Skocz do zawartości

przyczepka sam zmiany


djsiny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    17

  • djsiny

    16

  • michal_k

    12

  • blakop

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak ale na żadnej stacji okręgowej nie chcą mi tego zrobić w Radomiu
- no ale po dzisiejszych wpisach nabyłeś taką wiedzę w sprawie przebudowy przyczepki, że zagniesz niejednego radomskiego diagnostę. ;)

Tylko jakoś weź i poukładaj to sobie, bo jak zaczniesz... :x

Powodzenia. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro nie idę o nowy dowód tylko jeszcze raz na stacje okregową z zapytaniem o przeprowadzenie badania doty zmian konstrukcyjny przyczepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro nie idę o nowy dowód tylko jeszcze raz na stacje okregową z zapytaniem o przeprowadzenie badania doty zmian konstrukcyjny przyczepki
- a bylbyś teraz uprzejmy zdradzić jakie na stacjach słyszałeś odmowne wypowiedzi?

Tak na przyszłość, abym przynajmniej ja podobnych głupot nie powtarzał. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie odwiedziłem 4 stacje i wszyscy byli chamscy odp typu

 

" trzeba patrzeć co się kupuje"

" to jest nie legalne przerobienie przyczepki"

 

[ Dodano: 01-09-2014, 21:57 ]

ps. jutro mija 30 dni od zakupu przyczepki jak jutro nie zgłoszę tylko za tydzień to jakie sankcje mnie czekają? ( do US nie zgłaszam nie przekroczyło sumy 1000zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" to jest nie legalne przerobienie przyczepki"

Jak Cię na to stać to możesz i co drugi dzień ja przebudowywać i wykonywać dodatkowe badanie techniczne po zmianach konstrukcyjnych. Wszystko w zgodzie z literą prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ustalenie danych - tylko zmiany konstrukcyjne, bo została przebudowana.
- mimo wszystko ja jednak ogół zainteresowanych poproszę o literalne wyjaśnienie przebudowy powodującej zmianę rodzaju TEGO pojazdu na podstawie poniższych przepisów ustawy:
Art. 66.

4. Zabrania się:

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

a) pojazdu, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu lub inny równoważny dokument, o którym mowa w art. 70j ust. 1, art. 70k ust. 1, art. 70o ust. 1, art. 70zo ust. 1, art. 70zp ust. 1 albo art. 70zu ust. 1, 

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

Mowa jest o pojeździe:

marka: SAM

rodzaj: PRZYCZEPA SPECJALNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mimo wszystko ja jednak ogół zainteresowanych poproszę o literalne wyjaśnienie przebudowy powodującej zmianę rodzaju TEGO pojazdu na podstawie poniższych przepisów ustawy

 

Rodzaj się nie zmienił.

 

Mowa jest o pojeździe:

marka: SAM

rodzaj: PRZYCZEPA SPECJALNA

 

Prawidłowy rodzaj LEKKA, podrodzaj specjalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SAM - em można zrobić wszystko - w jednym przypadku samemu w innym przez Pana G zależy to tylko czy zostanie zmieniony rodzaj pojazdu czy nie - chcesz lekką - nie ma problemu - ciężarową -proszę. Jeden warunek - czy wytrzyma to konstrukcja ramy - a za to odpowiadamy MY i zdrowy rozsądek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj się nie zmienił.
- jak się zmienił, sam?

Wyjątek wynikający z ustawy zezwala na dokonywania zmian w pojazdach, opisanych przy literze "a", dokonywanych przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą w tym zakresie, o czym mówi zapis przy literze "b".

Zapytuję kolejny raz jak to ma wyglądać w przypadku pojazdu marki SAM???

Nie jestem zainteresowany historią przebudów tej przyczepki, nie wyjaśniam popełnionej może gafy podczas ubiegłej klasyfikacji.

Pragnę tylko się dowiedzieć jak można zmienić rodzaj pojazdu marki SAM. W tle czai się dopytanie o sławetne "oświadczenie, zaświadczenie, poświadczenie".

Dziękuję bardzo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAM to marka tak jak np Fiat
- z tym, że ten drugi został w wytwórni poskładany, zapewne posiada świadectwo homologacji, więc może podlegać pod przebudowy powodujące zmiany jego rodzaju dokonywane przez właściwego przedsiębiorcę.

A ten pierwszy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyjaśniam popełnionej może gafy podczas ubiegłej klasyfikacji.

