Skocz do zawartości

Paliwa pójdą w górę


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

od dwóch firm paliwowych (do wiadomości redakcji).

Bardzo śmieszne, a mogłoby być skuteczne,,,

 

Google nie dzialaja????

W wiadomosciach dzis tez bylo - choc skrzetnie przemycane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o jakąś bipi i ...oil . Tak? :-D

 

Jedna sie zgadza - druga to najwiekszy polski koncern...

akcja trwa juz od dwoch tygodni i jest pieknym przykladem jak mozna sterowac mediami, opinia publiczna czy nawet internetem. Bo przeciez panuje cisza...

Nawet z fejsbuka chyba ta inicjatywa zniknela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą akcję słyszałem już w kilku wariantach. Ostatnio właśnie Ci z zatoki Meksykańskiej i "bo ja tam zawsze motor tankuje" ;P A wcześniej tak jak Tytus mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica 3 zł pękła :)

wtorek środa testowałem auta w okolicach Wawy (w strone Konstancina i dalej) - na kilku stacjach firmowych było 2,99, a na kilku 3,01...

 

No panie - jak sie w najdroszych okolicach testuje auta :)

Ja tankuje ok 2.70

 

U mnie najtaniej po 2.79 ale w Konstancinie Jeziornej w piątek kupiłem po 2,72 a mówią że warszawka ma najdrożej... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżamy cenę paliwa!

 

Ja także dojeżdżam swoim samochodem do pracy.

 

W internecie krąży przesyłany sobie wzajemnie list-petycja, który jest zasadną próbą obniżenia cen paliwa. Ja tkaże kilkartotnie namawiałem do tego, aby każdy z nas robił co może, aby wymusić na dystrybutorach paliw obniżkę cen, bo Tusk tego nie potrafi. A szkoda, bo wzrost cen paliw ma wpływ na wzrost inflacji i na koszty funkcjonowania całej gospodarki.

 

Oni nas zmuszają bezzasadnie do większych opłat za paliwa, więc na zasadzie retorsji i my możemy ich do czegoś zmusić. Możemy ich zmusić do tego, aby podnieśli stan techniczny swoich wszystkich pojazdów (także prywatnych), ale nie tylko.

 

Bo w ślad za tym, co pisze na ten temat w internecie Pani Patrycja Kawecka-Czerska www.patrycjakawecka.com , www.myspace.com/patrycjakawecka1 także uważam za bardzo dobry pomysł, aby do końca bieżącego roku NIE KUPOWAĆ ŻADNYCH PALIW od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL !

 

 

Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów.

 

Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Wystarczy o tym powiadomić jak najszersze grono osób (przekazem ustnym, e-mailem, na blogach, telefonicznie). Jeśli każda z nas wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 mln ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10...

 

Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i . . . nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL.

 

Podobno to ogólnoświatowa akcja, którą i ja popieram. Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni!

 

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.4, 0 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Nie kupuj paliwa na BP i STATOIL!

 

MY TAKŻE MOŻEMY USTALIĆ CENĘ !

 

Od dziś nie tankuję na BP i Statoil! A Wy?

 

Zródło: http://www.diagnostasamochodowy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście niczego to nie zmieni poza nagonieniem klientów do shell-a i orlenu. Prawda jest taka, że i tak 90 % paliw na wszystkich stacjach pochodzi z naszych rafinerii i to one dyktują ceny a nie stacje benzynowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 % paliw na wszystkich stacjach pochodzi z naszych rafinerii i to one dyktują ceny a nie stacje benzynowe...

Wszystko rozchodzi sie o wielkośc marży na stacjach. Jedne zarabiaja 5 a inne 40 gr/l paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozchodzi sie o wielkośc marży na stacjach. Jedne zarabiaja 5 a inne 40 gr/l paliwa.

Akurat w tym to króluje orlen, bo na 4 stacjach w miescie potrafią być 4 rózne ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda dzisiaj ale kiedyś była też dyskusja że w Płocku gdzie koszty transportu paliwa są najmniejsze ceny są najwyższe w kraju.Zauważyłem też że w stolicy ceny wcale nie są wygórowane w stosunku do reszty kraju natomiast rekordowe cyferki można co roku spotkać na BP niedaleko skoczni w Zakopanym z resztą na całym podhalu ceny mają zbujeckie hahah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w Płocku gdzie koszty transportu paliwa są najmniejsze ceny są najwyższe w kraju.

To całkiem jak z piwem, żywieckie najdroższe koło Żywca,,,

Co do paliw, to w przeciwieństwie do Psuja uważam, że to jedyny sposób, by poróżnić koncerny i wyrwać im część zysku, koło mnie też BP szaleje z cenami bez umiaru,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem jak z piwem, żywieckie najdroższe koło Żywca,,,
Ja wole Tyskie :) ale do Żywca polecam pojechać do muzeum piwa fajna sprawa . :piwo:piwo:piwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.