Skocz do zawartości

zmiana liczby miejsc


drogba

Rekomendowane odpowiedzi

sorki koledzy że tak długo ale obowiązki , wracając do meritum tak jak podejrzewaliście chodziło o vat , jak pokazałem klientowi zapis o kracie albo ścianie to podziękował , ale dzięki za sugestje już wyrobiłem sobie zdanie dzięki no i liczcie na browara ale w realu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • aboz

    10

  • blakop

    8

  • Paprock

    7

  • mirek.g

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kolego @Dasmin - Ty przede wszystkim się zastanów (oprócz kwestii technicznych samych foteli i mocowań), czy ten pojazd będzie spełniał wszystkie warunki techniczne dla autobusu. A jest tego sporo. O uprawnieniach do kierowania (i to nie tylko samym prawku mowa) nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, podepnę się pod ten temat. Mamy okazję kupić Peugota Partnera (stan idealny od pierwszego właściciela) rocznik 2004 ,homologacja rodzaj nadwozia AF wielofunkcyjny, kategoria N1 samochód ciężarowy, dwa rzędy siedzeń 5 miejsc. Czy możliwa przy nim będzie zmiana na 2 osobowy oczywiście przegroda za fotelami, oczywiście równierz badanie po zmianach i tu najważniejsze pytanie czy będzie się łapał po zmianach na badanie VAT (odliczanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy będzie się łapał po zmianach na badanie VAT

Będzie .

Teraz też się łapie na odliczanie tyle że na 50% i nie potrzeba badania,ewidencji itp. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dario, Mirek dzięki bardzo za pomoc. Autko potrzebujemy 2 miejscowe żeby co nie co w nim zmieścić teraz po waszej pomocy możemy spokojnie go kupić. A druga sprawa, Dario jak ma 5 miejsc to też się łapie na odliczanie VAT-u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zgłoszeniu wokrzystywania pojazdu wyłącznie do działalności gospodarczej i prowadzeniu ewidencji przebiegu, przysługuje 100% odliczenie.

Masz rację ,za bardzo skupiłem się na tym że większości właścicieli nie chce się prowadzić ewidencji . Mam dokument w którym jest to krótko i zwięźle opisane ,niestety na ogólne nie można wrzucić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczyło tylko odliczeń VAT-u od paliwa od pojazdów osobowych.

a nie przypadkiem tych nie spełniających wymogów VAT ?? ( bo to wielka różnica )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczyło tylko odliczeń VAT-u od paliwa od pojazdów osobowych.

a nie przypadkiem tych nie spełniających wymogów VAT ?? ( bo to wielka różnica )

Art. 12. 1. Obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika do

dnia 30 czerwca 2015 r. paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu:

1) samochodów osobowych;

2) innych niż samochody osobowe pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej

3,5 tony, w których liczba miejsc (siedzeń) łącznie z miejscem dla kierowcy wynosi:

a) 1 – jeżeli dopuszczalna ładowność jest mniejsza niż 425 kg,

b) 2 – jeżeli dopuszczalna ładowność jest mniejsza niż 493 kg,

c) 3 lub więcej – jeżeli dopuszczalna ładowność jest mniejsza niż 500 kg.

2. Przepis ust. 1 nie dotyczy pojazdów samochodowych, które są wykorzystywane przez podatnika wyłącznie do działalności

gospodarczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w przepisach VAT-owskich było zawieszone odliczanie 50% do lipca 2015.

Obecne przepisy odnośnie odliczania VAT-u są przejściowe i ulegną zmianie chyba właśnie w 2015r. Podobno po tej dacie VAT od paliwa będzie rozliczany ryczałtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę jeszcze - może mi ktoś sprawdzić jaki podrodzaj ma Kia Cee'd z homo PL*3602*09, wariant/wersja F5DUI/M62AZ1 ??

 

Nie ukrywam, że chodzi o sprawdzenie, czy można mu dwa siedzenia dołożyć, żeby był nadal N1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegów ze Szczecina,robimy zmiany konstrukcyjne na pogrzebowy, najczęściej nowe pojazdy z PC i podobno Wasz WK nie przyjmuje papierów zmian konstr. na podstawie PC.Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegów ze Szczecina,robimy zmiany konstrukcyjne na pogrzebowy, najczęściej nowe pojazdy z PC i podobno Wasz WK nie przyjmuje papierów zmian konstr. na podstawie PC.Dlaczego?
nie prościej zadzwonić do źródła i dowiedzieć się czy tak faktycznie jest i poprosić o podstawę prawną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się zwyczajnie dowiedzieć od kolegów tam pracujących,to nie jest mój problem tylko klienta który dzwonił z pretensjami do mnie. Ps.Ale dajecie rady :) Pytam kolegów ze szczecińskiego a odpowiada drugi koniec Polski. :) Na telefon to ja sobie mogę,nie będę tam jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.