Skocz do zawartości
djsiny

przyczepka sam zmiany

Rekomendowane odpowiedzi

djsiny

Witam mam przyczepkę samochodową zarejestrowaną jako

 

!. przyczepka specjalna

2. opancerzona

 

 

Została przebudowana na zwykłą lekka ( od podstawy została przebudowana) gdzie mogę dokonać nowego wpisu w dowodzie rejestracyjnym czy mogłem tak zrobić??

 

 

Przyczepka została kupiona jutro mam dokonać wymiany dowodu rejestracyjnego i chciałbym aby nie widniało specialna tylko jako lekka jak mogę dokonać tych zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
djsiny

to mam się zgłosić to stacji okręgowej w moim mieście i powiedzieć że dokonałem zmiany konstrukcyjnej i chce aby wydali mi wniosek ?

 

temat z 2011r do tej pory trochę zmieniły się przepisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Ja tam za dobry nie jestem, ale...

Najpierw bym się zastanowił, czy zmiana rodzaju pojazdu z przyczepy specjalnej na przyczepę lekką, jest zmianą, dla której ustawa przewidziała wyjątek:

Art. 66. → ustęp 4. Zabrania się: → punkt 6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem: →

 

a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu lub inny równoważny dokument, o którym mowa w art. 70j ust. 1, art. 70k ust. 1, art. 70o ust. 1, art. 70zo ust. 1, art. 70zp ust. 1 albo art. 70zu ust. 1,

 

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

Wiem, że mowa o pojeździe marki SAM, ale idzie, przyszło nowe i z interpretacją powyższego może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kryczynski A

Sprawdź w WK może to babol w dokumentach jest :D ,jak nie to powinni Ci udzielić informacji wyczerpującej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
djsiny

byłem w staroście pokazywała mi pierwszy dowód właściciela i jest

 

Rodzaj przyczepki przyczepka specjalna

 

przeznaczenie: opancerzony

 

właściciel przebudował tą przyczepkę na większe gabaryty i dlatego chce zmienić w dowodzie na lekka :< a jutro ide do WK aby zarejestrować na mnie nią.

 

Oraz z innej beczki w dowodzie mam wpisany przegląd bezterminowy i jak jutro zabiorą mi dowód to będę musiał znow przegląd robic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k

Rodzaj przyczepki przyczepka specjalna

 

przeznaczenie: opancerzony

 

Czyli jest źle sklasyfikowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
djsiny

ok a kto może nią ponownie sklasyfikować dokonać zmiany wypisać mi wniosek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kryczynski A

Na zmiany tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
djsiny

a kto te zmiany może mi udokumentować gdzie mam się kierować ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
!. przyczepka specjalna

2. opancerzona

Ważna jest przedewszystkim poprzednia DMC;

jeżeli jest ≤750 kg to przyczepa jest lekka, tylko źle została zarejestrowana

 

Dz. U. z 2007 r. Nr 137, poz. 968 zał 4

 

i jeszcze jedna wskazówka

przyczepa pow 750kg musi mieć hamulce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
djsiny

Od samego początku ma DMC 399 w staroście pokazywali pierwszy dowód i tak było 399 i przyczepka specjalna rodzaj opancerzona ale facet ją przebudował od podstaw w 2014r.i jutro będę w urzędzie i chce ja zarejestrować ale zeby była jako lekka DMC399 może zostać ale pozbyć się tego "specjalna opancerzona' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Jak sklasyfikowana tak sklasyfikowana, ale jak wyprostować:

1. czy na podstawie oświadczenia petenta?

2. na podstawie konstrukcyjnych zmian??

3. kto ma dokonać tych zmian jak to SAM???

Ot, i cała zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
Jak sklasyfikowana tak sklasyfikowana, ale jak wyprostować:

1. czy na podstawie oświadczenia petenta?

2. na podstawie konstrukcyjnych zmian??

3. kto ma dokonać tych zmian jak to SAM???

Ot, i cała zagadka.

 

Badanie dodatkowe:

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

2) skierowany przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu:

a) w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji

 

na uprawnionej SKP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
ale facet ją przebudował od podstaw w 2014r.
chce ja zarejestrować ale zeby była jako lekka DMC399 może zostać ale pozbyć się tego "specjalna opancerzona'

 

Jedź na stację, która może dokonywać badań po zmianach konstrukcyjnych (np. każda okręgowa). Diagnosta zrobi badanie i wystawi zaświadczenie z opisem zmian. Ten dokument będzie podstawą do wydania DR z nowymi danymi. Diagnosta może (ale nie musi) zażądać opinii rzeczoznawcy. Praktykuje się też, że zamiast opinii zażąda "kwitu z wagi", żeby określić nową masę własną po zmianach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
djsiny

ale byłem na stacji okręgowej na 4 i żaden nie chce napisać wniosku zobaczyć tej przyczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
ale byłem na stacji okręgowej na 4 i żaden nie chce napisać wniosku zobaczyć tej przyczepki.
Diagnosta nie pisze wniosku, tylko ma przeprowadzić DBT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
djsiny

czyli ponownie udać się mam na stację okręgowa aby przeprowadzić DBT ( nie wiem co oznacza ten skrót :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
czyli ponownie udać się mam na stację okręgowa aby przeprowadzić DBT

 

Dodatkowe badanie techniczne po zmianach powodujących zmianę danych w DR. Powiedz, że przyczepa została przebudowana i nie jest już opancerzona. Teraz jest to przyczepa lekka (zawsze była lekka, tylko błędnie w DR) o podrodzaju ciężarowa (bo rozumiem, że teraz służy do przewozu towarów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
czyli ponownie udać się mam na stację okręgowa aby przeprowadzić DBT
tak zgodnie z PORD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
djsiny

przyczepka pochodzi z 1984 roku zarejestrowana została jako przyczepka specjalna rodzaj opancerzona o 390DMC. W roku 2014 została przebudowana przez właściciela ( nie zgłosił tej przebudowy, zmiany konstrukcyjnej) W 2014 sierpniu zakupiłem tą przyczepkę i pora zeby ją zarejestrować na mnie ale chce ją jako lekka ( w końcu została przebudowana)

skanowanie0001.thumb.jpg.8fca5a3ad1b4d31f8ed269015e4631d3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No dobrze. Powoli się klaruje.

Na wniosek właściciela przyczepka stawia się na stacji kontroli, aby przeprowadzić dodatkowe badania techniczne polegające na ustaleniu niezbędnych danych do jej/jego rejestracji (masło maślane, bo zarejestrowane).

Ale OK, może być. Co dalej jak w dowodzie specjalna, a lekka na kanale. Idzie o literalny wynik z badania, aby nie było niespodzianek.

A może wedle dzisiejszej wklejki okraszonej danymi, niezgodność w rodzaju nazwać Usterkami Drobnymi???

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Na wniosek właściciela przyczepka stawia się na stacji kontroli, aby przeprowadzić dodatkowe badania techniczne polegające na ustalenia niezbędnych danych do jej/jego rejestracji (masło maślane, bo zarejestrowane).

 

Nie ustalenie danych - tylko zmiany konstrukcyjne, bo została przebudowana.

 

A przy okazji należy ją prawidłowo sklasyfikować jako lekka (bo zawsze taka powinna być).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
djsiny

Tak ale na żadnej stacji okręgowej nie chcą mi tego zrobić w Radomiu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
Tak ale na żadnej stacji okręgowej nie chcą mi tego zrobić w Radomiu
poproś o odmowę badania na piśmie, najlepiej na swoim wniosku. Jeżeli diagnosta odmówi poproś właściciela SKP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.