełnienia wymogów zadeklarowanych w tych dokumentach. Rolą TDT jest sprawdzenie, czy osoba ubiegająca się o uprawnienie diagnosty posiada odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną do wykonywania badań technicznych pojazdów

 

doprecyzowania, iż część praktyczna egzaminu w zakresie przeprowadzenia badania technicznego przez zdającego jest przeprowadzana w zakresie określonym przez komisję egzaminacyjną w oparciu o program szkolenia diagnostów określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia

 

praktyka, wymagane szkolenia oraz zdany egzamin kwalifikacyjny jako przesłanki wymagane do uzyskania uprawnień diagnosty są badane przez starostę na etapie postępowania o nadanie uprawnienia i muszą wystąpić łącznie. Kolejność wymieniania ich w przepisie nie przesądza o kolejności ich uzyskiwania przez kandydata na diagnostę. Ww. dokumenty nie są potrzebne TDT do przeprowadzenia egzaminu, a fakt że są składane, powoduje konieczność potwierdzenia przez TDT spełnienia wymogów zadeklarowanych w tych dokumentach. Rolą TDT jest natomiast sprawdzenie, czy osoba ubiegająca się o uprawnienie diagnosty posiada odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną do wykonywania badań technicznych pojazdów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem oburzenia, przecież zawsze tak było, że dopiero to starosta weryfikował kwestie doświadczenia oraz wykształcenia, na egzaminie podpisuje się formularz w którym zaświadcza się pod groźbą kary posiadanie wykształcenia i doświadczenia, ale nikt tego nie weryfikuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wyjaśnisz po co po co jest kurs i praktyka, i po co jest egzamin?

Dla wyjaśnienia: w szkole (niższej, wyższej) też najpierw zdajesz egzamin, a później praktykujesz i się szkolisz? :evil:

Kolejność wymieniania ich w przepisie nie przesądza o kolejności ich uzyskiwania przez kandydata na diagnostę.
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź dotyczyła kwestii sztucznej weryfikacji niezbędnych wymogów, które i tak nie mają na tym poziomie miejsca. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie aby jednocześnie się uczyć i praktykować ! A o tym ludzie, którzy podważali kolejność zdobywania wiedzy zapomnieli. Btw nadal technik ekonomista lub gastronomii może zostać diagnostą ? może tym tematem warto się zająć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź dotyczyła kwestii sztucznej weryfikacji niezbędnych wymogów, które i tak nie mają na tym poziomie miejsca.

Ale nie zaprzeczysz, że przystąpienie do egzaminu powinno być ostatnim etapem do uzyskania uprawnień?

 

Ponieważ nie odpowiedziałeś na moje pytanie o roli egzaminu, to ja zadam jeszcze inne:

Czy instytucja do której jest składane OŚWIADCZENIE o odbytych praktykach i ukończonym kursie ma obowiązek weryfikowania takich OŚWIADCZEŃ?

 

Co powinno być ważniejsze dla instytucji oświadczenie czy zaświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38 szkoda czasu na tego typu dysputy, doskonale wiemy, jak to w tej chwili wygląda. Dla mnie nie ma znaczenia kto to weryfikuje, masz wątpliwości czy spełniasz wymagania, udajesz się do WK. Przecież jesteśmy dorosłymi ludźmi i potrafimy czytać...niekoniecznie ze zrozumieniem.

 

Uważam, że są ważniejsze tematy: przytoczony wcześniej dotyczący technika gastronomii na stanowisku diagnosty na przykład....TDT zrezygnowało z czegoś, czego i tak nie wykonywało...chcecie im nadać jeszcze większe uprawnienia ? z tego co czytam na forum to raczej tendencja jest odwrotna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że są ważniejsze tematy: przytoczony wcześniej dotyczący technika gastronomii na stanowisku diagnosty na przykład....

Widzisz każdy ma swoje priorytety.

Ja chcę wiedzieć czy szkolący mają do tego uprawnienia?

Czy egzaminujący mają do tego uprawnienia?

Czy egzamin na diagnostę może zdawać przedszkolak?

Czy .......

.....................

Czy będą egzaminy w tym roku?

Czy ośrodki szkolenia interesuje to, że nie mogą szkolić?

Czy ministerstwo doceni jak ważnym zawodem jest diagnosta samochodowy?

Czy diagności chcą mieć coś do powiedzenia?

Czy.....................

.......................................................

Pytań jest dużo tylko czy to kogoś interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz każdy ma swoje priorytety.

 

Znów wypada ketiw38, przyznać racje, bo jak dalej tak pójdzie to przedszkole będą dzieci zaczynały od pracy magisterskiej :( .

Życie dowodzi, że największym priorytetem dla większości jest kasa a nie ład i porządek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tematem powyższej dyskusji, czy ktoś bardziej świadom w kwestii procesów legislacyjnych orientuje się przypadkiem ile +- może jeszcze czasu upłynąć żeby to rozporządzenie zostało zaakceptowane przez ministra ? Jedyne co odnalazłem to informacja, że projekt nabiera mocy po 7 dniach od oficjalnego ogłoszenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to będzie się działo przez te 4 a właściwie 3 miesiące..... :razz: Zwłaszcza się zmienią się rozporządzenia ws. warunków technicznych i sposobów przeprowadzania badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.