 

A powinieneś. Widząc DMC poniżej 750 kg powinieneś wiedzieć, że to przyczepa lekka.

 

Pragnę tylko się dowiedzieć jak można zmienić rodzaj pojazdu marki SAM.

 

Normalnie - odpowiedni przedsiębiorca dokonuje zmiany. Jednak w omawianej przyczepie NIE MA ZMIANY RODZAJU POJAZDU - jest tylko wyprostowanie zgodnie z obowiązującą klasyfikacją.

 

[ Dodano: 02-09-2014, 11:48 ]

Wklejona tabela jest już trochę nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzieliliście włos na czworo skupiając się na klasyfikacji danych itp...

Teraz sobie trochę będę dywagował przypuszczał itp :cool:

W dowodzie jest wyróżnik WRA (Radom powiat) więc prawdopodobnie przyczepka zarejestrowana na tym samym obszarze co kupujący i sprzedający. Wg tego co pisze djsiny

W roku 2014 została przebudowana przez właściciela ( nie zgłosił tej przebudowy, zmiany konstrukcyjnej)

i dalej:

W 2014 sierpniu zakupiłem tą przyczepkę i pora zeby ją zarejestrować na mnie ale chce ją jako lekka ( w końcu została przebudowana

oraz rzekome odpowiedzi diagnostów:

" trzeba patrzeć co się kupuje"

" to jest nie legalne przerobienie przyczepki"

A teraz moje subiektywne spojrzenie na to co tu przeczytałem oraz moje subiektywne przypuszczenie jak prawdopodobnie może to wszystko wyglądać (podkreślam prawdopodobnie)

 

Sprzedający po przerobieniu przyczepki prawdopodobnie mógł odwiedzić już jakieś stacje w celu dokonania niezbędnego badania. Diagności prawdopodobnie mogli zapoznać się z tym tematem i prawdopodobnie mają już wyrobione konkretne zdanie. Chociaż papierowo wygląda to tak jakby sprzedający sprzedał to co w dowodzie a kupujący przerobił na to co chce... Mam też nieodparte wrażenie że przeróbka ta prawdopodobnie może "odstraszać" :razz: w jakiś sposób od wystawienia "kwitów"... pozostaje tylko pytanie czym.

Tyle przypuszczeń i dywagacji...

djsiny przedstaw proszę zdjęcia tej przyczepki to może łatwiej będzie coś doradzić bo na razie znamy jedynie "część papierową" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Nie kapuję dlaczego ta przyczepka marki SAM o d.m.c. do 750 kg nie mogła zostać zarejestrowana jako "specjalna". Ani dawniej, ani dziś.

1. Czy d.m.c. zależna jest od rodzaju pojazdu?

2. Czy rodzaj pojazdu zależny jest od d.m.c.?

Mowa jest o tym specjalnym... specyficznym przebudowanym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy rodzaj pojazdu zależny jest od d.m.c.?

 

W przypadku przyczep - TAK

 

Mowa jest o tym specjalnym... specyficznym przebudowanym przypadku.

 

Spoko. Przyczepa lekka - podrodzaj specjalna. Jakiś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Nie kapuję dlaczego ta przyczepka marki SAM o d.m.c. do 750 kg nie mogła zostać zarejestrowana jako "specjalna". Ani dawniej, ani dziś.

 

Bo zgodnie z klasyfikacją jest to PRZYCZEPA LEKKA.

 

1. Czy d.m.c. zależna jest od rodzaju pojazdu?

2. Czy rodzaj pojazdu zależny jest od d.m.c.?

 

Rodzaj pojazdu jest zależny od DMC przy przyczepach. Do 750 - lekka. W lekkiej specjalność określona jest w podrodzaju i przeznaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Przyczepa lekka - podrodzaj specjalna. Jakiś problem?
- tak, czy w specjalnej d.m.c. nie może wynosić mniej?
Bo zgodnie z klasyfikacją jest to PRZYCZEPA LEKKA
- a przyczepa specjalna zgodnie z klasyfikacją to jaka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tak, czy w specjalnej d.m.c. nie może wynosić mniej?

 

Nie, bo będzie lekką o podrodzaju specjalna

 

a przyczepa specjalna zgodnie z klasyfikacją to jaka?

 

Taka powyżej 750 kg dmc ... i ta reszta bajerów o specjalności...

 

50) przyczepa - pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem;

51) przyczepa lekka - przyczepę, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.