Skocz do zawartości

przewóz małej paralotni


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, klient przyjechał do mnie z pytaniem czy można holować paralotnie (trójkołowiec wielkością przypominający duży wózek dziecięcy) przyczepioną z tyłu na haku. Do paralotni chce dorobić zaczep a z tyłu zamontować panel ze światłami. Pytał się Policjanta i mówił że powinno być ok. Ponoć paralotnia posiada OC, gdyż jest obowiązkowa. Znalazłem podobny temat na forum dotyczący holowania dragstera, lecz nie rozwiązał on tego problemu. Moim zdaniem najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłaby przyczepka... Na internecie znalazłem jeszcze jeden patent. Przebowa platformy rowerowej zakładnej na hak. Jest to chyba rozwiązanie pośrednie. Czytałem PoRD odnośnie przewożenia ładunku i konkretnego zakazu nie znalazłem.

 

PS. Do tej pory paralotnia przewożona była w bagażniku w kombi przy częściowo złożonej kanapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(trójkołowiec wielkością przypominający duży wózek dziecięcy) przyczepioną z tyłu na haku
- no, czyli środek transportu przeznaczony do poruszania się po drodze, a coś mi się zdaje, że maszyna samobieżna na bank z tego nie będzie.

Mi wychodzi na jedno z holowaniem po szosie małego samolotu. Swoją drogą ciekawe co ten pan policjant na to powie? :?

images?q=tbn:ANd9GcRKz6jpjriTHFhDzfL_QpXIyiNFdcbXzntv8_yqPxVnma0MlnAi

Powinna być przyczepa. Przyczepa ze światłami i tablicami. Tak jak jest z łodziami. Są przyczepy transportowe, są wózki portowe, są wózki slipowe.

No i te małe kółeczka, nie mówiąc o stabilności.

No to mnie, ale fest jednak zdziwiło, żeby z paralotni przyczepkę lekką robić... a bez skrzydła zdaje się wychodzi pojazd silnikowy trójkołowy. :D

paralotnia-z-napedem-sprzedam-zamienie-na-motocykl-2846567030_1_thumb.jpg

I pozostaje zasadnicze pytanie; gdzie statki powietrzne są rejestrowane?

Bo jak w WK to spoko reszta. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.