Skocz do zawartości

Okresowe Badanie przed Pierwszą rejestracją a brak TZ


Robert27

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem przyjechał klient na OBT przed I rej. Ma PC oraz czasowe Tablice oraz skierowanie na nabicie TZ jak postąpić? Pierwszy raz mam taki przypadek

1. Czy zrobić najpierw TZ, następnie OBT + DIP

2. Czy zrobić OBT z wynikiem N zrobić TZ

3 .Czy zrobić OBT+ Inne czynności SKP

4. Czy zrobić dwa zupełnie oddzielne "Badania"

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem przyjechał klient na OBT przed I rej. Ma PC oraz czasowe Tablice oraz skierowanie na nabicie TZ jak postąpić? Pierwszy raz mam taki przypadek

 

a ja mam iich w nadmiarze :-D .Dwie identyczne :roll:

i co z tym fantem zrobić 8);)

5ae1a644211f8_Zdjcie0137.thumb.jpg.ae054b62e9d37e0b983a6cc61c5f99a7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem bywa, że w pojeździe są 2 tabliczki znamionowe. Jedna z danymi z I etapu homologacji druga z nieco innymi masami z drugiego etapu homologacji. Warto zostawić obie bo powrót do parametrów z pierwszego etapu homologacji jest łatwy prosty i oczywisty. Nie widzę również niezgodności bo druga tabliczka jest opisana jako II etap homologacji co wszystko wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta psychoza rozdzielania badań

W tym przypadku uzasadniona, bo wykonanie TZ jest czynności inną niż BT.

Dlatego najperw TZ na osobnym zaświadczeniu a potem OBT z DIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najperw TZ na osobnym zaświadczeniu a potem OBT z DIP

Lubicie komplikować proste rzeczy :shock: czy chcecie nabić licznik w rejestrze BT żeby właściciel się cieszył :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chcecie nabić licznik w rejestrze BT żeby właściciel się cieszył :lol:
- nie ma z czego za bardzo zacieszać, bo suma w kasie taka sama czy to bedzie pod jednym, czy pod dwoma numerami w rejestrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku, Marek miał rację

 

Zawsze jak się da to łączę badanie okresowe z dodatkowym czy tam "inną czynnością" Robię to od iluś tam lat i nikt nigdy się nie czepiał a zdarzało się do różnych WK robić takie rzeczy więc po co komplikować i tworzyć niepotrzebne papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak się da to łączę badanie okresowe z dodatkowym czy tam "inną czynnością" Robię to od iluś tam lat i nikt nigdy się nie czepiał a zdarzało się do różnych WK robić takie rzeczy więc po co komplikować i tworzyć niepotrzebne papiery.

Chodzi bardziej o przepisy i zasady nie o czepianie się. Myślisz, że się ktoś czepi tego Bułgara albo tego co na dwa dni OBT dostał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o przepisy

 

To który przepis zabrania wydania zaświadczenia, na którym będzie informacja o wykonanym badaniu i nadaniu tabliczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To który przepis zabrania wydania zaświadczenia, na którym będzie informacja o wykonanym badaniu i nadaniu tabliczki?

Według mnie na jednym zaświadczeniu nie da się.

 

4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym

przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1

i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Grzegorz Łódź, ma racje i ja zrobił bym to badanie pod dwoma pozycjami w RBT.

 

To jak postępujecie gdy klient dostaje N za brak TZ i pojawia się z decyzją na zastępczą TZ jeden czy dwa wpisy a co za tym idzie jaka kasa za poprawkę 36 (37) Pln czy 36(37)+20 Pln bo skoro dwa wpisy do rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Grzegorz Łódź, ma racje i ja zrobił bym to badanie pod dwoma pozycjami w RBT.

 

Literalnie tak. W praktyce w moim rejonie nie spotkałem się z rozbijaniem badań. Jak tylko można łączy się na jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak postępujecie gdy klient dostaje N za brak TZ i pojawia się z decyzją na zastępczą TZ jeden czy dwa wpisy

Normalnie-dwa wpisy i dwa zaświadczenia.I 36zł za TZ i 20 za poprawkę.Przecież TZ może wykonać na innej SKP i tam zapłaci 36zł,a do Ciebie na poprawkę.

W praktyce w moim rejonie nie spotkałem się z rozbijaniem badań.

Z badaniami zgadzam się.Ale mowa jest o wykonaniu tabliczki (inna czynność)-gdzie pozycje 1i2 skreśla się (czyli bez oceny). A badanie musi zakończyć się wynikiem.

Czyli w tym wypadku OBT i wykonanie TZ fizycznie nie da się zrobić na jednym zaświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick napisał/a:

To jak postępujecie gdy klient dostaje N za brak TZ i pojawia się z decyzją na zastępczą TZ jeden czy dwa wpisy

 

Normalnie-dwa wpisy i dwa zaświadczenia.I 36zł za TZ i 20 za poprawkę

 

Tak z tą tylko różnicą, że nie pobieram 20 PLN za poprawkę, bo badania poprawkowe dotyczą stwierdzonych usterek w układach i zespołach pojazdu a identyfikacja to nie zespół czy układ pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tą tylko różnicą, że nie pobieram 20 PLN za poprawkę, bo badania poprawkowe dotyczą stwierdzonych usterek w układach i zespołach pojazdu a identyfikacja to nie zespół czy układ pojazdu.

Ciekaw jestem jak postąpisz w takim przypadku.

Dajesz klientowi N za brak TZ.

Klient wykonuje TZ na innej SKP (wolno mu)

Do Ciebie trafia przed 14 dniami.

Jakie badanie wykonasz i ile skasujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.