Skocz do zawartości

przyczepka sam zmiany


djsiny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam przyczepkę samochodową zarejestrowaną jako

 

!. przyczepka specjalna

2. opancerzona

 

 

Została przebudowana na zwykłą lekka ( od podstawy została przebudowana) gdzie mogę dokonać nowego wpisu w dowodzie rejestracyjnym czy mogłem tak zrobić??

 

 

Przyczepka została kupiona jutro mam dokonać wymiany dowodu rejestracyjnego i chciałbym aby nie widniało specialna tylko jako lekka jak mogę dokonać tych zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    17

  • djsiny

    16

  • michal_k

    12

  • blakop

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

to mam się zgłosić to stacji okręgowej w moim mieście i powiedzieć że dokonałem zmiany konstrukcyjnej i chce aby wydali mi wniosek ?

 

temat z 2011r do tej pory trochę zmieniły się przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za dobry nie jestem, ale...

Najpierw bym się zastanowił, czy zmiana rodzaju pojazdu z przyczepy specjalnej na przyczepę lekką, jest zmianą, dla której ustawa przewidziała wyjątek:

Art. 66. → ustęp 4. Zabrania się: → punkt 6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem: →

 

a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu lub inny równoważny dokument, o którym mowa w art. 70j ust. 1, art. 70k ust. 1, art. 70o ust. 1, art. 70zo ust. 1, art. 70zp ust. 1 albo art. 70zu ust. 1,

 

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

Wiem, że mowa o pojeździe marki SAM, ale idzie, przyszło nowe i z interpretacją powyższego może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w staroście pokazywała mi pierwszy dowód właściciela i jest

 

Rodzaj przyczepki przyczepka specjalna

 

przeznaczenie: opancerzony

 

właściciel przebudował tą przyczepkę na większe gabaryty i dlatego chce zmienić w dowodzie na lekka :< a jutro ide do WK aby zarejestrować na mnie nią.

 

Oraz z innej beczki w dowodzie mam wpisany przegląd bezterminowy i jak jutro zabiorą mi dowód to będę musiał znow przegląd robic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku ma DMC 399 w staroście pokazywali pierwszy dowód i tak było 399 i przyczepka specjalna rodzaj opancerzona ale facet ją przebudował od podstaw w 2014r.i jutro będę w urzędzie i chce ja zarejestrować ale zeby była jako lekka DMC399 może zostać ale pozbyć się tego "specjalna opancerzona' :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sklasyfikowana tak sklasyfikowana, ale jak wyprostować:

1. czy na podstawie oświadczenia petenta?

2. na podstawie konstrukcyjnych zmian??

3. kto ma dokonać tych zmian jak to SAM???

Ot, i cała zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sklasyfikowana tak sklasyfikowana, ale jak wyprostować:

1. czy na podstawie oświadczenia petenta?

2. na podstawie konstrukcyjnych zmian??

3. kto ma dokonać tych zmian jak to SAM???

Ot, i cała zagadka.

 

Badanie dodatkowe:

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

2) skierowany przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu:

a) w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji

 

na uprawnionej SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale facet ją przebudował od podstaw w 2014r.
chce ja zarejestrować ale zeby była jako lekka DMC399 może zostać ale pozbyć się tego "specjalna opancerzona'

 

Jedź na stację, która może dokonywać badań po zmianach konstrukcyjnych (np. każda okręgowa). Diagnosta zrobi badanie i wystawi zaświadczenie z opisem zmian. Ten dokument będzie podstawą do wydania DR z nowymi danymi. Diagnosta może (ale nie musi) zażądać opinii rzeczoznawcy. Praktykuje się też, że zamiast opinii zażąda "kwitu z wagi", żeby określić nową masę własną po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale byłem na stacji okręgowej na 4 i żaden nie chce napisać wniosku zobaczyć tej przyczepki.
Diagnosta nie pisze wniosku, tylko ma przeprowadzić DBT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ponownie udać się mam na stację okręgowa aby przeprowadzić DBT

 

Dodatkowe badanie techniczne po zmianach powodujących zmianę danych w DR. Powiedz, że przyczepa została przebudowana i nie jest już opancerzona. Teraz jest to przyczepa lekka (zawsze była lekka, tylko błędnie w DR) o podrodzaju ciężarowa (bo rozumiem, że teraz służy do przewozu towarów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepka pochodzi z 1984 roku zarejestrowana została jako przyczepka specjalna rodzaj opancerzona o 390DMC. W roku 2014 została przebudowana przez właściciela ( nie zgłosił tej przebudowy, zmiany konstrukcyjnej) W 2014 sierpniu zakupiłem tą przyczepkę i pora zeby ją zarejestrować na mnie ale chce ją jako lekka ( w końcu została przebudowana)

skanowanie0001.thumb.jpg.8fca5a3ad1b4d31f8ed269015e4631d3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Powoli się klaruje.

Na wniosek właściciela przyczepka stawia się na stacji kontroli, aby przeprowadzić dodatkowe badania techniczne polegające na ustaleniu niezbędnych danych do jej/jego rejestracji (masło maślane, bo zarejestrowane).

Ale OK, może być. Co dalej jak w dowodzie specjalna, a lekka na kanale. Idzie o literalny wynik z badania, aby nie było niespodzianek.

A może wedle dzisiejszej wklejki okraszonej danymi, niezgodność w rodzaju nazwać Usterkami Drobnymi???

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wniosek właściciela przyczepka stawia się na stacji kontroli, aby przeprowadzić dodatkowe badania techniczne polegające na ustalenia niezbędnych danych do jej/jego rejestracji (masło maślane, bo zarejestrowane).

 

Nie ustalenie danych - tylko zmiany konstrukcyjne, bo została przebudowana.

 

A przy okazji należy ją prawidłowo sklasyfikować jako lekka (bo zawsze taka powinna być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale na żadnej stacji okręgowej nie chcą mi tego zrobić w Radomiu
poproś o odmowę badania na piśmie, najlepiej na swoim wniosku. Jeżeli diagnosta odmówi poproś właściciela SKP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.